KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • TARYBOS POSĖDŽIAI
 • TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
 • PRIIMTI SPRENDIMAI
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Horizontalus meniu
 • Taryba
 • Gyventojams
 • Verslui
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Savaitės tema
  Socialinių paslaugų bei vaikų gerovės srityse žengiame pirmyn

  Klaipėdos rajono savivaldybėje sėkmingai teikiamos integralios pagalbos asmens namuose paslaugos, Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl laikinosios globos, o Savivaldybės moksleiviai džiaugsis 3 naujais autobusais. Šį kartą kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta RIAUKIENE, kuri ir dalijasi gerosiomis žiniomis.

  Nuo kovo 1 d. Klaipėdos rajone pradėtos teikti integralios pagalbos asmens namuose paslaugos. Kokios tai paslaugos?

  Klaipėdos rajone integralios pagalbos paslaugas asmens namuose jau daugiau nei 2 mėnesius teikia Priekulės socialinių paslaugų centras. Paslaugos teikiamos vaikams ir suaugusiems su negalia, senyvo amžiaus asmenims. Jiems itin svarbi sava aplinka, namai, todėl integralios pagalbos paslaugos teikiamos jų namuose, kad žmogus jaustųsi saugiai, būtų malonioje aplinkoje.

  Mobilios komandos, kurias sudaro socialinis darbuotojas su padėjėju, slaugytojas su padėjėju, kineziterapeutas, psichologas, teikia socialines, slaugos, reabilitacijos paslaugas ir psichologinę pagalbą asmenims su sunkia negalia ir juos prižiūrintiems artimiesiems. Taip pat teikiamos individualios slaugytojo konsultacijos. Konsultacijų dažnumas ir temos priklauso nuo artimųjų pageidavimo. Itin paklausios reabilitacijos paslaugos – kineziterapijos užsiėmimai, kurios šiuo metu vyksta pagal grafiką.

  Džiugu, kad žmonės noriai bendrauja ir su psichologe. Slaugyti sunkiai sergantį žmogų tikras iššūkis artimiesiems. Kai kurie turi atsisakyti savo mėgstamo darbo, skirti visą laiką artimojo slaugymui, todėl pervargsta, psichologiškai palūžta. Tačiau vis labiau suprantame psichologinės sveikatos svarbą ir psichologas kviečiamas ne tik slaugomam asmeniui, bet ir norą konsultuotis vis drąsiau reiškiantiems artimiesiems. 

  Dabar, kai integrali pagalba teikiama asmens namuose, šeimos nariai gali savo sergančius artimuosius palikti nors keletui valandų, nes juos prižiūri socialinio darbuotojo arba slaugytojo padėjėjai. Klientų artimieji gali susitvarkyti savo reikalus, skirti laiko sau, kai kurie toliau dirbti savo darbus. 

  Projektui „Integralios pagalbos teikimas Klaipėdos rajone“ iš ES fondų skirta 156 tūkst. eurų. Iš jų mokamas atlyginimas sveikatos priežiūros specialistams, Priekulės socialinių paslaugų centras įsigijo 2 automobilius, slaugos įrangą ir įrenginius. Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto, valstybės dotacijų ir už suteiktas dienos socialinės globos paslaugas gautomis lėšomis finansuojamos socialinių paslaugų srities darbuotojų atlyginimas.

  Su kokiomis problemomis susiduriama, teikiant integralios pagalbos paslaugas?

  Viena didžiausių problemų – darbuotojų trūkumas Sendvario ir Kretingalės seniūnijose. Šiuo metu visi darbuotojai yra iš Priekulės seniūnijos. Dabar integralios pagalbos į namus paslaugos teikiamos 18 klientų: Sendvario, Kretingalės, Dovilų, Priekulės ir Veiviržėnų seniūnijose. Norėtųsi, kad integralios pagalbos paslaugomis naudotųsi daugiau žmonių. Neįgalus asmuo (jo globėjas, rūpintojas arba asmeniui atstovaujantis suaugęs šeimos narys) dėl integralios pagalbos paslaugų gavimo turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūnijų socialinius darbuotojus, užpildyti prašymą-paraišką gauti socialines paslaugas bei pateikti reikalingus dokumentus. Kvalifikuotų specialistų pagalba užtikrina ne tik profesionaliai atliekamas reikalingiausias paslaugas, bet ir gerina šeimos gyvenimo kokybę.

  Jau yra parengtas Tėvų globos (rūpybos) netekusių vaikų laikinosios globos (rūpybos) šeimoje organizavimo ir išmokų už vaiko globą (rūpybą) mokėjimo tvarkos Klaipėdos rajono savivaldybėje aprašas. Kas jame numatyta?

