90-metės gyvenimo šviesa – vaikai ir vaikaičiai - Klaipedos-r.lt

2017 m. birželio 28 d., trečiadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
90-metės gyvenimo šviesa – vaikai ir vaikaičiai

Birželio 26 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė bei Veiviržėnų seniūnijos vyresnioji specialistė Aldona Dėringienė sveikino Veviržėnuose gyvenančią Janiną Šiurienę 90-ojo jubiliejaus proga.

Veiviržėnuose gimusi ir užaugusi ponia Janina svečius pasitiko plačia šypsena. Garbingą jubiliejų atšventusi moteris sako niekada negalvojusi, kad sulauks tokio amžiaus. Šviesaus proto senolė, pakvietusi svečius prie japoniškos arbatos puodelio, papasakojo apie savo gyvenimo džiaugsmus ir vargus.

Apie sunkumus ponia Janina šnekėti nelinkusi – norisi prisiminti tik gerus dalykus, tačiau gyvenimo pradžioje nelaimių neišvengta. Senolės tėvelis buvo ištremtas į Sibirą ir iš ten negrįžo, todėl ji augo vien tik su mama, kuri vėliau ištekėjo antrąkart. Brolių ir seserų ilgaamžė neturi: nors jos mama sulaukė 6 vaikučių, tačiau 5 iš jų vaikystėje mirė – gyva liko tik ponia Janina.

Pajutusi, ką reiškia augti vienai be brolių ir seserų, senolė sukūrė didelę ir gražią šeimą. Ją supa net 7 vaikai, 17 anūkų ir 13 proanūkių! Ilgaamžės vyras jau miręs, tačiau ponia Janina džiaugiasi ir didžiuojasi, kad jai pavyko gyvenime patirti tikrą meilę. Senolė tekėjo du kartus: pirmoji santuoka truko neilgai, tačiau antroji tapo „auksine“ – truko 50 metų! Nepamiršta ilgaamžė paminėti, kad antrasis vyras, tikroji meilė, ir 10 metų jaunesnis buvo, tačiau vis tik josios nepragyveno.

Visą gyvenima ponia Janina dirbo ligoninėse, sulaukusi pensinio amžiaus dar 6 metus dirbo Veviržėnų parduotuvėje. Dabar senolei padeda visai netoli gyvenanti dukra ir visai čia pat, ilgaamžės kaimynystėje, gyvenantis anūkas su šeima. Didelis džiaugsmas poniai Janinai – nuolat aplink zujantys 4 ir 6 metų proanūkiai. „Būnu aš savo nameliuose ir atbėga mažieji, žaislais apkrauna, spinteles iškrausto, viskas jiems įdomu, viską nori pačiupinėti, tai kartu pažaidžiam, pakalbam, visuomet laukiu, kada jau atbėgs pas mane“, – šypsosi senolė.

Didžiuojasi Janina Šiurienė ir tuo, kad visi jos vaikai gyvena Lietuvoje, tik anūkai ne visi savoje šalyje likę, kai kurie jų net tolimojoje Japonijoje dirba. Kartu su senole svečius priėmusi jos dukra džiaugiasi, kad mama – guvi, imli, bendraujanti. Ir iš tiesų – ponia Janina visuomet žiūri žinias, o po jų skambina dukrai aptarti tos dienos naujienų. Mobiliuoju telefonu ilgaamžė dažnai bendrauja su vaikais ir anūkais. Didis džiaugsmas – sulaukti artimųjų užsukant į svečius. 90-ojo jubiliejaus šventėje susirinko beveik visa šeima, o ponia Janina su artimaisiais bendravo iki pat vidurnakčio.

Apie ligas ir gyvenimo skaudulius senolė daug nešneka, o paklausta, koks gi tas ilgaamžiškumo receptas, tik gūžteli pečiais: kiek duota – tiek. Dabar, kaip sakė ponia Janina, visą gyvenimą dirbusi, ji gali sau leisti pailsėti, pasidžiaugtis artimųjų draugija. Taip ir gyvena 90-metė Janina, apgobta artimųjų meile, dėmesiu, apsupta proanūkių klegesiu ir kiekvieną užėjusį pasitikdama šypsena ir atvira širdimi.

Ernesta Strakšytė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.