Gargždų miesto gimtadienyje švies kultūros švyturys - Klaipedos-r.lt

2018 m. liepos 15 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Gargždų miesto gimtadienyje švies kultūros švyturys

Šeštadienį Gargžduose netils šurmulys: gargždiškiai ir miesto svečiai rinksis į 764-ąją Gargždų miesto gimtadienio šventę. Apie pastaruoju metu Klaipėdos rajone vykusius renginius ir Gargždų miesto gimtadienį kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita LIUTIKIENE.

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajone vyko net du vasaros sezono atidarymo renginiai. Tai reiškia, kad Klaipėdos rajonas vis labiau patrauklus turistams?

Klaipėdos rajone yra daugybė įdomių lankytinų objektų, gražių vietų. Džiugu, kad jubiliejinis 20-asis Lietuvos kaimo turizmo asociacijos organizuotas kaimo turizmo sezono atidarymas vyko mūsų rajone, unikalioje sodyboje „Radailių dvaras“, kuri pripažinta sėkmingiausia 2016 m. kaimo paslaugų teikėja. Dinozaurų parkas bei Apverstas namas traukia turistus iš visos Lietuvos. Vien pernai ši sodyba sulaukė 120 tūkst. lankytojų. Tai rodo, kad mūsų rajone palanku vystyti originalias idėjas. Džiaugiamės ir palaikome visus, kuriančius verslą mūsų rajone.  

Pamario vasaros sezono atidarymo šventėje Drevernoje taip pat apsilankė gausus būrys svečių. Visi matome atgijusią Dreverną ir tai vyksta dėka Savivaldybės ir verslo bendradarbiavimo. Savivaldybė padėjo pagrindus Drevernos atgimimui, pasinaudojus Europos Sąjungos parama buvo įkurtas mažųjų laivų uostas. Džiugu, kad prie Drevernos klestėjimo ženkliai prisideda mažųjų laivų uosto koncesininkai UAB „Hortvita“ bei vietos bendruomenė. Tikimės, kad „Hortvitos“ kolektyvas ir toliau savo veikla prisidės prie rajono gerovės ir žinomumo didinimo.

Vasarą pradėsime Gargždų miesto gimtadienio švente. Kas joje bus naujo?

Visų pirma, noriu visus pakviesti dalyvauti šį savaitgalį vyksiančiuose Gargždų miesto 764-ojo gimtadienio šventės renginiuose, skirtuose įvairaus amžiaus miestiečiams ir miesto svečiams. Šiemet Gargždų miesto šventės tema „4 vandenų kraštas – kultūros švyturys“. Tai nėra tik skambus šūkis – kaip ir visuomet mieste netrūks sporto renginių, veiks tradicinė tautodailės mugė, tačiau šiais metais itin daug dėmesio skirsime kultūriniams renginiams, ypač tautiniam kostiumui.

Nuo pat ankstaus šeštadienio ryto kviečiame visus apsilankyti tradicinėje tautodailės mugėje Savivaldybės aikštėje. Pasivaikščiojus po mugę, šventės dalyvių lauks zumbos ir aerobikos užsiėmimai prie Gargždų kultūros centro. Vėliau visus kviesime prisijungti ir kartu žygiuoti tradicinėje šventinėje eisenoje nuo autobusų stoties iki Gargždų kultūros centro. Raginu visus gargždiškius ir miesto svečius pasipuošti tautiniu kostiumu ar jo detalėmis. Šie metai yra paskelbti tautinio kostiumo metais, todėl Gargždų miesto šventės metu bus pristatomis Tautinio kostiumo konkurso laimėtojai. Vienu iš tautinio rūbo akcentų – tautinėmis juostomis – papuoštos ir Gargždų kultūros centro pastato kolonos. Kultūros švyturio šviesoje suspindės Mažosios Lietuvos kalbos kultūra bei visa šventinė programa.

Šventės metu vyks mero inauguracija bei Gargždų miesto garbės piliečio paskelbimo ceremonija.  

Klaipėdos rajono savivaldybės merui bus įteikiamos legalios ir Lietuvos heraldikos komisijos aprobuotos mero regalijos, kurios jau yra pagamintos ir buvo pristatytos praėjusiame Tarybos posėdyje. Mero regalijos – tai grandinė su Gargždų herbu. Mero regalijų kūrimas ir pagaminimas kartu su Tarybos narių ženkleliais kainavo apie 14 tūkst. eurų.