  Noriu pasidžiaugti, kad šį labai reikalingą tvarkos aprašą jau parengėme ir jis bus svarstomas artimiausiame Tarybos posėdyje. Tai didžiulis žingsnis į priekį laikinosios globos srityje. Jei Taryba pritars sprendimo projektui, Savivaldybė galės įdarbinti socialinius globėjus bei mokėti jiems atlyginimą. Visus reikiamus dokumentus pateikęs bei globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo kursus išklausęs, teigiamą išvadą ir pažymėjimą gavęs asmuo galės tapti socialiniu globėju, kuriam bus mokamas atlyginimas. Tarybai teikiamame sprendimo projekte numatyta, kad atlyginimas priklausys nuo globojamų vaikų skaičiaus: kai šeimoje nėra globojamas vaikas, mokama 1,5 MMA dydžio išmoka per mėnesį, už 1 globojamą vaiką, kol vaikas gyvena pas globėją, – 2 MMA, už 2 vaikus – 3 MMA, už 3 – 4 MMA. Taip pat socialiniams globėjams bus skiriama vienkartinė 4 VRP (408 eurų) įsikūrimo pašalpa už kiekvieną kuriamą laikinosios globos šeimoje vietą. Žinoma, šią tvarką dar turi patvirtinti Taryba gegužės 25 dienos posėdyje.

  Dar viena džiugi žinia – Švietimo ir mokslo ministerija Klaipėdos rajono savivaldybei skyrė 2 mokyklinius autobusus.

  Mokykliniais autobusais džiaugsis Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija ir Ketvergių pagrindinė mokykla. Priekuliškiams teks „Mercedes-Benz Sprinter 514CDI“ mokyklinis autobusas, kurio vertė didesnė nei 34,5 tūkst. eurų. Ketvergių pagrindinės mokyklos autobuso „Iveco Daily 50C15“ vertė – beveik 35,5 tūkst. eurų. Autobusai padės spręsti pavėžėjimo problemas, ypač reorganizavus Drevernos pagrindinę mokyklą, prijungiant ją prie Drevernos vaikų darželio, kai vaikai, kurie mokėsi Drevernoje, pradės mokytis Priekulėje.

  Dar vieną autobusą pirksime Savivaldybės biudžeto lėšomis. Savivaldybė dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame mokyklinių autobusų pirkimo konkurse ir pirks „Iveco Daily 50C15“ autobusą už beveik 35,5 tūkst. eurų.  Planuojama, kad šis autobusas bus skirtas Švietimo centrui.

  Džiugina tai, kad socialinių paslaugų bei vaikų gerovės srityse nuolat žengiame pirmyn. Didelį dėmesį skiriame ir vaikų vasaros poilsiui jau paskirstytos lėšos vaikų vasaros poilsio programoms. Jų finansavimui buvo skirta 15 tūkst. eurų, tačiau, įvertinus visas programas, kurias pasiūlė 14 įstaigų, organizacijų, paaiškėjo, kad joms papildomai reikės dar 18,6 tūkst. eurų. Programose planuoja dalyvauti 750 vaikų, iš jų dalis socialiai remtini bei socialinės rizikos šeimų vaikai. Turiningas vasaros poilsis vaikams yra būtinas, norint įgyti naujų žinių, išmokti ko nors naujo: vaikai vasarą galės sportuoti, dalyvauti teatro užsiėmimuose, turistauti, kurti, dalyvauti meninėse dirbtuvėse.

  Praėjusį mėnesį baigėsi jūsų inicijuota akcija „Padovanok dovaną, kuri užauga“. Visos sėklos jau išdalintos stokojantiems. Kaip vertinate akcijos rezultatus?  

  Džiaugiuosi, kad Klaipėdos rajono bendruomenė jautriai ir aktyviai atsiliepė į kvietimą paremti sunkumus išgyvenančias Klaipėdos rajono šeimas, padovanojant joms po vieną kitą pakuotę daržovių sėklų. Rezultatai puikūs: gyventojai, įstaigos, verslininkai, religinių bendruomenių nariai šiemet stokojantiems paaukojo apie 2,5 tūkst. pakuočių sėklų, kurios leis žmonėms užsiauginti savo derlių, pasiruošti atsargų žiemai. Dėkoju Klaipėdos rajono bendruomenei už atjautą stokojantiems ir bendruomeniškumą. Tik kartu galime auginti gerumą!  

  Ernesta Strakšytė 

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.