Gargžduose oficialiai atidarytas Atviras jaunimo centras - Klaipedos-r.lt

2018 m. birželio 22 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Gargžduose oficialiai atidarytas Atviras jaunimo centras

Rugsėjo 1-ąją dieną Gargžduose gausus būrys miesto gyventojų bei svečių pirmą kartą susirinko naujoje jaunimo lauko erdvėje, vadinamojoje „Jaunimo vasaros rezidencijoje“, kur vyko iškilmingas Gargždų atviro jaunimo centro atidarymas.

Renginys „Summer Afterparty in Gargždai“ sutapo su beveik trejus metus trukusio Europos ekonominio finansinio mechanizmo programos „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ finansuojamo projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ pabaiga. Projekto vertė 368,2 tūkst eurų, iš kurių 173,8 tūkst. eurų – Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino parama, 30,7 tūkst. eurų – valstybės lėšos ir 163,7 tūkst. eurų – Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšos. Projekto pradžioje buvo numatyta, kad Savivaldybei reikės prisidėti tik 10 proc., tačiau, pradėjus projektavimo darbus, paaiškėjo, kad Savivaldybei reikės prisidėti net 44 proc. Jaunimas – Klaipėdos rajono savivaldybės prioritetas, todėl, dėka Savivaldybės vadovų bei Tarybos, finansavimas buvo suteiktas.

Jaunimo lauko erdvė – tik dalis projekto. Klaipėdos g. 74 yra įsteigtas ir įrengtas Gargždų atviras jaunimo centras, kur suremontuotos buvusio garažo patalpos, sukurta materialinė bazė, jaunimo kūrybinės dirbtuvės. Projekto metu vyko ne tik akivaizdūs statybos darbai, bet ir buvo suorganizuotos 37 rūšių  edukacinės amatų veiklos, 63 mokymai, kuriuose dalyvavo 172 jaunuoliai. Projekto metu įsteigtos atviros jaunimo erdvės Priekulėje, Veiviržėnuose, Dauparuose, Girininkuose, Kvietiniuose, Šalpėnuose. Taip pat įgyvendinti tarpžinybinio bendradarbiavimo ir projekto viešinimo planai.

Renginio metu apie jaunimo lauko erdvę bei Gargždų atviro jaunimo centro įkūrimą pasakojo projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“ iniciatorė ir vadovė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė. Simbolinę Gargždų atviro jaunimo centro atidarymo juostelę perkirpo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas, vicemerė Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Jaunimo reikalų tarybos primininkas Martynas Pocius,  Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudytytė. Gargždų atvirą jaunimo centrą pašventino Gargždų parapijos klebonas kan. Jonas Paulauskas. Gargždų atviro jaunimo centro atidarymo proga susirinkusiuosius taip pat sveikino Seimo narys Eugenijus Gentvilas, Tarybos narė, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rasa Petrauskienė, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Kultūros centro direktorė Birutė Oželienė. Už atliktus darbus buvo padėkota buvusiai Gargždų atviro jaunimo centro direktorei Ritai Dirgėlaitei.

Meras Vaclovas Dačkauskas akcentavo, kad jaunimas – mūsų ateitis, ir linkėjo, kad Gargždų atviras jaunimo centras niekada nebūtų tuščias ir Klaipėdos rajono vaikai, jaunimas galėtų užsiimti įvairiomis veiklomis, o nauja erdvė trauktų ne tik jaunimą, bet ir visus gargždiškius.

