Gargžduose minima Europos diena - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Gargžduose minima Europos diena

Minint Europos dieną šiandien, gegužės 9-ąją, J. Lankučio viešoji biblioteka tradiciškai sukvietė visus miestelėnus ir miesto svečius ją švęsti drauge. Šiųmetė šventė – jubiliejinė. Lietuva jau švenčia buvimo Europos Sąjungoje 15 metų sukaktį. Pirmą kartą šią dieną Gargždai ėmė švęsti dar 2004 metais.

Atidarymo ceremonijoje šventę „Renkamės atsakingai. MES ir ES“ pradėjo ir susirinkusiuosius sveikino organizatorė – Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė.

Vėliau nuskambėjo Lietuvos bei Europos himnai, po jų sveikinimo žodis buvo suteiktas Klaipėdos rajono savivaldybės atstovams.

„Noriu pasidžiaugti, kad Lietuva yra tarp tų šalių, kuriose Europos Sąjungos narystės entuziastų yra daugiausia. Per 15  metų šalis padarė labai didelę pažangą, būdama ES nare. Jeigu pasidairysime po Gargždus ir visą rajoną, pamatysime, kad daugelis projektų įgyvendinta ES lėšomis. Šiandien galime jaustis laisvi, saugūs, nes turime bendrą saugumo sistemą, tačiau labai svarbu ir tai, kad ES politika niekaip neapribojo mūsų nacionalinės laisvės ir vystymosi“, – kalbėjo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.

Tardama sveikinimo žodį mero pavaduotoja Audronė Balnionienė dėkojo J. Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojai D. Ciparienei.

„Jūs esate šio renginio siela, kurios dėka galime džiaugtis tokia švente“, – sakė vicemerė.

„Ant plataus Europos kelio nepamirškim papročių“, – linkėjo ir Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narys, Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas.

Renginio metu buvo galima susipažinti su ES aktualijomis, organizatoriai kvietė gegužės 26 d. balsuoti Europos Parlamento rinkimuose. Europos regionų komiteto atstovė Andželika Šakinienė rajonui perdavė tris svarbias žinias: kvietimą visoms savivaldybėms atkreipti dėmesį į  aplinkosaugą, neįgaliųjų ir socialinę atskirtį patiriančių vienišų žmonių integraciją į visuomenę bei jaunimo verslumo skatinimą.

Aikštėje prie J. Lankučio viešosios bibliotekos ir Gargždų kultūros centro šventinis šurmulys tęsis iki pat vakaro. Miestiečiai ir svečiai turi progą apsilankyti „Eurojomarke“, kuris prasidėjo vidurdienį, ir įsigyti sau patinkančių tautodailės dirbinių, pabendrauti su pačiais kūrėjais. Šventės metu netrūks ir įvairių edukacijų bei mini viktorinų su prizais.

Daugiau nuotraukų čia

Gintarė Plungienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.