Klaipėdos rajone lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Klaipėdos rajone lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga

Vasario 5 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje, Gargždų ligoninėje bei Gargždų kultūros centre lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Vizito metu ministras bendravo su politikais, sveikatos srities specialistais, gydytojais, rajono gyventojais.

Kartu su ministru į rajoną atvyko ir LR Seimo narys, Sveikatos komiteto narys Algimantas Kirkutis. Ministras Aurelijus Veryga į Klaipėdos rajoną atvyko LR Seimo nario Bronio Markausko kvietimu. Susitikime savivaldybėje taip pat dalyvavo Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, jo pavaduotoja Ligita Liutikienė, LR Seimo nario Bronio Markausko padėjėjas Raimundas Daubaris, Tarybos narė, Sveikatos apsaugos ir socialinės rūpybos komiteto pirmininkė Audronė Balnionienė, Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė.

Susitikimo metu meras trumpai pristatė Klaipėdos rajoną. Savivaldybės vadovai, Tarybos nariai su ministru diskutavo šiuo metu itin aktualiais vaikų maitinimo ugdymo įstaigose, skubios pagalbos paslaugų teikimo regionuose, slaugos paslaugų teikimo, profilaktikos, ligų prevencijos klausimais.

Ministras informavo, kad visai netrukus ugdymo įstaigų virėjai galės naudotis nemokamomis maisto kortelėmis, valgiaraščiais, jiems bus organizuojami mokymai. Taip pat diskutuota apie galimybę vaikų darželių grupėse ugdyti po 22, o ne po 20 vaikų, nes šimtaprocentinio lankomumo beveik nebūna, o tai padėtų spręsti vaikų darželių trūkumo klausimą, kalbėta apie galimybę auklėtojams už didesnį vaikų skaičių mokėti priedus prie atlyginimo. Ministras Aurelijus Veryga akcentavo, kad skiriamas dėmesys ir ligų prevencijai: visuomenės sveikatos specialistams planuojama kelti atlyginimus. Pasak ministro, jei anksčiau visuomenės sveikatos specialisto atlyginimas buvo 753 eurai, tai dabar jis turėtų kilti iki 1342 eurų. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad reikėtų skirti daugiau dėmesio fizinio lavinimo pamokoms ugdymo įstaigose. Ministras taip pat pristatė ir naujovę, kuria bus bandoma palengvinti šeimos gydytojų darbo krūvius: siūloma naikinti gydytojų pažymas dėl ligos, kurios reikalingos norint pateisinti praleistas pamokas, darbo dienas ar laiką darželyje. Ministras siūlo visiems susitarti ir ugdyti pasitikėjimą vieniems kitais – tai turi būti bendras visų sektorių susitarimas. Taip gydytojui nukristų didelė darbo našta, o asmuo, kuris prastai jaučiasi, galėtų kelias dienas pabūti namie ir be gydytojo raštelio.

Sveikatos apsaugos ministras vėliau kartu su Savivaldybės vadovais lankėsi Gargždų ligoninėje, kur bendravo su gydytojais, visuomenės sveikatos biuro darbuotojais bei Gargždų kultūros centre, kur bendravo su gyventojais, atsakė į jiems aktualius klausimus.

Ernesta Badalova

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.