Klaipėdos regionas – tarptautinėje buriuotojų parodoje - Klaipedos-r.lt

2019 m. rugpjūčio 25 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

 


Naujienos
Klaipėdos regionas – tarptautinėje buriuotojų parodoje

Sausio 19−27 dienomis Diuseldorfe, Vokietijoje, vyko tradicinė tarptautinė ir didžiausia pasaulyje buriuotojų ir vandens sporto paroda „BOOT 2019“. Šiais metais jubiliejinėje, 50-ąjį kartą organizuotoje parodoje apsilankė apie 250 tūkst. žmonių, o su plaukiojimu, buriavimu ar turizmu susijusias prekes ir paslaugas pristatė beveik 2 tūkst. parodos dalyvių iš 73 šalių. Parodoje kartu su Pietų Baltijos kranto rinkodaros projektu dalyvavo ir Klaipėdos regiono atstovai.

Nuotraukoje Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja R. Kučinskaitė ir vyriausioji specialistė R. Grubliauskytė, kurios parodos dalyviams teikė informaciją apie Pietų Baltijos kranto projektą, turizmo galimybes, buriavimo sąlygas ir uostus regione.

Projektas sujungia krantus

Pietų Baltijos krantas – Europos Sąjungos finansuojama rinkodaros iniciatyva, kuria siekiama skatinti buriavimą pietinėje Baltijos jūros dalyje, populiarinti turizmą ir uostus Pomeranijos (Vokietija), Vakarų Pomeranijos (Lenkija), Pomeranijos (Lenkija), Bornholmo (Danija), Kaliningrado (Rusija) ir Klaipėdos (Lietuva) regionuose.

Projektas yra įgyvendinamas nuo 2016 m. ir apima įvairias viešinimo veiklas – leidžiami uostų gidai, kuriami plaukimo maršrutai, dalyvaujama parodose. Šiemet išleisti ir parodoje pristatyti du nauji leidiniai, kuriuose pristatytos projekto teritorijoje plaukioti užsakomaisiais ir motoriniais pramoginiais laivais. Leidiniuose siūlomi kelionių maršrutai, pateikiamas sąrašas įmonių, kiekviename regione teikiantis laivų nuomos paslaugas.

VšĮ „Nidos uostas“ uosto kapitonas Karolis Atkočaitis, UAB „Smiltynės jachtų uosto operatorius“ direktorius Karolis Dobrovolskas bendroje parodos scenoje pristatė įspūdžius priimant svečius iš praėjusią vasarą vykusios regatos Gdanskas–Kaliningradas–Klaipėda.

Projekto metu organizuojamos ir regatos, kuriomis populiarinami regiono maršrutai. Praėjusiais metais vyko regata Gdanskas−Kaliningradas−Klaipėda, kuri sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo ir sėkmingai baigėsi Klaipėdos regione. Parodoje „BOOT 2019“ pristatyta šių metų vasarą vyksianti buriuotojų regata Bornholmas (Danija) – Vakarų Pomeranija (Lenkija) – Pomeranija (Vokietija), kurioje dalyvauti kviečiami visi buriavimo entuziastai.

Parodoje – ir Klaipėdos regionas

Diuseldorfe vykusioje buriuotojų parodoje kartu su Pietų Baltijos kranto projektu dalyvavo ir Klaipėdos regiono atstovai. Pagrindinė projekto stendo idėja buvo ta, kad žmogus, apsilankęs pagrindinėje ekspozicijoje, sužino bendrą informaciją apie projektą, uostų maršrutus ir eidamas ratu aplink stendą aplanko kiekvieną regioną, užduoda jam rūpimus klausimus.

Informaciją apie atplaukimo ir buriavimo sąlygas Kuršiu mariose ir teikė UAB „Klaipėdos pilies uostas“ jachtų uosto kapitonas Vilius Bartusevičius.

Klaipėdos regionui atstovavo Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė (projekto vadovė Klaipėdos regione), vyriausioji specialistė Evelina Valaitytė (projekto koordinatorė Klaipėdos regione), vyriausioji specialistė Rasa Grubliauskytė, VšĮ „Nidos uostas“ uosto kapitonas Karolis Atkočaitis, UAB „Smiltynės jachtų uosto operatorius“ direktorius Karolis Dobrovolskas ir UAB „Klaipėdos pilies uostas“ jachtų uosto kapitonas Vilius Bartusevičius.

Populiarus tarp buriavimo mėgėjų ir turistų

Klaipėdos regiono stendas parodoje sulaukė itin daug susidomėjimo. Dauguma parodos dalyvių prie stendo priėjo išvydę pavadinimą – Klaipėdos regionas – ir pasakojo savus atsiminimus, patirtus lankantis regione, kiti apie regioną žinojo iš spaudos, televizijos, istorijos, savo senelių ar pažįstamų pasakojimų.

Klaipėdos regionas – tolimas, tačiau itin populiarus kelionės tikslas buriuotojams, plaukiantiems iš Vokietijos ar Lenkijos ir įpratusiems prie dažnų sustojimų uostuose Pietų Baltijos krante.

Parodoje dirbę specialistai, atstovavę Klaipėdos regionui, atsakė į žmonėms kilusius klausimus – dauguma jų norėjo sužinoti apie specifines buriavimo sąlygas Kuršių mariose, uostų teikiamas paslaugas, regiono pasiekiamumą, domėjosi apie lankytinas vietas ir turizmą.

Nemažai žmonių, kurie buvo lankęsi Klaipėdos regione  ir priėjo prie stendo, atskleidė ir savo patirtį lankantis Lietuvoje – apie tai, kokius jausmus jiems sukėlė lankymasis vokiečių rašytojo Tomo Mano vasarnamyje Nidoje, kokį neišdildomą įspūdį jiems paliko Nidos smėlio kopos, vokiškosios architektūros elementus išsaugojęs Klaipėdos senamiestis, žvejų kaimai Šilutės rajone.

Parodos lankytojus sudomino ir Klaipėdos rajone esantis senas žvejų kaimas Dreverna, kuriame yra Kuršmarių laivų statytojo Jono Gižo etnografinė sodyba-muziejus bei vėtrungėmis ir skulptūromis papuoštas Drevernos mažųjų laivų uostas. Sulaukta ir netikėtumo – prie stendo, pamatęs regiono pavadinimą, priėjo J. Gižo proanūkis Frankas Giszas su sūnumi – rodė jam žemėlapius ir nuotraukas, kuriose kadaise gyveno jo protėviai, bei vietas, kuriose lankėsi prieš keletą metų.

9 dienas Vokietijoje vykusioje parodoje Pietų Baltijos kranto projektas sulaukė daug dėmesio ir lankytojų, tad tikimasi, kad ir ateityje bus  sėkmingai įgyvendinamos numatytos projekto veiklos. Tai prisidės prie laivybos Kuršių mariose skatinimo bei turizmo Klaipėdos regione populiarinimo.

Evelina Valaitytė

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė

 

Straipsnis parengtas siekiant informuoti visuomenę apie projekto „Pietų Baltijos krantas – ilgalaikių laivybos krypčių tarp šalių kūrimas MARIAGE bendradarbiavimo tinklo pagrindu“ (angl. „SOUTH BALTIC COAST – Establishing Durable Cross-border Boating Destination management on the Basis of the MARIAGE Cooperation Network“) (Nr. STHB.02.01.00-DE-0070/16) įgyvendinamas veiklas. Europos Sąjunga nėra atsakinga už straipsnio turinį.

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.