Daugiabučių priežiūros patirties sėmėsi Vokietijoje - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Daugiabučių priežiūros patirties sėmėsi Vokietijoje

Gegužės 26–birželio 2 dienomis Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai savivaldybių bei daugiabučių namų administravimo įmonių atstovus pakvietė į tarptautinį tęstinį seminarą „Daugiabučių namų valdymas, priežiūra, renovacija ir atliekų tvarkymas“, kuris šiemet vyko pietų Vokietijoje, Bavarijoje.

Klaipėdos rajono savivaldybei šiame seminare atstovavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius, Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Bakaitienė, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus bei Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas.

Kelionės, kurioje dalyvavo savivaldybių ir pastatų priežiūra bei administravimu užsiimančių įmonių atstovai, metu įvyko keletas dalykinių susitikimų su Vokietijoje veikiančių daugiabučių namų administravimo įmonių atstovais.

Pirmasis susitikimas įvyko Ingolštato mieste, Vokietijoje. Čia delegacija iš Lietuvos susitiko su bendrovės „Cityfreiraum Ingolstadt“ atstovais.

Jie pasidalino patirtimi, kaip Ingolštato mieste daugiabučių namų gyventojams teikiamos būsto priežiūros paslaugos, pristatė ne tik teikiamų paslaugų įvairovę, bet ir atskleidė būsto priežiūros tarifus, apžvelgė gyventojams svarbių paslaugų, tokių kaip aplinkos tvarkymas, būsto nuoma, techninė priežiūra, niuansus. Ekspertai svečiams iš Lietuvos pristatė alternatyvias šilumos panaudojimo daugiabučiuose namuose galimybes bei parodė, kaip daugiabučiuose sėkmingai diegiami žaliosios energetikos ir kiti inovaciniai sprendimai, kaip tvarkomos atliekos, sprendžiami automobilių bei dviračių parkavimo klausimai, prižiūrima kvartalo aplinka.

Antrasis susitikimas vyko Augsburge, istoriniame 1520 m. įsteigtame socialinio būsto komplekse Fuggerei, kuris – lyg miestas mieste. Komplekse yra 67 pastatai, kuriuose – 147 butai, taip pat komplekse yra Šv. Morkaus bažnyčia ir administraciniai pastatai. Lietuvių delegaciją priėmė kompleksą administruojančio fondo atstovai. Galėjome palyginti istorinį būstą ir šiuolaikiškai įrengtas patalpas, kurias gali nuomotis asmenys, negalintys išsinuomoti būsto komercinėmis kainomis. Kompleksas veikia iki šių dienų. Jis išlaikomas administruojančio fondo lėšomis be valstybės ar savivaldybės prisidėjimo.

Svečiai iš Lietuvos taip pat apsilankė Niurnbergo ir Miuncheno miestuose modernizuojamuose daugiabučių namų kvartaluose, kur susipažino, kaip miestuose sprendžiamos kvartalų žaliųjų, vaikų žaidimų, poilsio zonų, atliekų rūšiavimo, automobilių parkavimo, parkų priežiūros problemos. Prie daugelio daugiabučių įrengiami požeminiai automobilių garažai, o virš jų įrengiamos žaliosios zonos, auga medžiai. Ant medžio prikaltas jo inventorinis numeris. Parkų ir skverų vejos nėra pjaunamos kiekvieną savaitę, leidžiama augalams subrandinti sėklas, kad atsinaujintų augmenija. Daug kur auga žemaūgiai krūmai, kuriems reikia mažiau priežiūros nei vejoms. Dengtos stoginės naudojamos ir rūšiuojamų atliekų konteineriams ir dviračiams laikyti. Atkreipėme dėmesį, kad buitinių atliekų konteineriai stovi prie pat daugiabučių namų balkonų ar net įėjimų, netelpančios į konteinerius atliekos, sudėtos maišeliuose šalia visiškai nepiktina gyventojų.

Specialistai tikisi įgytas žinias ir patirtį panaudoti projektuojant ir įgyvendinant kompleksinius daugiabučių namų kvartalų projektus, sprendžiant modernizavimo klausimus.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.