Kitais metais džiaugsimės ne tik baigtais, bet ir tęsiamais darbais - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Kitais metais džiaugsimės ne tik baigtais, bet ir tęsiamais darbais

Metų pabaigai artėjant, su Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Česlovu BANEVIČIUMI kalbamės apie tuos darbus, kurie galbūt ne visada yra labiausiai matomi, tačiau –  ne mažiau svarbūs. 

Baigiantis 2016 metams norisi atsigręžti atgal ir pažiūrėti, ką per šiuos metus pavyko nuveikti. Jau anksčiau skaitėme apie išasfaltuotas gatves, renovuotus pastatus, tačiau darbų nuveikta ir daugiau?

Žinoma. Savivaldybės administracijos darbuotojai uoliai dirba visus metus ir atlieka daug darbų, kurie galbūt nėra akivaizdžiai matomi, tačiau yra ne mažiau svarbūs. Mano koordinuojamiems skyriams per metus pavyko įvykdyti daug užsibrėžtų tikslų ir taip gerinti mūsų visų gyvenimą. Daugybė darbų yra baigti, kiti – jau pradėti. Tai reiškia, kad judame pirmyn ir tikimės, kad kiekvieni ateinantys metai bus vis geresni rajono žmonėms, o atliktais darbais galėsime didžiuotis ir ateityje.

Kokius svarbiausius Jūsų koordinuojamų skyrių darbus galėtumėte įvardyti?

Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus darbuotojai šiemet daug dėmesio skyrė atliekų tvarkymui, rūšiavimui, paviršinio lietaus vandens surinkimo sistemoms. 2016 m. Klaipėdos rajono gyventojams išdalinta 8,6 tūkst. atliekų rūšiavimo konteinerių komplektų. Buvo vežamos bešeimininkės šiukšlės ir pavojingos atliekos iš Savivaldybei priklausančių teritorijų. Šiuo metu vykdomas esamų Klaipėdos rajono lietaus kanalizacijos tinklų remontas ir priežiūra bei paviršinio lietaus vandens surinkimo sistemų projektavimas, įrengimo darbai rajone. Paruoštas ir patvirtintas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros specialusis planas. Taip pat esame viena pirmųjų savivaldybių, įvedusių ir patvirtinusių dvinarę rinkliavą už komunalines atliekas.

Daug dėmesio skirta ir pajūriui: pašalintos metalo atliekos jūros pakrantėje ties Olando Kepure, sutvarkyti mūro griuvėsiai pajūryje Karklės kaime, vasaros pradžioje kartu su Kretingalės, Agluonėnų, Priekulės, Sendvario  seniūnijų ir VšĮ „Gargždų švara“ darbuotojais organizavome talką jūros pakrantei išvalyti nuo žuvų gaišenų. Taip pat pradėta remontuoti Minijos betoninė krantinė ties Priekule.

Daug darbo šiemet turėjo ir Turto valdymo skyriaus specialistai. Jau yra užregistruoti 66 turto perdavimo ir perėmimo aktai. Sudarytos 53 įvairios turto nuomos, panaudos sutartys. Buvo organizuoti 4 nereikalingo ilgalaikio turto pardavimo aukcionai, parduoti 2 objektai, o į biudžetą gauta 13,8 tūkst. eurų. Taip pat 118 šeimų sulaukė pasiūlymų pasinaudoti būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensacija. Iki šios dienos buvo suteikti 97 gatvių pavadinimai, patikslintos 38 gatvių koordinatės ar pakeisti pavadinimai. Net 2083 objektams buvo suteikti adresai. Taigi tik galime patvirtinti, kad Klaipėdos rajonas – vienas iš nedaugelio, kuriame gyventojų skaičius auga.

