Jaunieji etninės kultūros mylėtojai džiugina pasiekimais - Klaipedos-r.lt

2019 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Jaunieji etninės kultūros mylėtojai džiugina pasiekimais

Klaipėdos rajone apstu gabių ir etninei kultūrai neabejingų vaikų. Kovo mėnesį vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Mažosios Lietuvos regioninis ratas ir Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikinis etapas. Abu konkursai Klaipėdos rajono atstovams buvo itin sėkmingi.

Konkurso „Tramtatulis“ Mažosios Lietuvos regioninio rato laureatė Auksė Auškelytė.

Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Mažosios Lietuvos regioninis ratas Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre organizuotas kovo 23-iąją. Jame dalyvavo Kretingos, Šilutės, Klaipėdos miesto ir rajono, Palangos, Pagėgių, Neringos savivaldybių atstovai. Mažosios Lietuvos regioninio rato laureate tapo devynmetė dainininkė Auksė Auškelytė iš Priekulės muzikos mokyklos. Mergaitę ruošė mokytoja Regina Tulickienė. Dainininkė su šalies vaikais varžysis nacionaliniame „Tramtatulio“ rate Kaune.

Kovo 30-ąją Vilniaus Žvėryno gimnazijoje surengtas pirmosios Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikinis etapas. Jame dalyvavo 30 moksleivių iš visos šalies, kurie įveikė atrankinius etapus. Olimpiados dalyviai rungėsi 6–8 ir 9–12 klasių amžiaus grupėse. Jų laukė dvi užduotys: etnokultūros pažinimo testas ir etnokultūrinė kūrybinė raiška. Moksleiviai šoko, dainavo, grojo liaudiškais instrumentais, taip pat varžėsi skaitovai. Respublikiniame etape puikiai pasirodė ir 6–8 klasių grupėje trečiąją vietą užėmė Klaipėdos rajono atstovė Gabrielė Popovaitė iš Ketvergių pagrindinės mokyklos. Gabrielės mokytoja – Eglė Avilovienė. Olimpiadoje gerai sekėsi ir Mildai Tulabaitei iš Gargždų „Minijos“ progimnazijos (mokytoja Gintarė Januškienė). Kaip skelbia organizatoriai, olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, visapusiškai išprususią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią puoselėti, saugoti, išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) ir pasaulio kultūrų vertybes.

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados respublikiniame etape Gabrielė Popovaitė užėmė trečiąją vietą.

Daugiau nuotraukų čia

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.