90-metė mokytoja: „Mokytojui būtinas pašaukimas“ - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
90-metė mokytoja: „Mokytojui būtinas pašaukimas“

Vasario 7 dieną 90-ąjį jubiliejų šventusi mokytoja Ksavera Auštkalnienė labiausiai gyvenime vertina ir myli žmones, todėl šventinis šurmulys jos visai nevargino, o be galo džiugino. Sveikinimų ilgaamžė sulaukė ne tik iš šeimos, bet ir iš Savivaldybės, buvusių mokinių, bendruomenės.

„Visada žinojau, kad būsiu mokytoja. Pati labai mėgau mokytis ir be galo gerbiau mokytojus, net nežinodavau iš pradžių, kaip kuo mandagiau pasisveikinti“, – apie begalinę pagarbą, kurią nuo mažens jautė mokytojo profesijai, pasakojo ponia Ksavera.

Šiandien buvusioje Medsėdžių mokykloje su dukters Laimos šeima gyvenanti moteris prisimena, kaip iš Rokiškio atvyko į Klaipėdos rajoną.  Iš pradžių ją į Šilutės rajoną, kur reikėjo pradinių klasių mokytojos, pakvietė brolis. Čia ji susipažino ir su būsimu vyru. Vėliau, kai jau buvo ištekėjusi, ji mokytoja dirbo Priekulėje, Dituvoje, Poškose, galiausiai pradėjo mokyti Medsėdžiuose.

 Gražiausi ponios Ksaveros prisiminimai susiję su mokykla ir mokiniais. Tuomet klasėje mokydavosi 50 1–4 klasių mokinių ir visi klausydavo ir gerbdavo mokytoją. „Svarbiausia vaikus mylėti, tuomet jie ir tave myli, gerbia, svarbu, kad ir tėvai mokytoją gerbtų. Mokytojui būtinas pašaukimas. Mokinius klasėje paglostydavau, pagirdavau, pasiteiraudavau, kaip sekasi namie, ar jie pavalgę, ar nieko netrūksta. Vaikams nieko negailėdavau: ir sąsiuvinius pirkdavau, maistu pasirūpindavau, visko, ko vaikams trūkdavo – priemonių, papuošimų klasei ar pan. pati neskaičiuodama iš namų nešdavau. Vyras dėl to niekada nepasakė nė vieno žodžio, visuomet mane palaikydavo ir padėdavo“, – apie mokytojavimą pasakojo moteris.

Kad mokytojos ir mokinių meilė buvo abipusė, įrodo ir tai, kad ilgaamžės pasveikinti bei aplankyti atvyksta buvę mokiniai, kurie negali apie ją pasakyti nė vieno blogo žodžio. Senolė yra gerbiama švietimo bendruomenėje, Medsėdžiuose ir visoje Dovilų seniūnijoje.

Ilgaamžę mokytoją sveikino ir gražių akimirkų artimųjų apsuptyje linkėjo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė bei socialinė darbuotoja Vitalija Šimkienė.

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.