Analizuotos Užimtumo didinimo programos 2018 metams administravimo galimybės - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Analizuotos Užimtumo didinimo programos 2018 metams administravimo galimybės

Rugpjūčio 10 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje vyko pasitarimas, kuriame buvo analizuojamos Klaipėdos rajono užimtumo didinimo programos 2018 metams administravimo galimybės ir galimybė laikinuosius darbuos perduoti administruoti seniūnijoms. Pasitarimui pirmininkavo  Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė.

Posėdyje taip pat dalyvavo vicemerė Rūta Cirtautaitė, Tarybos nariai Jonas Dromantas ir Viktoras Kura, Ekomonikos ir biudžeto skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė, Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė bei jos pavaduotojas Feliksas Žemgulys, laikinai Centrinės buhalterijos vedėjos pareigas einanti Vaida Berenė, Socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Jolanta Papievienė, Bendrojo skyriaus vedėjos pavaduotoja Ramutė Bučnienė ir vyriausioji specialistė Ona Nekrevičienė, Gargždų seniūnijos seniūno pavaduotojas Justinas Donauskas, VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus ir įmonės vyriausioji finansininkė Zita Davidauskienė, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus vedėja Vida Stankienė. 

Pasitarimo metu buvo diskutuojama ne tik apie laikinas darbo vietas, bet ir apie galimybę, naudojant Užimtumo didinimo programos lėšas, sukurti ilgalaikes darbo vietas labiausiai socialiai pažeidžiamoms grupėms. Vienas iš aptartų galimų modelių – tam tikrą laiką dalimi programos lėšų finansuoti darbo vietas privačiame versle su sąlyga, kad, pasibaigus finansavimui, bent pusė žmonių būtų priimami nuolatiniam darbui. Kita dalimi lėšų siūlyta finansuoti darbo vietas savarankiškose įstaigose.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė akcentavo, kad darbuotojų skaičius Administracijoje, įgyvendinant programą bei turint omenyje ilgalaikį įdarbinimą, neturėtų didėti, o darbininkus įdarbinti galėtų seniūnijos, − taip būtų galima nuimti darbų administravimo naštą nuo VšĮ „Gargždų švara“, kuri neturi galimybių kontroliuoti darbininkų visose seniūnijose.

Vicemerė Rūta Cirtautaitė pabrežė, kad vykdant programą reikia siekti realių, visuomenei naudingų rezultatų ir galvoti apie paprastus žmones, kuriems reikia darbo. Pasak vicemerės, seniūnijose nuolatiniai darbuotojai turėtų darbo tiek vasarą, tiek žiemą, − tai būtų naudinga seniūnijai ir jos gyventojams.

Diskutuojant paaiškėjo, kad daugeliui pagal programą dirbančių asmenų trūksta motyvacijos. VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus teigė, kad geriausius ir labiausiai motyvuotus darbuotojus randa patys seniūnai. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyriaus vedėja Vida Stankienė antrino, kad dalis asmenų, kurie galėtų būti įdarbtinti pagal Užimtumo didinimo programą, dirbti negali arba tiesiog nenori, todėl sunku rasti motyvuotų žmonių, kurie patys prašytų darbo.

Tarybos nariai Jonas Dromantas ir Viktoras Kura išsakė savo nuomonę, kad VšĮ „Gargždų švara“ neturėtų būti atsakinga už žmonių įdarbinimą pagal Užimtumo didinimo programą. Atsakomybę už darbuotojus ir jų atliekamus darbus turėtų prisiimti seniūnai, kurie pažįsta savo seniūnijos žmones, kurie gali stebėti ir prižiūrėti vykdomus darbus. Pasak politikų, asmenys turėtų atlikti visuomenei naudingus darbus, kad finansuojamos darbo vietos teiktų naudą ir bendruomenei.

Pasitarimo pirmininkė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, apibendrindama diskusiją teigė, kad Klaipėdos rajono užimtumo didinimo programoje 2018 metams nereikėtų prisirišti prie vienos grupės žmonių, pavyzdžiui, socialinės paramos gavėjų, kaip 2017 metų programoje. Reikėtų įtraukti ir daugiau programos kriterijus atitinkančių žmonių grupių, pavyzdžiui, kaimiškų vietovių gyventojus, asmenis virš 40 metų, socialinę riziką patiriančius žmones. Nuspręsta, kad galimybė integruoti žmones į darbo rinką, finasuojant darbo vietas verslo įmonėse iš programos lėšų – optimalus variantas, kurį vertėtų išbandyti.

Pasitarimo metu buvo suformuluotas preliminarus pasiūlymas: 50 procentų 2018 metams skirtų programos lėšų nukreipti į verslą, skelbiant konkursą įmonėms, ir 50 procentų lėšų nukreipti į savarankiškas įstaigas, kurioms reikia darbuotojų, pavyzdžiui, Gargždų ligoninę, Gargždų sporto mokyklą, VšĮ „Gargždų futbolą“. Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriui pavesta surinkti konkrečią informaciją apie kitose savivaldybėse taikomus laikinųjų darbų administravimo modelius ir pateikti ją iki ateinančio pasitarimo.

Ernesta Strakšytė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.