Karklėje aptarta parengta raidos galimybių studija bei saugomų teritorijų tvarkymo klausimai - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Karklėje aptarta parengta raidos galimybių studija bei saugomų teritorijų tvarkymo klausimai

Lapkričio 29 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė kartu su Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaite vyko į Karklę, kur dalyvavo konferencijoje „Karklės ir Olando Kepurės teritorijų ateities vizija. Vietos bendruomenės matymas“.

Karklės bendruomenės iniciatyva, talkinant architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondui, palaikant Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai bei Pajūrio regioninio parko direkcijai, buvo parengta Karklės kaimo ir Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio teritorijų raidos galimybių studija, pasiūlytos galimos šios teritorijos tvarkymo idėjos. Konferencijoje buvo aptarti bendruomenės indėlio į saugomos teritorijos tvarkymo klausimai bei parengto darbo rezultatai.

Karklės bendruomenės narių organizuotas renginys prasidėjo ekskursija Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio takais. Po ekskursijos Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūtos Cirtautaitės sveikinimo žodžiu buvo atidaryta konferencija, kurioje net dviem pranešimų sesijomis buvo gvildenami svarbūs teritorijų saugojimo, Karklės ateities vizijos klausimai.

Pirmoje pranešimų sesijoje pranešimą „Žalioji ir Mėlynoji ekonomikos – priemonė vystyti pajūrio teritorijas“ skaitė Klaipėdos universiteto prof. dr. Ramūnas Povilanskas. Apie kultūros paveldo išsaugojimą ir vietos bendruomenės interesą kalbėjo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas. Medinės architektūros saugojimo ypatumus pristatė menotyros daktarė Rasa Bertašiūtė.

Antroje pranešimų sesijoje Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė dalinosi gerąja praktika saugomose teritorijose saugant ir puoselėjant aplinką. Klaipėdos universiteto lektorius Edgaras Vaškaitis pasakojo apie iššūkius ir galimybes vietos bendruomenei ir verslui saugomose teritorijose. Klaipėdos rajono savivaldybės turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė skaitė pranešimą „Karklės atlasas Klaipėdos rajono savivaldybės turizmo išteklių kontekste“. Architektė Gerda Antanaitytė supažindino su Karklės atlasu, Karklės kaimo ir Olando Kepurės raidos galimybių studija.

Po pranešimų konferencijos dalyvių diskusiją, kaip ir visą renginį, moderavo Karklės bendruomenės pirmininkas Arvydas Urbis. Renginio dalyviai diskutavo apie Karklę kaip kurortinę teritoriją, aptarė bendruomenės lūkesčius, verslo galimybes, norą išsaugoti išskirtinę gamtą.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.