Ilgaamžę labiausiai džiugina dėmesys - Klaipedos-r.lt

2017 m. spalio 23 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Ilgaamžę labiausiai džiugina dėmesys

Birželio 12 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Papievienė, Priekulės seniūnijos socialinės darbuotoja Ilona Žilienė vyko į Priekulės seniūnijoje esantį Šilininkų kaimą pasveikinti 90-ąjį jubiliejų atšventusią Genę Jakapsunienę, kurią aplinkiniai meiliai vadina Genute.

Plačia šypsena svečius pasitikusi ponia Genutė spinduliavo gera nuotaika ir švelnumu – juk ne kiekvieną dieną sulaukianti svečių. Bendrauti mėgstanti senolė gyvena viena, savarankiškai, tačiau vieniša nesijaučia – ją aplanko vaikai, anūkai, gerai sutaria ir su šalia gyvenančiais kaimynais.

Gerumu spinduliuojančios 90-metės akys ir šypsena slepia senolės išgyvenimus, tačiau kalbant su svečiais ponia Genutė išsiduoda – skaudžių išgyvenimų pasitaikė ir jos gyvenimo kelyje. Ponia Genutė gimė ir augo Dzūkijoje, tuometiniame Jiezno valsčiuje, 7 asmenų šeimoje. Dabar iš šeimos  ji viena telikusi: palaidoti ne tik tėvai, bet ir broliai su seserimi. Dzūkijoje ponia Genutė sutiko ir savo vyrą, prisiekė vienas kitam amžiną meilę. Kaip dažnai pasitaikydavo, į kitą Lietuvos galą jaunuolius atginė darbas: abu dirbo Priekulės paukštininkystės ūkyje: ponia Genutė – lauko, ūkio, o jos vyras – įvairius mechanikos darbus. Pora susilaukė 4 vaikų: 2 dukrų ir 2 sūnų. Deja, vyras anapilin iškeliavo, kai jauniausiam sūnui buvo vos šešeri metukai. Teko Genutei vienai ir vaikus auginti, ir į darbą eiti, ir namų ūkį prižiūrėti – turėjo šiek tiek žemės, gyvulių.

Dabar senolei liko 3 vaikai, vieną sūnų jau palaidojo. Gyvenimą praskaidrina Klaipėdoje gyvenanti anūkė, kuri vis užsuka senole pasirūpinti. Džiaugiasi ilgaamžė žento pagalba, kuris žolę nupjauna, padeda lauko darbuose, geru žodžiu mini ir kaimynę, kuri padeda vandens atsinešti. Vis dėlto senolė stengiasi smulkius darbelius pasidaryti pati – pasikapstyti darželiuose, gėlynėliuose senolei tikra atgaiva sielai. Ponios Genutės namai spindi švara. Senolė pati namuose kuria jaukumą – čia žydi iš lauko parsineštos gėlės, kiekvienas daiktelis turi savo vietą.

Ponia Genutė ypač nustebino svečius, kai pareiškė, kad gyvulius nustojo auginti tik prieš pora metų, kai jau sunku pasidarė pačiai ūkio darbus nudirbti, karvutę pamelžti. Senolei prabilus apie gyvulius, jos akys nušvinta: „gaila, kad teko gyvulių atsisakyti, pasiilgstu jų. Labai myliu gyvuliukus, tikra atgaiva akims, širdžiai. Būdavo seniau, jei tik liūdna, iškart pas gyvulėlius einu, paglostau, pasidžiaugiu, dar kokius darbus lauke nudirbu ir iškart diena geresnė. Dabar tik tris katinus ir šuniuką lauke turiu. Pamatau kartais karvutę per televizorių, tai taip gera, taip širdis džiaugiasi...“

Labiausiai ponia Genutė džiaugiasi, kad nėra pamiršta, nes kai kas nors aplanko – ir ligos pasimiršta, ir gyvent linksmiau. 90-metė senolė – pavyzdys visiems: negaili gerų žodžių aplinkiniams, į gyvenimą žvelgia šviesiai ir spinduliuoja gėrį, įkvėpdama visus aplinkinius.   

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.