95-ąjį jubiliejų švenčiantis Jonas Vilkis per gyvenimą keliauja su daina - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 22 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
95-ąjį jubiliejų švenčiantis Jonas Vilkis per gyvenimą keliauja su daina

Kretingalės seniūnijoje netilo dainos ir sveikinimai: garbus bendruomenės narys Jonas Vilkis šventė 95-ąjį jubiliejų!          

Puikiai atrodantį ir energingą senolį Klaipėdos rajono savivaldybės vardu sveikino mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas, o Kretingalės bendruomenės sveikinimus perdavė Regina Baranauskienė.      

Su plačia šypsena svečius sutikęs senolis iškart sulaukė klausimų, ar tik nėra pasikeitęs dokumentų ir pasisendinęs, tačiau jubiliatas patikino, kad jam iš tiesų – 95-eri. Gerai atrodyti ir išlikti energingam jam padėjo ne tik užgrūdinę išgyvenimai, bet ir nuolat gyvenime lydinčios dainos, geros būdo savybės, o ir Vilkių giminė – ilgaamžiai.

Senolio atmintis – puiki. Kare vos nežuvęs vyras vaizdžiai pasakojo, kaip priverstinai teko kariauti, keliauti į Berlyną, patirti karo siaubus, būti sužeistam ir sužinoti, kad iš visų kartu buvusių išgyveno tik dviese. Karui pasibaigus ilgaamžis Jonas grįžo į Klaipėdos rajoną, Radailius, iš kurių į Kretingalę išsikėlė 1970 metais. Senolis dirbo veterinarijos sanitaru, buvo gerbiamas bendruomenės narys. Jubiliatas – pamaldus ir labai dainingas. 50 metų Jonas Vilkis giedojo Kretingos, Plikių, Kretingalės bažnyčiose. Ne kartą dainą jubiliatas užtraukė ir jį pasveikinti atvykusiems svečiams.

Kartu su žmona, kuri mirė 2003 metais, jubiliatas išgyveno 51 metus ir užaugino 4 vaikus: 2 dukras ir 2 sūnus. Šiandien ilgaamžio džiaugsmas ne tik visuomet aplankantys, jį mylintys ir gerbiantys vaikai, bet ir 3 anūkai bei 3 proanūkiai, dar vienas proanūkis pakeliui į šį pasaulį. Pats Jonas užaugo 5 vaikų šeimoje, visi broliai ir seserys – ilgaamžiai, dainingi ir vieningi. Jubiliatas atsimena daug senovinių dainų, kurias mėgsta dainuoti tiek svečiams, tiek šeimos susibūrimuose.

Sveikatos problemomis jubiliatas nesiskundžia, pats kieme grėbia lapus, daug juda, skaito knygas, žurnalus, domisi sveikatos sritimi. Ilgaamžis labai mėgsta krepšinį, palaiko Kauno „Žalgirį“ ir stengiasi nepraleisti rodomų varžybų, kurių metu jaudinasi ir aktyviai palaiko komandą.

Šiandien Jonas gyvena kartu su dukterimi, kuri palaiko jam kompaniją, padeda, jei iškyla sunkumų. Ilgaamžiškumo receptą atskleidė jubiliato dukra: visą gyvenimą Jonas Vilkis buvo ramaus būdo, dar ir dabar nemoka keiktis, nelaiko pykčio, visada visiems padeda, yra geros nuotaikos ir, žinoma, visuomet jį lydi daina.

Ernesta Strakšytė

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.