Kultūra yra dalijimasis šviesa, gėriu ir bendryste - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 21 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Kultūra yra dalijimasis šviesa, gėriu ir bendryste

Apie kultūrą plačiąja ir siaurąja prasme, gebėjimą švęsti prasmingai, ugdyti žmogiškąją kultūrą dalijantis materialiais ir dvasiniais dalykais kalbamės su Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukiene.

Šiemet visus metus švenčiame Valstybės šimtmetį, − tam buvo patvirtinta ir speciali programa, skirtos lėšos seniūnijoms. Kaip vertinate jau praėjusius renginius? Kokius galėtumėte išskirti?

Programos priemonių planui iš viso buvo skirta 89 tūkst. eurų. Po 3000 padalinta visoms seniūnijoms, tik Gargždų kultūros centrui skirta 50 tūkst. eurų šimtmečio skulptūros įrengimui.

Dar pernai Veiviržėnų seniūnijoje, Balsėnuose,  atnaujintas Nepriklausomybės Akto signataro Jurgio Šaulio paminklas, sukurtas reprezentacinis, edukacinis ir pažintinis vaizdo klipas apie žymius Veiviržėnų seniūnijos žmones ir vietas, įrengta meninės kompozicija, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui, Agluonėnų gyvenvietės sode, įamžintas knygnešių atminimas memorialinėse lentose Endriejave, sukurta meninė kompozicija su atminimo plokštėmis, skulptūromis, susijusiomis su lakūnu S. Dariumi ir Judrėnų miestelio istorija, vyko kūrybinė kalvių stovykla „Žirgai“ Priekulėje, Vėžaičiuose ir Dauparų−Kvietinių seniūnijoje įrengti vėliavų stiebai ir kiti su Valstybės šimtmečiu susiję ženklai.

Dauguma šių meninių ženklų atidarymo renginių, vykusių Vasario 16-ąją ar kitomis dienomis, buvo palydėti prasmingais renginiais, kuriuose pagerbti mūsų kraštui per visą šimtmetį nusipelnę žmonės. Džiugu, kad dauguma renginių jėgas sujungė kultūros darbuotojai, seniūnijos, bendruomenės, švietimo įstaigos − todėl jie tapo įsimintini ir reikšmingi. Taip ir toliau – kuo labiau susitelkime bendriems tikslams įkvėpti Šimtmečio!

Deramai įamžinę savo didžius žmones ir įvykius, mes iš tiesų pamatėme, koks turtingas mūsų kraštas ir kiek jame daug istorijos atminties ženklų, kuriuos įprasminti paminklais ar kitomis priemonėmis yra svarbu, kad jie nuolat keltų mums pasididžiavimo savo kraštu jausmą, ugdytų jaunosios kartos sąmoningumą ir patriotizmą.

Šimtmečio metai tebesitęsia – kas dar numatoma jiems įprasminti?

Šiais metais Gargždų miesto parke 2D formatu dar bus sukurta Valstybės šimtmetį menanti ekspozicija „100 istorijos žingsnių“, Sendvario seniūnijoje bus pastatytas koplytstulpis. Taip pat bus parengta ir išleista monografija, skirta Gargždų miesto garbės piliečiui, tautodailininkui Vytautui Majorui su labai įdomiais biografiniais faktais, taip pat bus publikuojami ir išliekamąją vertę turintys laiškai – kaip svarbus jo paties gyvenimo, šeimos ir mūsų tautos istorijos liudijimas. Tai labai reikšminga tiek tautodailininkų, tiek ir visai Klaipėdos krašto šviesuolių bendruomenei.

Viena mūsų priemonė numatyta ir Pasvalio rajone, − čia bus atnaujintas koplytstulpis, skirtas Baltijos keliui atminti.

Kokius dar galėtumėte paminėti artimiausius renginius, be minimų Šimtmečio programoje, kuriuose taip pat šiemet bus akcentuojamos ir šimtmečio vertybės, žmonės, įvykiai ir darbai?  

Daug renginių, skirtų Lietuvių kalbos dienoms, mūsų rajone vyko nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios – mokyklose, bibliotekose ir kultūros namuose, o Drevernoje – tarpsavivaldybinis protų mūšis „Tūkstantis kalbos klaustukų“, kuriame dalyvavo ir Kretingos rajono bei Palangos miesto savivaldybių komandos.

Visus kviečiu į Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai skirtą renginį Gargždų kultūros centre gegužės 7 d. 14 val. Šiemet atkurtai spaudai – 114. Mūsų kraštas ypač susijęs su spaudos atgavimu – tiek Mažosios Lietuvos dalis, iš kurios buvo gabenama lietuviška spauda į Didžiąją – taip pat ir iš Priekulės spaustuvės, tiek ir žemaitiškoji Lietuvos dalis, kurioje knygnešiai, pernešę knygas per sieną, turėjo savo punktus, kur knygos buvo slepiamos ir platinamos toliau visoje Didžiojoje Lietuvoje.

Džiugu, kad šiemet į šią šventę, kurioje apdovanosime žurnalistus, mokytojus lituanistus, bibliotekininkus, pavyko pasikviesti labai įdomų atlikėją – vieno žymiausių mūsų Tautinio atgimimo žadintojų Vinco Kudirkos ainį Žygimantą Kudirką-Mesiją.

Netrukus ir Gargždų 765-ojo gimtadienio renginiai, besitęsiantys 4 dienas nuo gegužės 31-osios. Juose taip pat gausybė mūsų garbingos istorijos akcentų. Apie gimtadienio renginius gyventojai sulauks išsamios informacijos artimiausiu laiku.

Jau baigėsi akcija „Dovana, kuri užauga“. Kaip šiemet ji sekėsi? Kaip per tokias akcijas ugdoma žmonių bendrystės kultūra?

Ši akcija vyksta jau trečius metus. Dar negalėčiau įvardyti tikslaus skaičiaus, kiek pridovanota sėklų, bet tikrai daugiau nei pernai, − ir šiemet galėsime padovanoti jų apie 100-tui šeimų (pernai 70). Smagu, kad ryškėja tendencija dovanoti ne tik nupirktas, bet ir savo išaugintas ir subrandintas sėklas. Šiemet tokių sėklų taip pat padovanojo daug daugiau nei praėjusiais metais.

Vienareikšmiškai galiu pritarti, kad ši ir panašios akcijos skatina žmonių bendrystę ir pakelia ją į kitą lygmenį, − dalijamės, kad paskatintume tolesnį dalijimąsi savo darbo vaisiais. Ir pernai jau buvo atvejų, kai žmonės, iš padovanotų sėklų užsiauginę sodinukus, toliau dalijosi jais su kitais. Viskas prasideda nuo mažų dalykų ir auga į didesnius – kaip tie daigeliai. Būtent nuo dalijimosi su kitais savo geru pereiname į kitą bendrystės kultūros lygmenį.

Dėkoju kultūros darbuotojams ir visiems kultūros žmonėms, − visų kultūros renginių lankytojams – už palaikymą, dalyvavimą ir naujas idėjas. Nuoširdžiai ačiū ir kultūros renginių rėmėjams, be kurių paramos mūsų renginiai tikrai nebūtų tokie turiningi, įspūdingi ir įsimenantys!

Kalbėjosi Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.