Barborai Kalvaitienei − 90 - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Barborai Kalvaitienei − 90

Saulėtą vidužiemio popietę garbingo 90-tojo jubiliejaus proga buvo pasveikinta Žemgulių kaimo gyventoja Barbora Kalvatienė. Sveikatos, ilgiausių metų, artimųjų šilumos ir rūpesčio bei daug gražių ne tik saulėtų, bet ir šiltų dienų jubiliatei linkėjo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė.

Po širdį ištikusios negandos atsigaunanti močiutė prižiūrima ir mylima gyvena savo tėviškėje kartu su dukra Loreta ir žentu Pauliumi Jokniais. Ne tik jie, bet ir kiti 5 likę vaikai (1 dukra Albina jau mirusi), 13 anūkų, 6 proanūkiai ir 1 proproanūkė dažnai aplanko mylimą močiutę. Per didžiausias metų šventes Kalėdas taip pat beveik visa draugiška ir didelė šeimyna  buvo susirinkusi čia, tėviškėje, kur aplinkui – laukai ir miškai, kiek tolėliau – Veiviržas, senasis Žemaičių plentas.

Kilusi iš garsios giedotojų Jurgaičių giminės, savo šeimoje augo su keturiomis seserimis,  iš kurių tik vienintelė sesuo dar gyva. Našlė Barbora jau nuo 1998 m.

Senolė su meile prisimena savo tėvelius, brolius ir seseris, mokyklą Endriejavo miestelyje, kurios 4 skyrius baigė dar iki Antrojo pasaulinio karo. Ypač daug atsimena eilėraščių. Prakalbus apie juos Barboros veidas nušvinta ir ji nieko nelaukus deklamuoja:

Barborytė

Turi Barborytė tokį diedą seną

Ir tas senas diedas netoli gyvena

Mielą Barborytę jis dažnai aplanko

Sveikatos palinki ir paspaudžia ranką.

Mėgsta jis išmesti ir čėrkelę gerą...

Bet neduos išgerti šiandien jam Barbora...

Ne vien linksmų, bet ir lyriškų eilių moka Barbora, prisimenanti ir anų laikų spaudą, kaime mėgtą „Lietuvos ūkininką“. Dabar močiutė mėgsta skaityti „Lietuvos rytą“, žiūrėti televizorių.

Pokariu nedaug trūko, kad darbščių ūkininkių šeima būtų ištremta į Sibirą, − išgelbėjo tik tai, kad du broliai buvo jau pasidaliję tėvo paliktą žemę ir kiekvienam atiteko po 18 hektarų, o buožėmis laikė ir veždavo tuos, kurie turėjo 19 ir daugiau hektarų.

Nuo 13 metų išėjusi pas žmones tarnauti, visą gyvenimą vėliau sunkiai dirbusi lauko darbininke kolūkyje, užauginusi 7 vaikus, iš kurių du baigė aukštąjį mokslą, o kiti – technikumus, senolė nesiskundžia jokiais nepritekliais. Visi vaikai – Lietuvoje, savame krašte arba netoliese, dauguma anūkų – taip pat. Vienas iš anūkų – muzikantas, populiaraus projekto „Kelias į žvaigždes“ dalyvis Dūmas. Visi vaikai – pilni energijos, meilės savo kraštui, dirba mėgstamus darbus.

Kiekvienoje paprastoje šeimoje esti ir nepaprastų žmonių. Ir iš Barboros giminės dėdė Jonas Kalvaitis ilgus metus buvo apylinkės pirmininkas, gerbiamas žmogus, sūnus Eugenijus Kalvaitis – Registrų centro padalinio Gargžduose vadovas.

Daiva Beliokaitė

 

 

 

  

 

   

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.