Tradiciškai šventėje vyks ir Garbės piliečio paskelbimo ceremonija. Šiemet šis vardas bus suteikiamas buvusiam ilgamečiam Gargždų muzikos mokyklos direktoriui Vidučiui Petrui Normantui, kuris mokyklai vadovavo daugiau kaip 40 metų. Šio žmogaus indėlis į kultūrą Gargždų mieste – didžiulis: jam vadovaujant Gargždų muzikos mokyklai pavyko ne tik suburti aukšto lygio vokalinius kolektyvus, chorus, išugdyti daugybę įvairių konkursų laureatų, bet ir puoselėti aukštą muzikinę kultūrą, meilę muzikai perduoti kitoms kartoms. 

Kokiais dar kultūriniais renginiais džiugins Gargždų miesto gimtadienio šventė?

Šeštadienį miesto gimtadienio šventės metu vyks tradicinis festivalis „O mes vaikai, o mes pasaulis“, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Taip pat vyks respublikinis šokių kolektyvų festivalis „Šokim trypkim, linksmi būkim“, skirtas Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ kūrybinės veiklos 45-mečiui paminėti. Į šį festivalį suplauks daugiau kaip 170 dalyvių iš visos Lietuvos! Taip pat nereikėtų pamiršti, kad šeštadienį vyks ir nemokamos Turizmo informacijos centro ekskursijos po Gargždus, tad kviečiu dalyvauti ir dar geriau pažinti savo mylimą miestą.

Tikimės, kad daug dalyvių sutrauks ir „Ikra mada“ šou programa bei po jos vyksiantis muzikinės grupės „Kitava“ koncertas. Vakarą vainikuos „Old city band“ muzika ir šventinis fejerverkas. Na, o sekmadienį kultūros švyturys šviesti nenustos: kino teatre „Minija“ vyks edukacinis projektas „Kino karavanas“, kurio metu miestiečių ir miesto svečių lauks net trys nemokami kino seansai. Džiugu, kad prie šventės prisideda ne tik Savivaldybės, skyrusi 5,8 tūkst. eurų, bet ir įvairūs rėmėjai.

Kuo ypatinga šių metų miesto gimtadienio sportinė programa?

Sporto renginių, kurie vyks visą šeštadienį, šiemet bus daugiau. Vyks krepšinio jaunimui, baudų metimo į krepšį konkursas, vaikų ir jaunimo sunkiosios atletikos, moksleivių teniso, jaunimo ir suaugusiųjų paplūdimio tinklinio „3 prieš 3“ varžybos, 200 m, 400 m, 600 m greitojo bėgimo lenktynės. Taip pat vyks riedlenčių, paspirtukų ir riedžių lenktynės su kliūtimis be amžiaus apribojimų. Šventės dalyviai galės varžytis vyrų ir moterų rankų lenkimo, mini golfo, smiginio varžybose. Bus pristatomas ir disk golfo žaidimas.

Vienas iš pagrindinių sportinės programos dalies akcentų – dviratininkų varžybos. Gargždų miesto gimtadienio svečių gretas papildys apie 400 dviračių savininkų, keliose trasose varžytis turės galimybę ir vaikai, ir profesionalūs sportininkai. 60 km dviračių trasa nusidrieks per Endriejavą, Veiviržėnus, Pėžaičius. 17 km trasa (5 ratai), kuria važiuos ir „Elite“ sportininkai, tęsis J. Basanavičiaus g., Dovilų, Šniaukštų, Maciuičių gatvėmis. Gargždus dviratininkai pasieks senąja Minijos gatve.

Ko palinkėtumėte šventės dalyviams?

Pirmiausia, nuoširdžiai dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo: Kultūros skyriaus, Kultūro centro bei Sporto centro darbuotojams, sporto ir miesto bendruomenei. O visiems miestiečiams ir miesto svečiams linkiu gero oro, puikios nuotaikos ir energijos, kurios tikrai prireiks, norint spėti sudalyvauti visuose renginiuose. Smagios šventės!

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.