„Per 13 jaunimo reikalų koordinatorės darbo metų pirma kartą buvo paskelbtas konkursas gauti Europos fondų paramą jaunimo centrams. Iš viso buvo pateiktos net 57 paraiškos, 14 iš jų buvo finansuotos. Rengdama projektą pagal skiriamus pinigus užsimojau labai daug: įsteigti ne tik jaunimo centrą, bet ir jaunimo parką. Įgyvendinant projektą sunkumų buvo daug: uždelsti projektavimo darbai, didesnio finansavimo iš Savivaldybės poreikis, užsitęsusios viešųjų pirkimų procedūros, − dėl to net du kartus teko kreiptis į Centrinę projektų valdymo agentūrą, kad būtų pratęstas projekto įgyvendinimo terminas. Tačiau niekada nebuvau praradusi vilties ir dabar džiaugiuosi, kad turime Gargžduose puikią vietą renginiams. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje rengiami dokumentai EEE finansinio mechanizmo „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ programos tęsiniui, vėl bus galima teikti paraiškas, vėl dėti viltis, kad galėsime gražinti tai, ką jau turime. Kaip per atidarymą, taip ir vasaros metu niekada nesame garantuoti dėl gero oro, todėl labai svarbu uždėti stiklinį gaubtą ant žiūrovų tribūnų bei įrenginiais papildyti riedutininkų aikštelę. Džiaugiamės Gargždų seniūnijos pagalba prižiūrint parką, Sporto centro dovana – pastatytu  teniso stalu, tikimės ir kitų rėmėjų paramos, įrengiant tinklinio aikštelę“, – įspūdžiais dalijosi projekto iniciatorė ir vadovė, jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.       

Šventės metu vyko Klaipėdos rajono nevyriausybinių jaunimo organizacijų mugė, kurioje dalyvavo Klaipėdos rajono apskritasis stalas, Visuomenės sveikatos biuras, GAJC, „Krikragaa“, Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, Agluonėnų jaunimo studija „IRRGI“, jaunimo klubas „Ekipa“ ir kt., mažiausieji linksiminosi ant batuto, susirinkusieji galėjo dalyvauti būgnų rate su „GROCK“ studija, šokti su projektu „Atviros jaunimo erdvės šoka“, buvo galima dalyvauti kariškių organizuotose pramogose.

Susirinkusiesiems koncertavo reperis iš Gargždų Notorijuz, atlikėjas iš Agluonėnų Artur Veber, grupė „Nevalyk lentos“ bei „Golden age“. Vakarą vainikavo šventiniai fejerverkai.

Už pagalbą įgyvendinant projektą bei organizuojant šventę dėkojama:

 1. Klaipėdos rajono savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui ir Savivaldybės tarybai;
 2. Savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui;
 3. Jaunimo reiklų tarybai ir jos pirmininkui Martynui Pociui;
 4. Projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargždų mieste“  įgyvendinimo komandai: iniciatorei ir vadovei – Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei, jaunimo reikalų koordinatorei Adelijai Radžienei; projekto finansininkei – Centrinės buhalterijos vyriausiajai specialistei Audronei Vainiuvienei; projekto techninės dalies administratorei Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausiajai specialistei Rūtai Sarulienei;
 5. Strateginio planavimo skyriaus vedėjai Raimondai Kučinskaitei ir vyriausiajai specialistei Mildai Kernagienei;
 6. Gargždų seniūnijai ir jos seniūnui Sauliui Bakšinskui;
 7. Viešųjų pirkimų skyriaus specialistams ir vedėjui Egidijui Gedrimui; 
 8. UAB „Gargždų rangos darbai“ direktoriui Artūrui  Uosiui;
 9. UAB „Išskirtinio būsto statyba“ direktorei  Aistei  Raubienei;
 10.  Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrui ir jo direktorei Skaidrai Karalienei;
 11.  Sporto centrui ir jo direktoriui Vaidui Liutikui;
 12. Lietuvos kariuomenės Gargždų krašto apsaugos savanorių pajėgoms;
 13. Klaipėdos rajono visuomenės sveikatos biurui;
 14. Jaunimo reikalų departamentui prie SADM;
 15. Klaipėdos rajono savivaldybei;
 16. AIVADECO;
 17. UAB „Farmveta“, Nerijui Galvanauskui;
 18. Klaipėdos rajono jaunimo organizacijoms;
 19. Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungai „Apskritasis stalas“;
 20. visai Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojų komandai.


Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.