Drevernoje – meninių dviračių invazijos kulminacija - Klaipedos-r.lt

2017 m. birželio 29 d., ketvirtadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Birželis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Drevernoje – meninių dviračių invazijos kulminacija

Kūryba, polėkis, džiaugsmas, improvizacijos, meistravimas, technologijos, savanorystė, dviračiai, dalinimasis – šie raktažodžiai lydėjo visą vaikų vasaros stovyklą-kūrybines dirbtuves „Meninių dviračių invazija“. Birželio 17 dieną stovyklos dalyviai Drevernoje surengė smagų meninių dviračių, pagamintų per dvi savaites, paradą. Tiesa, ne visi sukurti dviračiai važiavo simboliniame parade. Kai kuriuos dviračius anksčiau išvykę vaikai parsivežė namo.

Vaikų vasaros stovyklos idėja – padovanoti kiekvienam vaikui ne tik po dviratį, parvežtą iš JAV festivalio „Burning Man“, bet ir savaitę bendravimo, įkvėpimo, įgūdžių, kitokio požiūrio ir į dviračius, ir į kūrybą, kuriant dviračius kaip neįprastus meno objektus.

Klaipėdos rajono savivaldybės, Lietuvos kultūros tarybos ir festivalio „Burning man“ bendruomenės finansuotos dirbtuvės suteikė galimybę daugiau nei 100 vaikų iš visos Lietuvos pajusti kūrybos džiaugsmą iš dviračių kuriant neįtikėtinas, neįprastas, originaliai išpuoštas ar sukonstruotas transporto priemones.

Šiemet uždarytoje Drevernos pagrindinėje mokykloje, birželio 5–18 dienomis vykusioje stovykloje, pirmąją savaitę kūrė Klaipėdos rajono vaikai, antrąją – vaikai iš visos šalies dailės mokyklų. Su stovyklautojais šias dvi savaites dirbo vis besikeičianti savanorių komanda, tačiau jos branduoliu išliko „Meškėnų laboratorijos“ nariai, Bostono SCUL organizacijos savanoriai, kiti menininkai, dizaineriai, programuotojai, verslininkai iš Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, JAV. 

Projekto metu stovyklos dalyviai ne tik taisė iš Nevados dykumos pargabentus ir jiems padovanotus dviračius. „Meškėnų labartorijos nariai“ kiekvienam pristatė praktinio technologijų pritaikymo kūryboje galimybes: buvo galima naudotis lazeriu, 3D spausdintubu, ploteriu, kompiuteriukais micro:bit, litavimo, suvirinimo, pjaustymo aparatu, LED apšvietimo juostomis, kita įranga. Dalyviai, kurdami meninių dviračių dizainą, naudojosi ne tik skaitmenizuotos gamybos technologijų įranga, bet ir perdirbamomis medžiagomis bei daiktais. 

Klaipėdos rajono savivaldybė prisidėjo prie šio projekto viešindama informaciją apie „Meninių dviračių invazijos“ kūrybines dirbtuves, suteikdama patalpas dirbtuvių savanoriams, kurie mokė vaikus, organizuodama dalyvių ir savanorių apgyvendinimą, maitinimą, Klaipėdos rajono moksleivių pavėžėjimą. Prie sklandaus projekto vykdymo prisidėjo ir Drevernos pagrindinės mokyklos bendruomenė, Drevernos kultūros centro kolektyvas, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro J.Gižo sodybos, Gargždų krašto muziejaus, bendrovės „Hortivita“, vystančios Drevernos uostą, Kvietinių bendruomenės, Kvietinių –Dauparų seniūnijos, VšĮ „Gargždų švara“ vadovai ir kolektyvai.

Projekto „Meninių dviračių invazija“ kasdienybė ir atmosfera matyti fotografijų albume, kurio autoriai yra stovyklos organizatoriai ir dalyviai. Čia – įdomios akimirkos iš kūrybinių dirbtuvių, dviračių parado Dreverna–Svencelė ir dirbtuvių savanorių žygio Dreverna–Nida kadrai.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.