Klaipėdos rajono savivaldybei skirta dotacija asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų surinkimui - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 21 d., trečiadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Klaipėdos rajono savivaldybei skirta dotacija asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų surinkimui

Klaipėdos rajono savivaldybė susiduria su problema, kai nelegaliuose sąvartynuose, nuošaliose vietose ir mišrių komunalinių atliekų konteineriuose randamos asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekos.

Pasak vicemerės Rūtos Cirtautaitės, Savivaldybė nusprendė atsiliepti į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo kvietimą dalyvauti dotacijų, kuriomis padengiamos didelės pavojingų atliekų surinkimo, transportavimo ir priėmimo į atliekų tvarkymo aikšteles išlaidos, skyrimo konkurse. „Norėtume, kad rajono žmonės gyventų švarioje ir tvarkingoje aplinkoje. Problemos dėl asbesto turinčių atliekų metimo bet kur sprendimo būdas – asbesto turinčių gaminių atliekų Klaipėdos rajone surinkimas apvažiavimo būdu. Taip siekiame mažinti aplinkos taršą, vykdyti taršos prevenciją. Džiaugiuosi, kad laimėjome konkursą ir Savivaldybei buvo skirta beveik 27,7 tūkst. eurų dotacija. Planuojame, kad 2018 metų pavasarį jau bus surinkta ir saugiai pašalinta pirma asbesto turinčių gaminių atliekų dalis“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Vykdant šį projektą planuojama surinkti ir Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrui pristatyti preliminariai 250 t asbesto turinčių gaminių. Preliminarus asbesto turinčių atliekų kiekis apskaičiuotas įvertinus kiek Klaipėdos rajono gyventojų planavo teikti paraiškas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos paramai gauti asbestinių stogų dangos keitimui (2017 m.) ir registravo asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaitas savivaldybės administracijoje bei kiek gyventojų teiravosi dėl galimybės gauti paramą asbestinių stogų dangos keitimui. Įvertinus, kad Klaipėdos rajono savivaldybėje 70 proc. gyventojų gyvena kaimiškosiose vietovėse, o 30 proc. – mieste daroma prielaida, kad projekto vykdymo laikotarpiu kaimiškose vietovėse bus surenkama daugiau nei 170 t, o miesto teritorijoje – daugiau nei 70 t asbesto turinčių gaminių atliekų.

Planuojama, kad atliekos apvažiavimo būdu bus surenkamos iš visos Klaipėdos rajono savivaldybės 2 kartus per metus. Atliekos bus renkamos iš rajono gyventojų sodybų. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.

Komunalinio ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Kernagienė teigia, kad projektu siekiama sumažinti pavojingų atliekų patekimą į mišrių komunalinių atliekų konteinerius bei bendruosius ar nelegalius sąvartynus ir taip prisidėti prie svarbiausių pavojingų atliekų tvarkymo problemų sprendimo.

„Šiuo metu vykdomos viešųjų pirkimų procedūros. Perkama asbesto turinčių gaminių (šiferio) atliekų išvežimo paslauga. Kai ji bus nupirkta, skelbsime informaciją tiek žiniasklaidoje, tiek Savivaldybės puslapyje.  Iš tiesų būtų gerai, kad žmonės nedelstų ir nelauktų paskutinės minutės, o suskubtų pasinaudoti galimybe atsikratyti pavojingų atliekų nemokamai. Jau dabar žmonės prieš šventes tvarko sodybas, todėl, jei turite asbesto turinčių gaminių atliekų, galite kreiptis raštu į Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkos apsaugos skyrių arba el. paštu milda.kernagiene@klaipedos-r.lt. Iš anksto žinodami adresus, galėsime nurodyti juos vežėjui, kuris galės susiplanuoti pavojingų atliekų išvežimo maršrutą. Svarbu, kad šios atliekos, t. y. šiferis bus surenkamas iš gyventojų namų, jų nereikės niekur papildomai vežti“, – akcentavo vicemerė Rūta Cirtautaitė. 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
2018 M. SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTAS
2018-2020 m. STRATEGINIO VEIKLOS PLANO PROJEKTAS
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.