Klaipėdos rajonas pavyzdingai rūpinasi ugniagesiais - Klaipedos-r.lt

2017 m. spalio 23 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajonas pavyzdingai rūpinasi ugniagesiais

Birželio 7 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos atstovai, kurie su Savivaldybės vadovais aptarė ugniagesių situaciją Klaipėdos rajone.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius, Tarybos nariai Regina Kernagienė ir Česlovas Tarvydas, Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė, Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas, Gargždų priešgaisrinė gelbėjimo tarnybos viršininkas Tomas Taučius susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotoju Mindaugu Kanapicku ir Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos vadovu Vytu Kaziliūnu.

Susitikimo metu svečiai pabrėžė, kad Klaipėdos rajono savivaldybė – pavyzdys kitoms Lietuvos savivaldybėms. Čia rūpinamasi žmonių sauga, gerinamos sąlygos ugniagesiams, Savivaldybė, nelaukdama paramos, pati perka techniką, automobilius, aprangą ugniagesių komandoms, skiria lėšų patalpų remontui. Lietuvos gaisrinės saugos asociacijos vadovas Vytas Kaziliūnas džiaugėsi, kad Savivaldybės vadovai yra puikiai susipažinę su ugniagesių situacija savo rajone, išmano technikos subtilybės, supranta ugniagesių darbo svarbą, tai esą – retas atvejis kitose savivaldybėse.

Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas akcentavo, kad Klaipėdos rajono ugniagesiams tenka didžiulis krūvis, todėl norėtųsi ir atitinkamo departamento finansavimo. Viena iš pastabų, kurias meras išsakė departamento atstovams – neaiškiai skirstomas finansavimas: „turėtų būti aiškūs ir objektyvūs kriterijai, pagal kuriuos skirstomas finansavimas. Dabar neaišku, kodėl viena Savivaldybė gavo vienokį, o kita – kitokį finansavimą. Trūksta skaidrumo.“ Departamento atstovai patikino, kad šiuo metu stengiamasi rasti objektyvius finansavimo kriterijus, pinigus skirstyti pagal patvirtintą metodiką: pagal išvykimų, gaisrų gesinimo atvejų skaičių ar kt.

„Žmonių saugumas yra mūsų pagrindinis prioritetas. Svarbu gaisrą gesinti tol, kol jis dar pirmoje stadijoje. Svarbu nuolat atnaujinti ugniagesių komandų techniką, išlaikyti ten dirbančius žmones. Padidinti ugniagesių atlyginimus – jie turi išlaikyti šeimas. Atnaujinant ugniagesių techniką, reikia atsižvelgti ir į rajono specifiką – jei teritorijoje yra gamyklų, reikia specialios technikos, atitinkamų specialistų arba užtikrinti, kad būtų techniškai tvarkinga, nauja technika, kuria galima atlikti pirminius gelbėjimo darbus, kol specialioji technika atvyks iš didesnių miestų“, – kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, pabrėždamas, kad Savivaldybė ir toliau stengsis atnaujinti rajono ugniagesių automobilius. Labiausiai šiuo metu jų reikia Girkalių ir Agluonėnų ugniagesių komandoms.  

Klaipėdos rajono savivaldybė pagal 2016 metų Valstybinės (valstybės perduotos savivaldybėms) priešgaisrinės saugos funkcijos atlikimo ataskaitų analizę daugiau nei 2 kartus viršija ugniagesių iškvietimų vidurkį Lietuvoje. Per 2016 metus Klaipėdos rajono ugniagesiai 265 kartus vyko gesinti gaisrus ir atlikti pirminius gelbėjimo darbus. Pagal šią statistiką Klaipėdos rajonas – ketvirtas Lietuvoje. Per 2016 metus buvo užgesinti 142 gaisrai. Praėjusiais metais 123 kartus atlikti pirminiai gelbėjimo darbai, o tai tris kartus viršija Lietuvos vidurkį. Klaipėdos rajono savivaldybės ugniagesių darbo krūvis – itin didelis.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.