Jaunimas − apie savanorystės svarbą bei perspektyvas - Klaipedos-r.lt

2018 m. birželio 24 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Jaunimas − apie savanorystės svarbą bei perspektyvas

Išplėstiniame Jaunimo reikalų tarybos posėdyje, skirtame paminėti savivaldos dieną diskutuota apie savanorystės svarbą bei perspektyvas, sveikinimo žodį tarė meras Vaclovas Dačkauskas, posėdyje taip pat dalyvavo mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Jaunimo reikalų tarybos nariai, svečiai iš Šilalės rajono savivaldybės, atvirų jaunimo erdvių savanoriai, mokyklų mokinių savivaldų atstovai, savanorius priimančių organizacijų atstovai.

Nuotraukoje: jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė pristato jaunimo politiką rajone

Pagrindinė posėdžio tema – savanorystė. Pranešimus skaitė Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė, Šilalės rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Jakštienė, patirtimi dalijosi Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos  mokinių savivaldos atstovai ir savanoriai, Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ pirmininkė Guoda Juškaitė.

Klaipėdos rajono jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė, pristatydama pranešimą apie jaunimo politikos įgyvendinimą Klaipėdos rajono savivaldybėje, kuri tvirta kryptimi suka link jaunimo savanoriškos veiklos skatinimo, įvardijo mitus apie savanorystę – kad tai „šiuolaikinė išnaudojimo forma“, kad „priimti į organizaciją savanorį yra sunki našta“ ir kitus. Vieną iš tokių įsigalėjusių mitų, kad savanorystė neįmanoma verslo sektoriuje, − paneigė Krašto apsaugos savanoris Tomas Pranys, papasakojęs savo darbo patirtį dienraštyje: pasiprašęs keletą mėnesių padirbėti nemokamai ir rašyti pranešimus sporto rubrikai, po kiek laiko tapo nuolatiniu žurnalistu.

Ne tik apie tai, kokia gera atspirtis savanorystė yra ieškant savo vietos gyvenime ir netgi susirandant nuolatinį darbą, bet ir apie tai, kaip ši veikla teikia moralinį pasitenkinimą, padeda atrasti prasmingą laisvalaikį ir netgi gyvenimo prasmę, skatina kūrybiškumą, o savanoriaujant užsienyje – padeda pažinti ir kitas kultūras, − kalbėjo ir diskutavo posėdžio dalyviai.   

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje yra apie 80 tikrųjų savanorių, kurių veiklos baras labai platus:  bendradarbiaujama su Viliaus Gaigalaičio globos namais – padedama užsiėmimuose su neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis, dalyvaujama vaikų mokymuose sporto mokykloje, vyrų tinklinio čempionato metu, bendradarbiaujama su Maltos ordinu, „Carito“ organizacija, dalyvaujama „Maisto banko“ akcijose, bendradarbiaujama su TAU senjorais (mokoma IKT  bei anglų kt.). Savanoriaujama ir Gargždų bendruomenės veikloje (savivaldybės kultūriniuose, sporto renginiuose, koncertinėse programose), Lapių bendruomenės projektas „Ant Utrių kalno“, Lietuvos šaulių sąjungoje, gyvūnų prieglaudoje „Penkios pėdutės“. Taip pat savanoriai įsijungė į tarptautinę DofE programą, kuri paskatino mokinių įsitraukimą į savanorystę.

Gimnazijos mokiniai savanoriauja ne tik rajono teritorijoje, bet ir Klaipėdos „Rotary“ klube, Jūrų muziejuje,  Klaipėdos muzikos mokykloje.  

Visi su dideliu susidomėjimu klausėsi Šilalės savivaldybės atstovų patirties. Bendradarbiaujant Šilalės rajono savivaldybei bei Jaunimo reikalų departamentui per 2016 metus buvo sukurtas ir Savivaldybės taryboje patvirtintas Šilalės rajono savanoriškos veiklos aprašas, suteikiantis galimybę visiems jauniems žmonėms savanoriauti, gauti tam tikrų kompensacijų už šios veiklos metu patirtas išlaidas ir gauti savanorystę patvirtinantį dokumentą. Šioje savivaldybėje su savanoriais pasirašomos trišalės sutartys, jų veikla reglamentuota, įvertinamos įgytos kompetencijos,  todėl gali būti pateikta ir įvertinta stojant į aukštąsias mokyklas, darbovietėse ir kitur.  Jei šis bandomasis projektas pasitvirtins, tai jaunimo savanoriškos tarnybos modelis bus kuriamas ir mūsų savivaldybėje.

Šventinis posėdis baigėsi pozityvia gaida – jaunimas tikrai nori daryti gera kitiems, puoselėti aplinką ir atrasti save nesitikėdami už tai atlygio, tačiau tikėdamiesi tikslingiau atrasti savo gyvenimo kelią, − todėl savanorystė Lietuvoje ir mūsų savivaldybėje tikrai netrukus įgaus naują pagreitį.

Jaunimas sveikino savivaldos atstovus su artėjančia profesine švente muzikiniu kūriniu. Savivaldos dienos proga nuskambėjo muzikinis pasveikinimas, kurį atliko Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojas  Artur Vėber su merginomis iš Veiviržėnų atviros jaunimo erdvės.  

Daugiau nuotraukų čia

Daiva Beliokaitė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.