Architektūros ir urbanistikos skyrius 2016 m. parengė ir patvirtino Judrėnų Stepono Dariaus memorialinio parko ir kultūros paskirties pastatų sutvarkymo, Priekulės miesto Vingio parko infrastruktūros sutvarkymo (statybos) techninius projektus. Šiais metais parengtas Klaipėdos rajono savivaldybės želdynų sistemos konversijos investicinis projektas. Parengti Gargždų miesto parko archeologiniai tyrimai, Gargždų miesto Klaipėdos gatvės skvero prie knygyno techninis projektas. Jau baigiamas rengti Dovilų miestelio bendrasis planas.

Nemažai svarbių darbų yra pradėti ir bus tęsiami kitais metais. Jau pradėtas rengti Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo techninis projektas bei pradėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijos seniūnijų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo (keitimo) procedūros. Šiuo metu rengiamas Klaipėdos rajono mažosios architektūros elementų tipinis dizainas. Pradėta rengti galimybių studija dėl naujų kapinių Klaipėdos rajone poreikio, steigimo ir esamų (neveikiančių kapinių) ribų praplėtimo bei atliekama daug kitų strateginiame veiklos plane numatytų darbų.

Geodezijos ir GIS skyrius šiemet Gargždų karjerų teritorijoje suformavo sklypus, kuriuose galima komercinė veikla. Taip pat šiais metais baigta formuoti stambiagabaričių atliekų aikštelė Statybininkų g. Gargžduose. Daug darbo įdėta ir į Klaipėdos rajono savivaldybės žemėlapių galerijos atnaujinimą: sukurtas žemėlapis, leidžiantis visiems rajono gyventojams susipažinti su keičiamomis vidinėmis rajono ribomis, iki metų pabaigos turėtų pradėti veikti žemės sklypų, kurių paskirtis pakeista Administracijos direktoriaus įsakymais, žemėlapis. Žmonės galės pasižiūrėti, kokios paskirties žemės sklypai yra jiems svarbioje teritorijoje, taip pat šis žemėlapis padės ir projektuotojams bei įvairioms institucijoms. Kuriamas ir žemėlapis, palengvinsiantis VšĮ „Gargždų švara“ darbą: bus galima greičiau sužinoti, kiek konteinerių skirta namui, fiksuoti šiukšlių rūšiavimą.

Paminėjote daug nuveiktų darbų, tačiau, ko gero, ne visus?

Be abejo. Vienas iš mano koordinuojamų skyrių – Statybos ir kelių priežiūros. Jų atliekamus darbus pastebi turbūt kiekvienas rajono gyventojas, nes šiais metais vien gatvių ir kelių rekonstravimo, asfalto dangos remonto ar kapitalinio remonto darbų rajone atlikta už daugiau nei 1,96 mln. eurų. Gyventojų prašymų atsirado naujas maršrutas Agluonėnai–Klaipėda, palengvinantis susisiekimą Poškų, Grobštų, Kisinių, Šernų kaimų gyventojams. Autobusai darbo dienomis važiuoja 6 kartus per dieną, savaitgaliais ir švenčių dienomis – 4 kartus.

Interneto megėjai, ko gero, pastebėjo ir Informacinių technologijų skyriaus įgyvendintą nemokamo WiFi interneto Gargždų mieste įrengimo projektą, kurį įgyveninus aikštėse prie Savivaldybės ir Gargždų kultūros centro, taip pat − Savivaldybės administracijos, veikia nemokamas belaidis internetas. Juo laisvai gali naudotis kiekvienas pilietis.

Iš tiesų, papasakojau tik dalelę nuveiktų darbų, nes sunku išvardyti visų mano koordinuojamų skyrių 2016 m. darbus. Vienus projektus rajono gyventojai mato čia ir dabar – tai asfaltuojamos gatvės, apšvietimo įrengimas, renovuojami pastatai, universalių sporto aikštelių, futbolo aikštelių įrengimas ir kt. Kiti darbai matomi mažiau – tai pasiruošimo, planavimo darbai, atliekami pradedant įgyvendinti visus projektus, kuriais džiaugiasi rajono gyventojai. Manau, kad visi norime, jog Klaipėdos rajone gyventi būtų gera, o ir tas gyvenimas nuolat tik gerėtų. Tai stengiamės įrodyti ir savo darbais.

 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.