Civilinei saugai užtikrinti – daugiau prevencijos ir gyventojų įtraukimo - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Civilinei saugai užtikrinti – daugiau prevencijos ir gyventojų įtraukimo

Savivaldybėje vyko Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarti ir patvirtinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų 2018 m. ataskaita bei prevencijos gyvenamajame sektoriuje stiprinimo veiklos kryptys, pasiruošimas galimam 2019 m. potvyniui planas, 2019 m. gaisrų prevencijos priemonių planas. Taip pat pristatyta situacija dėl afrikinio kiaulių maro plitimo, atkreiptas dėmesys, kad Klaipėdos rajone prasidėjo gripo epidemija ir gyventojams reikia būti atsargesniems. Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Vladislovas Bernotas taip pat pristatė civilinės saugos būklės analizę.

Gargždų priešgaisrinės tarnybos vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis pristatė 2018 m. veiklos rezultatus ir 2019 m. kryptis. Apžvelgiant situaciją dėl gaisrų pastebėta, kad pernai daugiau buvo gaisrų vasarą, kadangi ji pasitaikė iš tiesų karšta. Bendras gaisrų skaičius šiek tiek mažėja (nuo 2006 m., kai jų buvo net 420 iki praėjusių metų, kai jų užfiksuota 247), daugiausia jų fiksuojama Priekulės seniūnijoje. Gera žinia ta, kad gaisruose per pastaruosius trejetą metų savivaldybėje nežuvo nei vienas žmogus. Kaip visada, ugniagesiai užsiima ne tik gaisrų gesinimu, bet ir gyventojų gelbėjimu kitais ekstremaliais atvejais, pavyzdžiui, skęstant.

Toliau stengiamasi įvairinti prevencinį darbą – dalijami dūmų detektoriai, vedamos paskaitos, organizuojamos akcijos, kaip saugiai kūrenti, įrengti ir prižiūrėti elektros instaliaciją. 2019 m. planuojama suorganizuoti sodų pirmininkų susitikimą, atlikti sodininkų bendrijų teritorijų patikrinimus, tvarkyti priešgaisrinius rezervuarus, kurių  dabartinė būklė nepatenkinama, numatyti lėšas socialinių būstų krosnių, dūmtraukių, elektros instaliacijos remontui, planuojama numatyti administracinio poveikio priemones apleistų statinių savininkams, organizuoti savanorių ugniagesių veiklą. Šiemet taip pat bus išdalinti apie 50 dūmų detektorių, kurie išgelbėjo jau ne vieną šeimą nuo skaudžių pasekmių.

Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas apgailestavo, kad savanorių ugniagesių randasi mažai, žmonės kol kas nėra linkę padėti, nes darbas iš tiesų yra sunkus. Taigi ugniagesiai kol kas savo jėgomis stengiasi kiek galima geriau atlikti savo darbą.

Savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių plane 2018−2020 metams numatyta galimų ekstremaliųjų įvykių bei savivaldybės lygio ekstremaliųjų situacijų  prevencija, priemonės, numatančios dirbančiųjų  saugumo, įvykus nelaimei, ekstremaliajam įvykiui ar esant ekstremaliajai situacijai, užtikrinimą, pasirengimas ekstremaliesiems įvykiams bei ekstremaliosioms situacijoms Savivaldybės teritorijoje, Savivaldybės nustatytų galimų pavojų sukeliamų galimų pasekmių mažinimas bei priemonės, kurios galėtų padėti tų pasekmių išvengti,   Savivaldybės gyventojų švietimas civilinės saugos klausimais, informavimas apie potencialius pavojus ir galinčias susidaryti ekstremaliąsias situacijas bei numatyti tikslai, prevencijos priemonės jiems pasiekti, atsakingieji vykdytojai, įgyvendinimo terminai, nustatyti vertinimo kriterijai ir jų reikšmės.

Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.