90-metį švenčia rudaitiškė Marijona Liekienė - Klaipedos-r.lt

2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
90-metį švenčia rudaitiškė Marijona Liekienė

Marijona tikra rudaitiškė, nes tebegyvana savo tėvų namuose (tiesa, per savo ilgą gyvenimą su pertraukomis) šalia Minijos, kurios vandeningus potvynius dabar jau užstoja ant pylimo supiltas kelias. Palaidojusi du vyrus ir tris sūnus ji dabar pagaliau ramiai dienas leidžia su marčia Irena, dažnai lankoma ir dukters Violetos, 6 anūkų ir 9 proanūkių, kurie jau taip pat nėra maži, todėl senolė dar tikisi sulaukti ir proproanūkių. 

Šį pirmadienį Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu su Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskiene ir Vėžaičių seniūnijos seniūno pavaduotoja Žaneta Samoškiene linkėjo garbiai moteriai, patyrusiai gyvenime daug vargų ir nepriteklių, ramių, gražių ir šviesių dienų artimųjų apsuptyje.

Marijona augo, kaip įprasta aniems laikams, didelėje – net 11 vaikų šeimoje, tačiau suaugo tik 7 vaikai. Tėvas buvo stalius, dirbo namų statybos darbus, vežimus, tačiau baldų negamino. Senelis Petras Grąžtas 16 metų uždarbiavo Amerikoje ir grįžo, − už tai, kad nenorėjo stoti į kolūkį, nukentėjo nuo sovietų valdžios, bet ištremtas nebuvo. Mamos Marijona neteko dar labai ankstyvoje vaikystėje ir augo paeiliui su dviem pamotėmis, − pirmoji buvo piktoka moteris, todėl vaikystė tikrai nebuvo saldi. Mokyklą lankė Lapiuose, tačiau baigė tik tris skyrius, nes tėvai mokytis nebeleido, o liepė dirbti.   

Marijona gerai prisimena karą, baisius bombardavimus, taip pat ir neramius pokario laikus, nes pamiškės sodyba traukė visus. Jos pusbrolis Telšinskas slapstėsi nuo rusų kariuomenės, ruošėsi partizanauti, bet jį nušovė stribai, kaip ir kitus jos giminaičius – Mariją ir Petrą Lukauskus. Jai teko matyti išniekintus partizanų kūnus Gargžduose aikštėje. „Daug stribų čia praėjo, taip pat ir netikrų partizanų, apsimetėlių, kurie baugino ir skriaudė žmones“, − pasakoja Marijona apie pokario laikus Rudaičiuose. 

Kolūkio laikais namuose dažnai apsigyvendavo priverstiniai nuomininkai, − atsiųsti čia dirbti kolūkio specialistai. Su visais Marijona gerai sugyveno, gamindavo valgyti, pati labai sunkiai dirbdama. 10 metų dirbo fermoje, 5 metus visiškai be išeiginių. Tačiau tai nepalaužė, o tik užgrūdino. Ir dabar ji dar mėgsta gaminti, taip pat ir vakuoti daržoves žiemai, ypač skaniai – agurkus, tvarkosi šiltnamyje ir namuose kartu su mylima martele Irena Pupšiene.

Dukra Violeta Tabokienė jos gimtadienio proga padarė gražų nuotraukų albumą, kur jos mama štai vestuvinėje nuotraukoje kartu su visa palyda apsirengę tautiniais drabužiais, kur kiekvienoje nuotraukoje spindi gerumu ir išmintimi.   

Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai

 

MERAS
Bronius Markauskas


 
 
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS

 

 

 

 

 

 

 

  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.