Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai vyko į Kauną - Klaipedos-r.lt

2017 m. birželio 25 d., sekmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai vyko į Kauną

Birželio 16 dieną Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogai vyko į edukacinę išvyką „Netradicinės ugdymo aplinkos įtaka vaikų kūrybiškumo ir kompetencijų lavinimui Montessori ir R. Šteinerio (Valdorfo) darželiuose“. Aplankėme Kauno lopšelį-darželį „Žemyna“ ir Kauno Valdorfo darželį „Šaltinėlis“. Tobulėti nusiteikę pedagogai pamatė, sužinojo, patyrė ir pagilino savo profesines žinias apie Montessori ir Valdorfo metodikas. Metodikos elementus būtinai pritaikys tobulinant ugdymo procesą savo darbe.

Lopšelyje-darželyje „Žemyna“ mus pasitiko įstaigos vadovai ir palydėjo į ugdomąją veiklą, kurią organizavo ilgametė šios metodikos puoselėtoja auklėtoja Sandra. Veikla buvo skirta ne mažiesiems, o mums, atvykusiems. Būdami aktyvūs veiklos dalyviai, mes įgijome patirties apie svarbiausius Montessori metodikos principus. Čia akcentuojama, kad kiekvienas vaikas turi pasirinkti ir veikti su ugdymosi priemone pats, patirdamas kuo mažiau suaugusiojo nurodinėjimų ar kategoriškų įsakymų. Montessori įstaigoje auklėtojai priskiriamas tarpininko ar pagalbininko vaidmuo. Auklėtoja tik tada ateina padėti, kai vaikas pats kviečia.

Valdorfo darželis „Šaltinėlis“ priimtas į Tarptautinę Valdorfo darželių sąjungą, jame veikia Konsultacinis ikimokyklinės Valdorfo pedagogikos centras (KIVPC).  Darželio pedagogai aktyviai dalyvauja Lietuvos Valdorfo pedagogikos judėjime. Ugdymas darželyje organizuojamas remiantis Valdorfo pedagogikos Lietuvoje koncepcija. Šiame darželyje svarbus ne tik ugdymo rezultatas, bet ir vaiko patiriami kasdieniai išgyvenimai. Siekiama, kad vaikas galėtų eiti į darželį be baimės, ugdymo(si) procesas teiktų jam džiaugsmo, atitiktų vidinius augančio žmogaus poreikius. Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės žavėjosi įstaigos sukurtomis vidaus ir lauko edukacinėmis erdvėmis, kurios pasižymėjo estetika, kūrybiškumu, funkcionalumu ir absoliučiu pritaikymu vaikui, jo visapusiškam poreikių tenkinimui. Tai ir lauko virtuvės, surenkamo lietaus vandens vonelės, daržas, vabzdžių nameliai, pojūčių takeliai, slėptuvės, lauko muzikos instrumentai ir daug kitų priemonių veiklai, eksperimentams, kurie sukuria laimingos vaikystės aplinką.

Po viešnagės darželiuose apsilankėme Kauno Pažaislio vienuolyne, kur praturtinome savo kultūrinę, istorinę patirtį.

Grįždami namo dalinomės įspūdžiais, diskutavome, aptarėme, ką galima pritaikyti ir mūsų rajono įstaigų darbe.


Lina Petrauskienė, Klaipėdos rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.