Baigiamas įgyvendinti projektas „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ - Klaipedos-r.lt

2017 m. spalio 23 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Baigiamas įgyvendinti projektas „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“

Klaipėdos rajono savivaldybės administracija nuo 2014-12-30 įgyvendina projektą „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“, kuriam 209 685 € parama skirta iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“.  Savivaldybės pinginis įnašas – 166 170 €. Po daugiau nei 2 metų veiklos, šių metų balandžio 30 d., projektas, kurio vertė didesnė nei 376 tūkst. eurų, baigiamas  įgyvendinti. Projekto tikslas – prisidėti prie jaunimo gerovės, vykdant atviro darbo su jaunimu plėtrą Gargždų mieste.  Projekto pradžioje buvo išsikelti uždaviniai: sukurti Gargždų atviro jaunimo centro materialinę bazę, ugdyti jaunimo socialinius ir gyvenimo įgūdžius bei darbo rinkai reikalingus gebėjimus, vykdyti tarpžinybinio bendradarbiavimo plėtrą.

Projekto įgyvendinimo metu 2016 m. vasario mėn. Gargžduose buvo įsteigtas Gargždų atviras jaunimo centras.  Jaunimo darbuotojai aktyviai kvietė jaunimą dalyvauti įvairiuose edukaciniuose amatų bei socialinių įgūdžių mokymuose, dirbtuvėse, seminaruose. Iš projektui skirtų lėšų organizuota 60 mokymų-susitikimų, dalyvavo 172 unikalūs jaunuoliai. Jaunuoliai ne tik aktyviai dalyvavo savęs pažinimo seminaruose, bet ir edukacinių amatų mokymuose, susipažino su stalo kultūra, keramikos technologijomis, dirbo skaitmeninėse dirbtuvėse bei dalyvavo kūrybinių dirbtuvių seminaruose. Veiklų spektras išties platus: nuo nėrimo iki grafičio piešimo, nuo senovinių muilų gamybos iki interjero ar sceninio makiažo kūrimo. Itin svarbu, kad viso projekto metu vyko tarpžinybinis bendradarbiavimas tarp institucijų, dirbančių su jaunimu. Organizuotas  institucijų atstovų susitikimas prie apskrito stalo  tema „Iššūkiai ir jų sprendimas atvirame darbe su jaunimu“, suorganizuota tarpžinybinė konferencija-mokymai „Tarpžinybinio bendradarbiavimo plėtra jaunimo problemų sprendimui Klaipėdos  rajone“. Taip pavyko užtikrinti sklandų darbą ir efektyvų iššūkių, kilusių vykdant atvirą darbą su jaunimu, sprendimą.

Pasak projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ vadovės, Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės (jaunimo reikalų koordinatorės) Adelijos Radžienės, projektas  gan ambicingas – pagal skiriamas lėšas užsimota plačiai. Daugiausia sunkumų teko įveikti įrengiant jaunimo lauko erdvę parke prie Laugalių  („Pergalės“ parke). Rengiant projektą buvo labiau atsižvelgta į jaunimo poreikius, o ne į skiriamas lėšas, todėl po projektavimo darbų rajono vadovams ir politikams teko apsispręsti, ar skirti projektui trūkstamas lėšas iš Savivaldybės biudžeto ar nutraukti projektą. Džiugu, kad vieningai buvo priimtas teigiamas sprendimas ir tikimasi, kad tai įvertins ne tik jaunimas, bet ir visuomenė.    

Šis projektas yra naudingas ne tik jaunimui, bet ir visai Gargždų miesto bendruomenei, nes, vykdant projektą, buvo atliktas ne tik Gargždų atviro jaunimo centro patalpų remontas, buvusiame garaže įrengtos kūrybinės dirbtuvės, bet ir viešųjų erdvių sutvarkymas:  baigiama įrengti stacionari scena su žiūrovų suoleliais, šokių, treniruoklių, tinklinio aikštelės, restauruotas takas, įrengtas apšvietimas.

Balandžio 26 d. 13 val. visus, norinčius daugiau sužinoti apie projekto vykdymą, apie atvirąjį darbą su jaunimu, susipažinti su jaunimo darbuotojais ir išgirsti jų gerąją patirtį, kviečiame į konferenciją „Atviras darbas su jaunimu: iššūkiai, poreikiai, galimybės“, kuri vyks viešbučio „Lijo“ konferencijų salėje.

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.