Išdalintos „Auksinės lemputės“ - Klaipedos-r.lt

2017 m. gruodžio 14 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Išdalintos „Auksinės lemputės“

Gruodžio 6 dieną Gargždų kultūros centre vyko Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ ir Gargždų atviro jaunimo centro  organizuojami kasmetiniai „Auksinių lempučių“ apdovanojimai. Jaunimą sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerės Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Nuotraukoje Jaunimo kūrybiškumo skatinimo konkurso nominantai. 

Meras Vaclovas Dačkauskas padėkos raštus įteikė jaunuoliams, kurie ypač aktyviai dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo politikos įgyvendinime:  

1. Ekologų klubo „Žalioji žemė“ tarybos narį Robertą Laugalį  už kūrybišką darbą su jaunimu ir jaunimo ekologinės savanorystės Klaipėdos rajone organizavimą.

2. Veiviržėnų kultūros centro direktorę, jaunimo klubo „Ekipa“ prezidentę Laurą Netalimovą už  kūrybišką, geranorišką  darbą su jaunimu  ir indėlį į Veiviržėnų seniūnijos  kultūrinio ir socialinio gyvenimo kokybės gerinimą.

3. Agluonėnų jaunimo studijos „IRRGI“ direktorę Gabiją Šutkutę už kūrybišką, geranorišką darbą su jaunimu ir indėlį į Agluonėnų seniūnijos kultūrinio ir socialinio gyvenimo kokybės gerinimą.

Jaunimo reikalų tarybos padėkos raštais buvo apdovanoti jaunimo kūrybiškumo skatinimo konkurso nominantai, kuriais tapo: Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro dekoravimo studijos „Dygsnys“ narė Erika Mockutė, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos mokinė Julija Anužytė, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo ir fotografijos būrelio narys Justas Kasparavičius ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro stendinio modeliavimo narė Vaiva Venckauskaitė. Visi nominantai dėkojo savo mokytojams ir džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir įvertinti. Julijai Anužytė, Vaiva Venckauskaite bei Erika Mockutė tapo konkurso laureatėmis. Joms įteiktos 150 eurų premijos.

„Auksines lemputes“ šiemet gavo 11 nominantų.

Metų jaunimo rėmėju (valdžios sektoriuje) išrinkta Klaipėdos rajono savivaldybė, kuri skiria lėšas jaunimo projektams, tvarko infrastruktūrą. Didelis Savivaldybės palaikymas ir finansinė parama leido atidaryti Gargždų atvirą jaunimo centrą bei jaunimo vasaros estradą.

Metų jaunimo rėmėju (verslo sektoriuje) tapo UAB „Simuva“, kuri finansiškai remia jaunimo renginius, išskirtinai didžiulę paramą skiria Agluonėnų jaunimo studijai „IRRGI“, mecenuoja „IRRGI“ muzikos festivalį.

Metų jaunimo organizacija tapo Agluonėnų jaunimo studija „IRRGI“. Jaunimo studija organizuoja jau tradicija tapusį jaunų grupių konkursą, kuris kiekvienais metais pritraukia daug žiūrovų, renginį remia nemažai verslo atstovų. Jaunimo studija aktyviai dalyvauja visuomeniniame Klaipėdos rajono gyvenime, organizuoja renginius Agluonėnų jaunimui ir gyventojams.

Metų jaunimo lyderiu išrinkta Neda Gaudutytė. Ji – buvusi Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinių prezidentė. Neda dalyvauja miestelio gyvenime, dainuoja įvairiuose Klaipėdos rajono renginiuose, vaidina, šoka, aktyviai dalyvauja jaunimo klubo „Ekipa“ veikloje, rašo ir įgyvendina projektus, buria jaunuolius aktyvioms ir prasmingoms veikloms: organizuoja partizanų kapų tvarkymus, kviečia žymius asmenis į savo mokyklą, organizuoja diskusijas ir t. t.

Metų proveržis – Lietuvos mokyklų sąjungos Gargždų mokinių savivaldų informavimo centras. Ši organizacija 2017 metais vėl atgaivino savo veiklą, subūrė 40 jaunuolių komandą, aktyviai dalyvauja, organizuoja ir veikia Klaipėdos rajono mokinių labui.

