Jaunimui savanoriauti – vis daugiau galimybių! - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 20 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Jaunimui savanoriauti – vis daugiau galimybių!

Klaipėdos rajono savivaldybėje netrukus pažymėjimus gaus 30 pirmųjų savanorių, kurie savanoriavo 6 mėnesius 13-koje juos priėmusių Savivaldybės įstaigų pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. Savanorystė tęsiama ir toliau – kiekvienas norintis jaunuolis iki 18 metų gali kreiptis į jaunimo reikalų koordinatorę  Adeliją Radžienę ir Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritojo stalo“ pirmininkę Agnę Zabrynaitę dėl savanorystės, išbandyti mėgstamą veiklą ir gauti 0,25 stojamojo balo stodamas į aukštąją mokyklą!

Nuotraukoje: priimančiųjų organizacijų mokymai

Klaipėdos rajono jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės iniciatyva mūsų rajono savivaldybė tapo viena iš pirmųjų respublikoje, pradėjusi įgyvendinti Jaunimo savanoriškos tarnybos programą.

Tačiau prieš tai teko nemažai nuveikti: informuoti įstaigas, galinčias priimti savanorius ir siūlyti joms akredituotis kaip priimančiosioms savanorius organizacijoms. Per apklausą buvo išsiaiškintas jaunimo poreikis savanoriauti. Nenuostabu, kad šis poreikis nebuvo iš pradžių labai didelis.

Paskui buvo suorganizuoti priimančiųjų organizacijų ir savanorių mokymai. Priimančių organizacijų atstovai mokėsi, kaip savanorius priimti ir užimti kuo įvairesne jų amžiui tinkama veikla, kaip pačiai organizacijai gauti kuo daugiau naudos iš savanorių, o savanoriai buvo mokomi, kaip prisitaikyti atliekant įvairias užduotis ir būti naudingiems.

Per Klaipėdos rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungą „Apskritąjį stalą“ buvo pateikta paraiška Jaunimo reikalų departamentui ir gauta 6000 eurų, o Savivaldybė skyrė dar 3000 eurų programai įgyvendinti.

Su savanoriais buvo sudarytos trišalės sutartys, pagal kurias jie įsipareigojo per mėnesį dalyvauti įvairiose veiklose 40 valandų. Keletas savanorių po kiek laiko atkrito,  ̶  daugiausia abiturientų, nes jie visgi pasirinko prioritetą rimtai ruoštis egzaminams, tačiau kiti su didesniais ar mažesniais sunkumais tęsė tarnybą, kuruojami ne tik juos priėmusių organizacijų darbuotojų, bet ir mentorių – Inesos Gaudutytės ir Vilhelmo Simėno. Jie susitikdavo su savanoriais kartą per mėnesį, dalijosi įspūdžiais bendrai, o kam reikėjo, gaudavo ir individualių konsultacijų. Be to, kiekvienas savanoris kiekvieną mėnesį atsiskaitęs už savo veiklą turėjo gauti vadinamuosius kompetencijų įgijimo „ženkliukus“, kurių reikėjo surinkti penkis.

Ne visos įstaigos, kurios akreditavosi, sulaukė savanorių. Norinčių iš pradžių nebuvo Gargždų socialinių paslaugų centre, Viliaus Gaigalaičio globos namuose,  ̶  kur, regis, labiausiai reikėtų savanorių pagalbos,  ̶  bet šiuo metu Socialinių paslaugų centras jau turi du savanorius, o Globos namai taip pat turi vieną savanorį.

Bene daugiausiai savanorių priėmusios organizacijos J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas sakė, kad labai džiaugiasi jų pagalba bibliotekoje: „Pas mus savanoriai ne tik knygas tvarkė ir rūšiavo, bet ir rengė užduotis renginiams, fotografavo, filmavo, darė plakatus, koliažus, įvairias kitas vaizdines priemones, dirbo su nauja bibliotekos įranga – 3D spausdintuvu, robotikos rinkiniais ir kitomis priemonėmis. Mūsų biblioteka dabar šiuolaikiška ir turi gausybę dalykų, galinčių sudominti jaunimą. Kiekvienas savanoris čia turėjo veiklos pagal savo pomėgius ir, jei tik turėjo noro, galėjo pagilinti kompiuterinio raštingumo, renginių organizavimo žinias, taip pat, žinoma, ir lavinti literatūrinį išprusimą. Kviečiame savanorius į biblioteką ir toliau.“

„Mano savanorystė buvo be galo įdomi, smagi ir įkvepianti ateičiai,  ̶ dalijosi įspūdžiais savanorė Ieva Dobrovolskytė. – Išmokau rašyti projektus ir daug praktinių darbų, pavyzdžiui, kurti plakatus ir organizuoti renginius. Kada nors tai man, tikiuosi, labai pravers ir studijuojant socialinio darbo srityje, ir pradėjus savo profesinę veiklą. Šiuo metu po mokyklos drąsiai darau metų pertrauką, nes noriu metus dirbti ir užsiimti pamėgta veikla Gargždų atvirame jaunimo centre.“

Ieva linkėjo ateityje pasirinkusiems savanorišką tarnybą jaunuoliams išbandyti naujas veiklas ir drąsiai siūlyti savo idėjas, nebijoti pristatyti priimančių organizacijų vadovams, ką tu sugebi ir gali geriausiai atlikti, nenusivilti, jei pradžioje savanorystė nepateisina lūkesčių, bet stengtis pasirinktoje srityje su kuratorių ir mentoriaus pagalba ieškoti mėgstamos veiklos.

Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė kviečia akredituotis kuo daugiau įstaigų,  ̶  suteikti galimybę jaunuoliams nuveikti gerų darbų ir įgyti įgūdžių renkantis tolesnį gyvenimo kelią.

Jaunimo savanoriškos tarnybos dalyvių susitikimuose dalyvavo ir šiuo metu pagal tarptautinę programą savanoriaujantis mūsų rajone italas Michele Barbieri. Bendraudami su juo savanoriai pramoko itališkai, o jis – lietuviškai. Tačiau ne vien tai – bendravimas su žmogumi iš kitos šalies, padeda tapti labiau tolerantiškam ir atviram pasauliui.

Atviro jaunimo centro direktorė Inesa Gaudutytė sakė, kad liepos pabaigoje bus teikiama paraiška pagal tarptautinę savanorystės programą ir mūsų rajone turės galimybę savanoriauti dar daugiau savanorių iš užsienio, taip pat galbūt ir jaunuolių iš Ukrainos karo zonos, užmezgus ryšį su Ukrainos organizacija „Asterix“, teikiančia pagalbą karo zonoje gyvenantiems žmonėms.

„Aš pati, būdama savanorių mentorė, iš tiesų daug sužinojau, daug patyriau, bendraudama su įvairių poreikių jaunimu ir su jaunuolius priėmusių įstaigų darbuotojais. Kai kuriuos teko įkalbinėti nenuleisti rankų, kantriai tęsti tarnybą, o po kiek laiko kartu džiaugdavomės, kad vis dėlto pavyko atrasti pasirinktoje įstaigoje mėgstamą sritį, tobulinti įgūdžius ir tapti naudingiems.“

„Džiaugiamės mūsų rajono jaunimo darbuotojų drąsiomis iniciatyvomis ir nuoširdžiomis pastangomis įgyvendinant projektus. Savanorystė – ne tik teisingas pasirinkimas siekiant stiprinti savo gebėjimus ir atrasti mėgstamą veiklą, bet ir vienas iš geriausių būdų įprasminti savo gyvenimą teikiant pagalbą tiems, kuriems jos reikia“,  ̶  sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja Rasa Petrauskienė.

Savanoriškos veiklos pripažinimas

0,25 stojamojo balo suteikia šios savanorystės programos:

- ne mažiau nei 3 mėnesių tarptautinė savanoriška veikla pagal programas „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpusas“, reglamentuojama 2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 1288/2013. 

- ne mažiau nei 3 mėnesių savanoriška tarnyba projekte „Atrask save“ (tik nesimokantiems, nedirbantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams), pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2013 m. vasario 25 d. įsakymą Nr. A1-73 „Dėl Nacionalinės jaunimo savanoriškos veiklos programos patvirtinimo“. 

- ne mažiau nei 6 mėn. ir 40 val. per mėn. trukmės Jaunimo savanoriška tarnyba, pagal 2018 m. birželio 22 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymą Nr. A1-317 „Dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Apie Jaunimo savanoriška tarnybą:

0,25 stojamojo balo gali įgyti savanoriai, užbaigę programą ir pateikę Jaunimo reikalų departamento patvirtintą Jaunimo savanoriškos tarnybos pažymėjimą.

Pažymėjimas išduodamas Jaunimo savanoriškos tarnybos programos dalyviams, pabaigus programą. Pažymėjime pateikiami skaitmeniniai ženkliukai, žymintys įgytus įgūdžius, kurie aptariami reguliarių refleksijų su mentore(iumi) metu.

Jaunimo savanoriškos tarnybos programos dalyviai  ̶  jauni asmenys (14 ̶ 29 m.), užsiregistravę savanorių duomenų bazėje, pasirašę Trišalę sutartį su akredituota priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija konkrečioje savivaldybėje ir už kiekvieną mėnesį pateikę tarnybos valandų apskaitos dokumentus, kuriuose mentoriaus bei kuratoriaus parašais patvirtinta mažiausiai 40 val. per mėn. nenutrūkstama veikla.

Daugiau informacijos apie programą: Jaunimo reikalų koordinatorė Adelija Radžienė, tel. 8 686 30 736,  el. p. adelija.radziene@klaipedos-r.lt, visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritojo stalo“ pirmininkė Agnė Zabrynaitė, tel. 8 616 03 620.

Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.