Kretingalėje vyko Savivaldos ir verslo popietė - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 22 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Kretingalėje vyko Savivaldos ir verslo popietė

Birželio 6 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai vyko susitikti su Kretingalės seniūnijos verslininkais.

Kretingalės seniūnijoje registruota apie 160 įmonių. Į susitikimą su Savivaldybės atstovais atvyko trijų verslų atstovai: siuvyklos ir maitinimo įstaigos savininkės bei ūkininkas. Klaipėdos rajono savivaldybės organizuojamų susitikimų su verslu tikslas – išklausyti vietos verslininkų problemas, megzti ryšius ir pakviesti nebijoti apsilankyti Savivaldybėje, klausti, kartu ieškoti būdų problemoms spręsti. Verslininkams pristatoma Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programa, kviečiama pagal ją teikti paraiškas.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas susitikimo pradžioje verslininkams teigė, kad vienas iš Savivaldybės prioritetų – gerinti sąlygas verslui, nes pati Savivaldybė verslu neužsiima, komercinės veiklos nevykdo. Administracijos direktorius akcentavo, kad Savivaldybė privalo veikti pagal jai įstatymuose numatytus reikalavimus, todėl kai kurie procesai, įvairūs pirkimai, skirtingai nei privačiame versle, užtrunka ilgiau.  

Verslo atstovai pabrėžė, kad labiausiai jiems norisi geranoriško požiūrio į verslą bei dėmesio Kretingalei: norisi, kad čia atsirastų šaligatviai, būtų griaunami nelegalūs statiniai, asfaltuojami keliai, sprendžiamos kitos problemos. Tačiau nepamiršta pasidžiaugti sutvarkyta aikšte prie seniūnijos, kuri dabar atrodo lyg tikra miestelio centro aikštė.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė teigė, kad svarbiausia – kalbėtis: „verslas, seniūnija ir gyventojai turi bendrauti, kartu kurti savo miestelį, spręsti problemas. Savivaldybė padeda ir padės kuo tik galės, tačiau reikia nepamiršti, kad seniūnas – Savivaldybės atstovas, seniūnijos šeimininkas. Seniūnijos ir verslo atstovų susitikimai gali būti reguliarūs ir be Savivaldybės vadovų“. Vicemerė Rūta Cirtautaitė antrino, kad seniūnas ir seniūnaičiai turi pirmieji išgirsti gyventojų, verslininkų problemas ir padėti jas spręsti, tiesiog reikia bendrauti su žmonėmis, užmegzti ryšį, nesiųsti jų į Savivaldybę, jei problemą galima išspręsti vietoje.     

Tarybos narys Raimondas Simonavičius priminė, kad dažnai painiojama arba nežinoma, už ką atsakinga Savivaldybė. Už skirtingas sritis yra atsakingos skirtingos įstaigos, turinčios teisę kontroliuoti ir bausti įvairius pažeidėjus, kurie, pavyzdžiui, ne pagal paskirtį naudoja žemes, stato nelegalius statinius ir pan. Ne visi keliai taip pat priklauso Savivaldybei, todėl Savivaldybės vadovams, specialistams vykstant į Vilnių derėtis dėl valstybinių kelių asfaltavimo, šaligatvių šalia jų tiesimo ar apšvietimo, reikalinga ir gyventojų parama, pavyzdžiui, parašai. Pasak Tarybos nario, reikia bandyti visas priemones, galinčias padėti pasiekti bendro tikslo. Administracijos direktorius patvirtino, kad, jei kelias priklauso ne Savivaldybei, net ir norint jį sutvarkyti savo lėšomis ar nutiesti šaligatvį, to negalima padaryti, nes tai ne Savivaldybės nuosavybė.

Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas patikino, kad daugelį problemų galima išspręsti, tačiau Savivaldai, verslui bei gyventojams reikia bendradarbiauti, kartu ieškoti išeičių ir galimybių.

Tai buvo pirmasis susitikimas su verslo atstovais Kretingalėje, kurio metu pasidalinta mintimis, išklausytos problemos, kurias bus bandoma spręsti. Susitikime su verslininkais dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Rūta Cirtautaitė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Sigitas Karbauskas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Tarybos narys Raimondas Simonavičius, Kretingalės seniūnas Žigintas Narmontas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė, skyriaus vyriausiasis specialistas Mantas Virbauskas.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.