Metų jaunimo projektas – Dauparų jaunimo klubo „Strategai“ vykdytas tarptautinis projektas „Skirtingi kultūra, vienodi jaunuolių aktyvumu“.

Buvo išrinktas ir dar vienas Metų jaunimo projektas. J. Lankučio viešosios bibliotekos tarptautinis projektas „Etnobook“ įtraukė daug dalyvių iš Klaipėdos rajono, jaunimas susipažino su ukrainiečių kultūra, dalyvavo stovyklose, 2018 metais vyks į Ukrainą.

Metų socialinis partneris – Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 3-oji rinktinė, 302 kuopa. Kuopa jau daug metų dalyvauja visuose jaunimo renginiuose kur tik yra kviečiami, šviečia jaunuolius apie krašto apsaugą, pristato savo veiklą, organizuoja kariškas pramogas, bendrauja ir bendradarbiauja.

Metų savanoris – Antanas Kuprelis. Antanas 4 mėnesius savanoriavo Gargždų atvirame jaunimo centre, neskaičiuodamas nei savo laiko, nei jėgų. Po rugsėjo 1-osios, kai baigėsi Antano savanorystė, vis tiek beveik kasdien sulaukiama jo pagalbos, prisidėjimo ir įsitraukimo.

Metų jaunimo išradėju tapo Andrius Chomičius, sukūręs projektą „Kūrybinė penkiakiovė“. Andrius dirbo Priekulės jaunimo erdvėse, šiuo metu dirba vietos jaunimo garantijų iniciatyvų koordinatoriumi. Jis sukūrė naują žaidimą ir formatą, kuris lavina kūrybinį mąstymą, žaidimą iki šiol naudoja Klaipėdos rajono jaunimo organizacijos, erdvės. Žaidimas pristatomas per renginius ne tik Klaipėdos rajone bet ir už jos ribų.

Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė akcentavo, kad Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo politikos plėtros 20172019 m. programa ir 2017 metų priemonių planas, kuriam  skirta 15,4 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto, yra sėkmingai įgyvendinami.  Buvo suorganizuoti konkursai ir finansuoti 4 jaunimo organizacijų galimybių plėtojimo ir institucinės paramos projektai, 17 jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų, 6 Atvirų jaunimo erdvių veiklos projektai.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Pocius padėkomis apdovanojo organizacijų vadovus, pirmą kartą įgyvendinusius jaunimo projektus: Marių Bertulį („Vaivorykštės“ gimnazijos prezidentūra) ir Robertą Macių (Šiūparių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių taryba) bei Ketvergių pagrindinės mokyklos jaunimo iniciatyvų klubo „Nenuoramos“ aktyviausius  narius.  Taip pat už iniciatyvumą, nuoširdų ir atsakingą darbą, organizuojant jaunimo veiklas, apdovanoti Dauparų jaunimo klubo „Strategai“, Veiviržėnų jaunimo klubo „Ekipa“, Ekologų klubo „Žalioji žemė“ ir  Gargždų atviro jaunimo centro  lyderiai.

Renginį rėmė bei papildomus prizus „Auksinių lempučių“ laimėtojams įsteigė tiek verslo, tiek valdžios atstovai. Renginio organizatoriai dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybei, UAB „Farmveta“, LR Seimo nariui, Žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui, Kavinei „Lijo“, internetiniam portalui „Mano Gargždai“, kavinei „Rūta saldainiai ir kava“, Klaipėdos rajono laikraščiui „Banga“, Kultūrizmo ir fitneso klubui „Victoria“, UAB „Trevena“, Gargždų knygynui, Martyno Pociaus individualiai įmonei, Gargždų kultūros centrui.

Renginio metu muzikinius kūrinius jaunimui dovanojo: Veiviržėnų kultūros centro merginų duetas Neda ir Lijana (JUNO), Gargždų atviro jaunimo centro lankytojas Remigijus Ambotas, sceniniu vardu „Notorijuz“, vakarą vainikavo jaunimo grupė „Baltasis botagas“.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.