Karklėje planuojama tvarkyti Žvejo sodybą - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Karklėje planuojama tvarkyti Žvejo sodybą

Klaipėdos rajono savivaldybės atstovai dalyvavo Pajūrio regioninio parko direkcijos pasitarime Karklėje, kur buvo pristatytas „Karklės atlaso“ projekto vykdymas bei planai dėl Žvejo sodybos sutvarkymo.

Nuotraukoje iš kairės: architektė Gerda Antanaitytė, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė. 

Pasitarime dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius, Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Blinstrubienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Brigita Šežikaitė, Kretingalės seniūnijos seniūno padėjėja Danguolė Urbienė, Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė, Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius, vyr. ekologas Erlandas Paplauskis, vyr. vadybininkas rekreacijai Egidijus Jurkus, Karklės bendruomenės pirmininkas Arvydas Urbis, „Karklės atlaso“ projekto vadovė Jurgita Raišutienė, architektė Gerda Antanaitytė bei Žvejo sodybos projektuotojai.

„Karklės atlaso“ rengėjai pristatė projekto eigą, kokie darbai jau nuveikti, ką dar reikia padaryti. Buvo aptarta Karklės kaimo ir Olando Kepurės susiejimo problematika. Pasak Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerės Rūtos Cirtautaitės, „Karklės atlasas“ yra itin svarbi Karklės kaimo ir Olando Kepurės raidos galimybių studija, kuria reikia vadovautis, planuojant naujų pastatų dizainą, turistų srautų valdymą, infrastruktūrą ir kitus klausimus. 

Daug diskusijų kelė Žvejo sodybos sutvarkymo klausimas. Šiuo metu ruošiamasi teikti paraišką pagal vietos plėtros grupės „Pajūrio kraštas“ 2016–2023 metų vietos plėtros strategijos priemonę „Parama investicijoms į Kaimo socialinę infrastruktūrą ir kraštovaizdžio gerinimą“. Pagal šią priemonę viena iš remiamų veiklų – patalpų bendruomenės reikmėms atnaujinimas ir įrengimas.

Kad būtų galima teikti paraišką, reikalinga techninė dokumentacija, kurią šiuo metu ruošia projektuotojai. Vykęs susitikimas buvo skirtas diskusijoms su projektuotoju apie Savivaldybės, Karklės bendruomenės bei Pajūrio regioninio parko direkcijos lūkesčius, viziją ir siekiant suformuluoti tikslią užduotį.

Anot vicemerės Rūtos Cirtautaitės, reikėtų nepamiršti, kad norai ne visada sutampa su galimybėmis. „Planuojant Žvejo sodybos tvarkymą reikėtų realiai įvertinti, kiek lėšų bus galima gauti pagal projektą ir kiek lėšų galės skirti Savivaldybė. Šiuo metu nesutariama, ar Žvejo sodyboje būsiantys bendruomenės namai turi būti kaip pavyzdinė senovinė žvejo sodyba, ar tai turi būti modernesnis šių laikų pastatas, diskutuojama dėl vidaus patalpų dydžio ir panašiai. Dideli norai ir platūs užmojai kartais prasilenkia su realiomis galimybėmis, tačiau, manau, kad visų lūkesčiai bus įgyvendinami, ieškant kompromisų. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad, atliekant tyrimus „Karklės atlasui“, ieškant geriausių dizaino sprendimų Karklei buvo tariamasi su visomis pusėmis. „Karklės atlaso“ rengimas pareikalavo daug darbo, todėl nereikėtų numoti ranka į ten numatytus dizaino sprendimus ir pasiūlymus pastatams bei erdvėms“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė. 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.