Išorinės reklamos leidimų gavimo tvarka – paprastesnė - Klaipedos-r.lt

2019 m. balandžio 24 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Išorinės reklamos leidimų gavimo tvarka – paprastesnė

Norintiems įsirengti reklamą, kuri skelbtų apie jų teikiamas paslaugas, dažnai tekdavo susidurti su sudėtingais leidimų gavimo procesais, tačiau LR Seimo priimti Reklamos įstatymo pakeitimai supaprastino išorinės reklamos leidimų gavimo tvarką.

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė teigia, kad šiuo metu yra nustatyti šeši atvejai, kai, norint įrengti išorinę reklamą, leidimas nėra reikalingas: „Leidimo nebereikia, jei reklama įrengiama ant pastato, kuriame vyksta reklamuojama veikla ir pastatas registruotas būtent tai veiklai, taip pat leidimas nėra reikalingas, jei išorinė reklama įrengiama parduotuvės viduje, t. y. kai ji matoma iš lauko parduotuvių vitrinose, panaikintas reikalavimas turėti leidimą norint klijuoti reklamą ant transporto priemonių, kurios vykdo reklamuojamą veiklą, pavyzdžiui, jei jomis vežami žmonės ar kroviniai, leidimo nebereikia ir kai iškaba įrengiama pagal patvirtintą formą (notarų, antstolių kontorų iškabos) ar kai ji yra ne didesnio nei 0,3 kv. m. ploto, taip pat leidimo nereikia, jei iškaba įrengiama pagal nustatytą formatą (šabloną), kai ant jos pateikiamas įmonės pavadinimas ar vardas pavardė, vietos, paslaugų ar prekių pavadinimas, darbo laikas, žinoma, reklama turi būti įrengiama ten, kur įsikūrusi įmonė, įstaiga arba ant prekybos ar paslaugų teikimo vietos, ne aukščiau kaip 4 metrai nuo žemės paviršiaus, neskaitant iškabos aukščio“.

Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja Daiva Dilytė priduria, kad reklaminių iškabų, kurioms nereikalingas leidimas, plotas turi būti ne didesnis kaip:

  • 0,5 kv. m, kai iškaba įrengiama ant gyvenamojo pastato;
  • 1 kv. m, kai iškaba įrengiama ant negyvenamojo pastato ir ant kitų prekybos ar paslaugų teikimo vietų:
  • ant laikinųjų statinių ir ant kitų prekybos ar paslaugų teikimo vietų įrengiamos iškabos plotas, kai joje nurodyta informacija pateikiama ant pritaikytų išorinės reklamos pateikimo priemonių, naudojant lipdukus, užrašus ir pan., turi būti ne didesnis kaip 2 m2.

Svarbu ir tai, kad įstatymo pakeitimais Seimas nustatė ilgesnį – iki 10 metų – leidimo įrengti iškabą ar kitą išorinę reklamą galiojimo terminą (buvo nustatytas 5 metų terminas). Naujomis nuostatomis supaprastinamos iškabos įrengimo ant daugiabučių namų procedūros – nustatoma, kad įrengiant nešviečiančią iškabą ant daugiabučiame name esančių negyvenamosios paskirties patalpų (parduotuvės, kirpyklos ir kt.) išorinės sienos reikalingas ne visų savininkų daugumos, o susirinkime dalyvavusių ar raštu balsavusių savininkų daugumos (bet ne mažiau kaip 1/4 visų butų ir kitų patalpų savininkų balsų) sutikimas.

„Visais atvejais išorinė reklama turi būti įrengiama vadovaujantis teisės aktų nuostatomis. Džiugu, kad, norintiems reklamuoti savo paslaugas, mažėja biurokratinė našta, supaprastintos leidimų gavimo sąlygos. Tikiuosi, kad tai padės lengviau ir greičiau vystyti verslą. Jei kyla papildomų klausimų, reikia išsamesnės informacijos ar konsultacijos, kviečiu kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Leidimų ir licencijų skyrių (tel. (8 46) 47 08 98)“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.