Įvertinta Klaipėdos rajono jaunimo reikalų koordinatorė - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Įvertinta Klaipėdos rajono jaunimo reikalų koordinatorė

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, atsižvelgdamas į 2018 m. Klaipėdos rajono savivaldybei rekomenduotų ir kitų veiklos sričių įgyvendinimą, planuotus ir pasiektus rezultatus, išskyrė savivaldybes ir jų jaunimo reikalų koordinatorius, kurių veiklą vertina kaip reikšmingai prisidėjusią kuriant teigiamą pokytį jaunimui ir jaunimo politikai Lietuvoje.

Nuotraukoje iš kairės: meras Vaclovas Dačkauskas, Gargždų atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Adelija Radžienė. 

Jaunimo reikalų departamentas dėkoja Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai ir ypatingai jaunimo reikalų koordinatorei Adelijai Radžienei už aktyvią ir nuoseklią veiklą, įdėtas pastangas ir pasiektus rezultatus įgyvendinant jaunimo politiką 2018 m. Adelijos Radžienės veikla prisidėjo prie jaunimui palankesnės aplinkos kūrimo, atvirojo darbo su jaunimu veiklos kokybės, jaunimo savanoriškos veiklos plėtros, jaunimo įgalinimo ir dalyvavimo skatinimo bei jaunimo interesų atstovavimo stiprinimo Klaipėdos rajono savivaldybėje.

Reikšmingą įvertinimą gavusi Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė tikina, kad šiuo įvertinimu gali džiaugtis tik kartu su Jaunimo reikalų tarybos pirmininku Martynu Pociumi ir Gargždų atviro jaunimo centro direktore Inesa Gaudutyte: „Džiugu, kad mes girdime vienas kitą, pasitikime ir stengiamės. Tuomet ir matosi bendro darbo rezultatai“.

Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Martynas Pocius taip pat džiaugėsi jaunimo reikalų koordinatorės įvertinimu: „Su Adelija Radžiene Jaunimo reikalų taryboje dirbu jau beveik 8 metus, o kaip Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas dirbu 4 metus. Su ja labai malonu dirbti jaunimo politikos klausimais, nes ji į kiekvieną klausimą įsigilinus, turi ilgalaikį matymą, dalyvauja visose konferencijose ir renginiuose susijusiuose su jaunimu. Ji verta tokio ir dar didesnio įvertinimo“.

Pasak A. Radžienės, Jaunimo reikalų departamentas jau keletą pastarųjų metų žodžiu paminėdavo Klaipėdos rajono savivaldybę kaip vieną pirmaujančių jaunimo politikoje, tačiau tai pirmas oficialus rašytinis įvertinimas. Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė – viena ilgiausiai šioje srityje dirbančių specialisčių visoje Lietuvoje: „Savivaldybėse jaunimo reikalų koordinatorių kaita labai didelė, vidutiniškai kasmet pasikeičia apie 15 koordinatorių. Esu viena iš seniausiai dirbančių šioje srityje, todėl įvairiose konferencijos dažnai tenka dalintis gerąja patirtimi, išsakyti savo nuomonę jaunimo politikos klausimais“.

Klaipėdos rajono savivaldybė pasiekė puikius rezultatus prioritetinėse jaunimo politikos srityse:

  • inicijuota ir pradėta įgyvendinti nauja darbo forma su jaunimu – mobilus darbas; jaunimo darbuotojų komanda  kartą per savaitę vyksta į Priekulę, Veiviržėnus ir Kvietinius. Šiomis paslaugomis pasinaudojo  70 unikalių jaunuolių iš skirtingų vietovių;
  • užtikrinta Gargždų  atviro  jaunimo centro teikiamų paslaugų įvairovė ir kokybė, nuolatinių lankytojų, atėjusių bent 1 kartą per savaitę, padaugėjo iki 85 lankytojų, per dieną centre vidutiniškai apsilanko 19 jaunuolių. Jaunimo  veikloms per projektinę veiklą iš kitų šaltinių pritraukta beveik 23 tūkst .eurų.  Centras pagal veiklos rodiklius yra vienas pirmaujančių šalyje;
  • Savivaldybėje buvo inicijuota ir pradėta įgyvendinti Jaunimo savanoriška tarnyba. Tam reikėjo atlikti apklausas, parengti teisinius dokumentus, akredituoti 12 savanorius priimančių organizacijų.

„Žinoma, lygiagrečiai įgyvendintos viso Jaunimo politikos plėtros programos 2018 metų priemonės: jaunimo veiklos projektai, jaunimo renginiai, mokymai, konkursai,  jaunimo politikos kokybės už 2015−2017 metus įvertinimas, atstovavimas jaunimui  nacionaliniuose renginiuose,  tarpžinybinis bendradarbiavimas ir kita. Labai svarbus Savivaldybės tarybos ir vadovų palaikymas – programos įgyvendinimui skiriamos lėšos, jaunimo darbuotojams – etatai.  Todėl tikrai noriu padėkoti ir Savivaldybei“, – teigė jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė.

Pasak A. Radžienės, ateityje būtina užtikrinti visų darbų tęstinumą: „Jaunimo reikalų taryba patvirtino 2019 m. Klaipėdos rajono savivaldybėje įgyvendinamų jaunimo politikos sričių, užduočių ir rezultatų vertinimo kriterijus. Jaunimo teisių apsaugos funkcijos labai plačios, apimančios įvairias jaunimo politikos sritis, esu tik viena specialistė, todėl būtina nusistatyti prioritetus ir planingai veikti. Planuojame plėsti  mobilų darbą su jaunimu – jaunimo darbuotojų komanda turėtų dar vykti į Dauparus ir Girininkus, ieškosime būdų labiau išnaudoti įvairiems jaunimo poreikiams Jaunimo parką, kuo daugiau jaunų žmonių suteikti galimybę atlikti fiksuotą ilgalaikę savanorišką tarnybą,  na, o  birželio mėnesį laukia iššūkis – Drevernoje  suorganizuoti  3 dienų  Žemaitijos jaunimo vasaros akademiją „Kartu mes galim daug“.

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.