100-metė mokytoja Rugsėjo 1-ąją sutiko mokykloje - Klaipedos-r.lt

2017 m. lapkričio 17 d., penktadienis
Senoji puslapio versija
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
100-metė mokytoja Rugsėjo 1-ąją sutiko mokykloje

Rugsėjo 1-osios šventė ypatinga ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, kurie po vasaros atostogų pasisėmę naujų jėgų grįžta į mokyklas mokyti jaunų žmonių. Net ir buvusiems mokytojams ši diena ypatinga, jie dažnai sulaukia buvusių mokinių sveikinimų, prisimena mokyklą ir mokytus vaikus. Vis dėlto ši Rugsėjo 1-oji buvo išskirtinė Plikių Ievos Labutytės progimnazijoje, kurioje šią šventę sutiko ir 100-metė mokytoja Elena Ūsienė.

„Ko gero, nėra daugiau Lietuvoje, o tuo labiau Klaipėdos rajone, mokyklos, kur 100-metė mokytoja Rugsėjo 1-ąją sutiktų mokykloje, kurioje dirbo, apsupta mokinių ir mokytojų. Galbūt tai – Lietuvos rekordas! Džiaugiuosi, kad 100-metė mokytoja Elena Ūsienė – energinga, mylima, gerbiama ir visuomet laukiama mokykloje. Šios mokyklos bendruomenė pasižymi šiltais santykiais su esamais ir buvusiais mokytojais, mokiniais. Ši mokykla – tarsi antri namai kiekvienam, kuris čia mokėsi ar mokė kitus“, – džiaugėsi Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė. Ilgaamžę sveikino ir Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė.

Ilgaamžę mokytoją mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai pasitiko aplodismentais. Energinga, linksma, elegantiška 100-metė pasakojo, kad Rugsėjo 1-ąją dieną norėjo sutikti būtent mokykloje, kurioje praleido didžiąją dalį savo gyvenimo, apsupta mokytojų ir mokinių. Elena Ūsienė susirinkusiems pasakojo savo gyvenimo istoriją.  Buvusi lietuvių ir vokiečių kalbos mokytoja gyvena kartu su vyru Antanu, kuris taip pat buvęs mokytojas. 9 vaikų šeimoje užaugusi pedagogė su vyru užaugino 2 dukras, tačiau viena jų jau išėjo anapilin. Pirmoji mokykla, kurioje ilgaamžė pradėjo mokytojauti, buvo Betygaloje, Raseinių rajone. Vėliau, prasidėjus karui, Elena Ūsienė dirbo mokytoja Telšiuose.   Į Klaipėdos rajoną Elena Ūsienė atvyko 1949 m., dirbo Gargždų gimnazijoje, Švietimo skyriuje, o nuo 1952 m. – Plikių mokykloje. Šiuo metu Elena Ūsienė gyvena Šilutėje.

Paklausta, kokia jos ilgaamžiškumo paslaptis, Elena Ūsienė su šypsena atsakė, kad svarbiausia – nelaikyti pykčio savyje: „Niekada nepykau nė ant vieno žmogaus, pykčio viduje nelaikiau, neapkalbėjau, nepavydėjau. Galbūt tai ir padėjo sulaukti 100 metų.“

Elegantišką ir inteligentišką moterį dar ir šiandien aplanko buvę mokiniai, kurie ją sveikina įvairiomis progomis, dėkoja už įgytas žinias bei gyvenimiškas pamokas. Ir šią Rugsėjo 1-ąją Elena Ūsienė įkvėpė mokytojus, mokinius ir jų tėvelius. Sulaukusi tokio garbaus 100-ojo jubiliejaus, mokytoja išlieka pasitempusi, jos veide nė akimirkai nedingsta šypsena, ji atvira visiems, todėl ir po šventės Elena Ūsienė prie arbatos puodelio džiaugėsi gyvenimu ir dalinosi pedagogine patirtimi. 

 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
TARYBOS POSĖDŽIAI
TARYBOS POSĖDŽIŲ TRANSLIACIJA
PRIIMTI SPRENDIMAI
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.