90-metės gyvenimą artimieji aprašė knygose - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
90-metės gyvenimą artimieji aprašė knygose

Birželio 27 dieną Endriejave gyvenančiai Vladislavai Antanavičienei suėjo 90!

Puikia nuotaika, šviesiu protu ir stulbinančia atmintimi aplinkinius žavinčią senolę sveikino Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė, seniūnijos socialinė darbuotoja Danutė Lukauskienė.

Nuotraukoje iš kairės: pirmoje eilėje jubiliatė Vladislava Antanavičienė, jos dukros Vanda ir Janina; antroje eilėje Endriejavo seniūnijos socialinė darbuotoja Danutė Lukauskienė, seniūnė Laimutė Šunokienė, Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė.

Ilgaamžė Vladislava išgirdusi sveikinimo žodžius šiek tiek graudinosi, tačiau senolės veide vis tiek švietė šypsena: sulaukti tokio garbingo amžiaus lemta ne kiekvienam, o, kai šalia mylintys artimieji, ir metų našta nėra tokia sunki. Nors Vladislava sako, kad sveikata – didžiausias turtas, tačiau svarbiausia, pasak jos, kad „galvelė dar dirba“. Iš tiesų, ant jubiliates stalelio prie lovos padėtos galvosūkių ir kryžiažodžių knygelės – tai vienas didžiausių jos pomėgių. Ilgaamžė tikina niekada nepraleidžianti televizijos žinių – ji domisi politikos, ekonomikos, sveikatos naujienomis, o paskutiniu metu ją labiausiai domina pasaulio futbolo čempionatas. 90-metė skaito ir laikraščius, domisi rajono naujienomis.

Vladislava gimė ir užaugo Gargžduose, teko gyventi ir tėvelio tėviškėje Patyrio kaime. 20 metų ištekėjo už Benedikto Antanavičiaus ir išvyko gyventi į Žemgulių kaimą Endriejavo valsčiuje, kur jau gyveno vyro tėvas. 1973 metais šeima persikėlė gyventi į Endriejavą. Šiandien ilgaamžė – našlė. 15 vaikų šeimoje augusi Vladislava – vyriausias vaikas, padėjęs ne tik kitus užauginti, bet ir į mokslus juos išleisti. Vladislava prisimena ir pati labai norėjusi mokytis, o kai tekdavo dėl darbų namie pasilikti – ašarų netrūkdavo. Vis dėlto šiandien gera Vladislavos širdis turėtų dainuoti – ne tik jos broliai ir seserys išsimokslino, bet ir visi jos 4 vaikai pasiekė mokslo aukštumų. Darniai gyvena, senolę myli ir aplanko net 7 anūkai ir 13 proanūkių – tai didžiausias ilgaamžės džiaugsmas ir pasididžiavimas. Šiandien kartu su Vladislava jos namuose Endriejave gyvena ir duktė Vanda su vyru, o tai, pasak senolės, didelis džiaugsmas: yra su kuo pabendrauti, yra kas padeda.

Senolės atmintis – tikras lobynas. Vladislava ne tik puikiai pamena ir moka įvairias liaudies dainas, noriai jas dainuoja, tačiau žino ir visą savo giminės istoriją. Ji puikia žino, kaip ir kuo gyvena ne tik jos pačios vaikai, anūkų ir proanūkių būrys, bet ir viską žino apie savo brolių ir seserų vaikus, jų šeimas. Vladislava Antanavičienė kadaise buvo Lapaite, todėl šiandien tiek Antanavičių, tiek Lapių giminių istorijos – ne tik ilgaamžės atmintyje, bet ir knygose! 80-ojo jubiliejaus proga, prieš 10 metų, Vladislavos gyvenimą vaikai aprašė knygoje „Perkūno dievaitė“, kurioje senolės gyvenimo istorija, jos atmintyje išlikusios liaudies dainos, pasakojimai. Taip pat išleista ir knyga „Lapių giminės istorija“, kurioje aprašytas Vladislavos tėvų, jos brolių ir seserų gyvenimas. Vis dėlto 90-metė nėra linkusi daug kalbėti apie savo gyvenimo vargus, ji mieliau pasakoja apie savo artimųjų pasiekimus, didžiuojasi jų laimėjimais, rodo šeimos, giminės nuotraukas.

Besidžiaugdama savo artimųjų pasiekimais ilgaamžė, ko gero, nesusimąsto, kad tai – didžiulis jos nuopelnas. Dorai užauginti broliai ir seserys, vaikai, dėmesio rodymas artimiesiems, pagalba jiems, šeimos vertybių puoselėjimas, išsilavinimo svarbos akcentavimas – visa tai leido artimiesiems augti, tobulėti ir tapti didžiule vieninga šeima. Vladislava – lyg jungiamoji giminės grandis, kurią visi myli ir gerbia, noriai lanko ir bendrauja. Ir šį savaitgalį senolei švenčiant jubiliejų į namus sugužės būrys artimųjų, kurie kartu dainuos, šoks, dalinsis ne tik prisiminimais, bet ir džiugins Vladislavą naujais pasiekimais, istorijomis, kurios, greičiausiai, ateityje taip pat nuguls į giminės leidžiamas knygas.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.