Klaipėdos rajono atstovės susipažino su Estijos ir Suomijos vykdomomis neformaliojo švietimo programomis - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 22 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajono atstovės susipažino su Estijos ir Suomijos vykdomomis neformaliojo švietimo programomis

Gegužės 14–18 dienomis Švietimo mainų paramos fondas, vykdydamas Europos socialinio fondo finansuojamą projektą „Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk. (TAPK2)“, organizavo pažintinį vizitą į Estiją ir Suomiją, kurio tikslas – susipažinti su šių šalių vykdomomis neformaliojo vaikų švietimo programomis, darbo su vaikais, jaunimu principais ir metodais. Pažintiniame vizite dalyvavo visos Lietuvos laisvieji mokytojai, vykdantys NVŠ programas, neformaliojo vaikų švietimo, atvirų jaunimo centrų darbuotojai bei vaikų stovyklas organizuojantys asmenys, NVO, valstybinių, VŠĮ organizacijų atstovai, bendrojo ugdymo mokytojai. Klaipėdos rajonui atstovauti buvo pakviestos Veiviržėnų amatų centro darbuotoja Valdonija Karaliūnienė bei Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro direktorė Skaidra Karalienė

Vizito metu lankytasi Estijos ir Suomijos švietimo ministerijose, kuriose pristatyta šalių švietimo politika, neformaliojo vaikų ir jaunimo ugdymo organizavimo, viešinimo bei finansavimo principai. Tartu (Estija) mieste vyko pažintiniai vizitai Aplinkos apsaugos švietimo centre, jaunimo centre „Lille Maja“, „Ahha“ mokslo centre, Kloogaranna jaunimo stovykloje, kuri veikia ištisus metus. Helsinkyje vyko susitikimai Helsinkio miesto jaunimo skyriuje, organizacijoje „Guides and Scouts of Finland“ su valdybos nariais.

Didelį įspūdį paliko Tartu miestas, kuriame net penktadalis gyventojų – studentai. Miestas „alsuoja“ meno, mokslo ir įvairių industrijų dvasia. Čia perkelta ir Estijos Švietimo ir mokslinių tyrimų ministerija. Aplankytame Tartu Aplinkos apsaugos švietimo centre nustebino kūrybiškos įrengtos edukacinės erdvės ir aplinkos, kuriose ugdomąjį procesą gali organizuoti bendrojo ugdymo mokyklos. Vyksta glaudus ryšys tarp mokyklų ir neformaliojo ugdymo įstaigų rengiant bendrus projektus, skirtus vaikų ir jaunimo socializacijai, kompetencijų bei pažintiniam, patirtiniam ugdymui. Buvo smagu susipažinti su šalia Talino įsikūrusios jaunimo stovyklos „Kloogaranna“ vykdoma veikla. Stovykla primena mūsų rajone veikiančią poilsiavietę „Žilvitis“, tačiau stebino tobulai įrengti poilsio nameliai, kuriuose yra ir dušai, tualetai, įrengta šildymo sistema, todėl veiklos vykdomos ir šaltuoju metų sezonu. Maloniai vizito dalyvius nustebino Tartu „Ahhaa“ mokslo centras, kuriame organizuojamos tiriamosios pažintinės, mokslinės veiklos, edukacinės programos, kurios gali nustebinti tiek vaikus, tiek suaugusius. Tartu jaunimo centras „Lille Maja“ – tai analogas mūsų Atviriems jaunimo centrams, kuriame lankosi ir socializuojasi jaunimas nuo 14 iki 29 metų amžiaus.

Helsinkio miesto Jaunimo skyriuje vyko vykdomų veiklų pristatymas, kuriame daug dirbama su pabėgėliais ir emigrantais. Skyriaus darbuotojai nustebino amžiumi, pasirodo, kad ir vyresnio amžiaus darbuotojai puikiai gali dirbti su jaunais žmonėmis. Kukli aplinka, darbuotojų apranga, išvaizda ir paprastas bendravimas – tai kelias į jaunų žmonių širdis.  

Apibendrinant šį vizitą galime daryti išvadas, kad mūsų neformaliojo vaikų ir jaunimo švietimo organizatoriai dirba tikrai ne prasčiau nei Estijoje bei Suomijoje. Tačiau pati jaunimo politika, švietimo politika tikrai tobulesnė ir paprastesnė. Matuojama ne kiekybiniais, bet kokybiniais rodikliais. Didelė politikos formavimo dalis perleista pačioms, aplankytų šalių savivaldybėms. Turime visai šalia tobulą neformaliojo vaikų ir jaunimo ugdymo modelį. Tad mūsų valdžios atstovams tikrai būtų verta juo sekti.

Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro Direktorė Skaidra Karalienė

Iliustracijos iš kelionės Veiviržėnų amatų centro atstovės Valdonijos Karaliūnienės

Nuotraukos ir iliustracijos čia

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.