Ruošiamasi kovai su Sosnovskio barščiais - Klaipedos-r.lt

2017 m. spalio 23 d., pirmadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Ruošiamasi kovai su Sosnovskio barščiais

Šiais metais Klaipėdos rajono savivaldybė pirmą kartą perka Sosnovksio barščių naikinimo paslaugą. Šiems darbams iš Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skirta 3 tūkst. eurų.

Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės, buvo kreiptąsi į seniūnus, kurie turėjo informuoti, ar ši paslauga jiems aktuali, taip pat seniūnai turėjo nusimatyti, kokiame plote jiems gali prireikti naikinti Sosnovskio barščius. Sosnovskio barščių naikinimo paslauga bus teikiama visose seniūnijose, išskyrus Agluonėnų, kuri nenurodė, kad jiems ši paslauga reikalinga. „Anksčiau seniūnijų darbuotojai patys su chemikalais purkšdavo Sosnovskio barščius, tačiau šiais metais skelbėme konkursą, kad tokią paslaugą atliktų profesionalai. Naikinti Sosnovksio barščius nėra paprasta, nes cheminiai tirpalai turi būti naudojami tiksliai pagal instrukcijas, įvertinant tiek oro temperatūrą, tiek vėjo greitį, paties augalo būklę. Nupirkus šią paslaugą, seniūnijos pagal poreikį kreipsis į rangovą, kad šis sunaikintų Sosnovskio barščius. Labai svarbu, kad gyventojai, pastebėję šiuos augalus, informuotų seniūnijas, kurios iškart kreiptųsi į rangovą – taip bus galima greičiau ir tiksliau nustatyti vietas, kuriose auga Sosnovskio barščiai, kur juos reikia naikinti“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Anot Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausiosios specialistės, ekologės Kristinos Stulpinienės, Sosnovskio barščius naikinti būtina: „Sosnovskio barščių sultyse yra medžiagų, kurios saulėje įjautrina odą ir gali sukelti 1–3 laipsnio odos nudegimus. Iššoka vandeningos pūslės, kurios dažnai plyšta ir sunkiai gyja, ant odos gali atsirasti rudų, ilgai išlaikančių, pigmentinių dėmių.“

Sosnovskio barščius reikia naikinti ir todėl, nes jie sparčiai plinta vis didesnėse teritorijose, dažniausiai apleistose, rečiau – šienaujamose pievose, pamiškėse, šalia kelių, paupiuose. Sosnovskio barštis sunkiai išnaikinamas dar ir todėl, kad jis atželia iš šaknų net pjaunamas kelis kartus. Užaugina iki 10 cm storio šaknį, kurią giliai, iki 60 cm, įleidžia į žemę. Sosnovskio barštis – invazinis augalas, išstumiantis vietines augalų rūšis jas užgoždamas.

Sosnovskio barščius naikinti reikėtų pradėti dar ankstyvą pavasarį, tačiau dėl užsitęsusių paslaugos pirkimo procedūrų jie bus naikinami jau vasarą. Nors tai bus sunkiau, tačiau tikimasi, kad tikslas bus pasiektas ir kova su Sosnovskio barščiais bus efektyvi. Klaipėdos rajono savivaldybėje Sosnovskio barščiai bus naikinami cheminiu ir mechaniniu būdu pagal seniūnijų poreikį. Aplinkiniams augalams jų naikinimas neturėtų pakenkti, nes purškiama bus tik ant konkretaus augalo, o prie vandens telkinių jie bus naikinami tik mechaniniu būdu.  Sosnovskio barščių naikinimas Klaipėdos rajono savivaldybės seniūnijose preliminariai bus atliekamas 13,84 ha plote: 12,34 ha plote bus naudojamas cheminis, o  1,5 ha plote –  mechaninis būdas. Darbai bus atliekami liepos–rugpjūčio mėnesiais, jei reikės – ir rugsėjo pradžioje.

„Kad išvengtume dar didesnės Sosnovskio barščių invazijos, reikėtų labiau prižiūrėti nešienaujamas ar neprižiūrimas teritorijas, nes būtent tokiose vietose jie linkę veistis. Taip pat norėčiau paraginti gyventojus, pastebėjus Sosnovskio barščius, informuoti savo seniūniją arba Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus ekologę Kristiną Stulpinienę apie šių kenkėjiškų augalų židinius. Sosnovskio barščiai – pavojingi augalai, turime saugoti vaikus, aplinkinius žmones, kad nenutiktų nelaimė, todėl kviečiu būti pilietiškais ir pamačius šiuos augalus, nedelsiant pranešti seniūnijai, kad laikų būtų imtąsi reikiamų priemonių ir sustabdytas Sosnovskio barščių plitimas“, – teigė Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.