Lankupiuose aktyvių žmonių netrūksta - Klaipedos-r.lt

2018 m. sausio 23 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Sausis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Naujienos
Lankupiuose aktyvių žmonių netrūksta

Lankupiuose esantis ilgiausias kabamasis tiltas nėra vienintelis turizmo objektas šiame kaime. Lankupiškiai didžiuojasi ir Lankupių šliuzu – tai vienintelis šliuzas Lietuvoje, kuris paskelbtas technikos paminklu. Jis pastatytas ten, kur Karaliaus Vilhelmo kanalas jungiasi su Minijos upe. Lankupiai dar gali pasigirti ir gražiai sutvarkytomis senosiomis kapinaitėmis, kuriose palaidotas poetas Endrikis Šadagys. Iš tiesų Lankupiai nėra užmirštas kaimas – jis sparčiai atsigauna.

Nuotraukoje iš kairės: Urtė Grundulaitė, Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė, Irena Grundulienė, skulptorius Vytautas Grundulas, vicemerė Rūta Cirtautaitė, Lankupių seniūnaitis Valdemaras Urbonas. 

Skulptorius Vytautas Grundulas Lankupių kaimui padovanojo ne vieną paties išdrožtą dirbinį. Šiemet, bendradarbiaujant su Lankupių bendruomene, seniūnija skulptoriui nuvežė ąžuolo medieną, iš kurios buvo išdrožtas kūrinys, nukreipiantis į kabamąjį Lankupių tiltą – Lietuvos rekordininką. 

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja, Turizmo tarybos pirmininkė Rūta Cirtautaitė Savivaldybės vardu dėkojo tautodailininkui medžio drožėjui Vytautui Grundului už Klaipėdos rajono savivaldybės turizmo išteklių žinomumo didinimą, išdrožiant ąžuolinę pano, kuri nukreipia į Lankupių tiltą – ilgiausią kabamąjį tiltą Lietuvoje. Skulptoriui nuoširdžiai dėkota už jo darbus, kūrybą, geranoriškumą ir meilę savam kraštui. Vytautas Grundulas taip pat Lankupiams yra padovanojęs koplytstulpį 505-erių metų kaimo jubiliejui pažymėti, skulptūrą, skirtą Lankupių pradinės mokyklos 270-ajam jubiliejui paminėti.

„Aš noriu pasidžiaugti, kad Lankupiuose gyvena tokie iniciatyvūs žmonės, kurie ne tik prašo, bet ir patys duoda. Kartais tenka susidurti su rajono bendruomenėmis, kurios tiesiog reikalauja lėšų, todėl manau, kad Grundulų šeima – puikus pavyzdys kiekvienam. Vytautas mylimam kaimui dovanoja savo kūrinius, o jo žmona Irena stengiasi suburti bendruomenę ir suka galvą, kaip savo jėgomis išlaikyti suremontuotus bendruomenės namus, todėl vieną savaitgalį buvo suorganizuotas paramos koncertas, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos Lankupių bendruomenės namų šildymui. Paramos koncerte dalyvavo ir lankupiškių vienybe įsitikino ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas. Šių žmonių pastangos, kūrybinis mąstymas ir sugebėjimas aktyvia veikla bei idėjomis užkrėsti aplink juos esančius – vertas didžiausių pagyrų“, – džiaugėsi vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Lankupių seniūnaitis Valdemaras Urbonas patvirtino, kad lankupiškiai visaip stengiasi patys išlaikyti bendruomenės namus ir jaučia padidėjusį susidomėjimą jų kaimu: čia vis dažniau apsilanko turistai, žmonės, norintys pereiti tiltu rekordininku.

Nors lankupiškiai viską linkę pasidaryti savo jėgomis, tačiau ir jiems reikia pagalbos. Seniūnaitis, bendruomenės nariai išsakė savo problemas ir lūkesčius. Augant turistų srautams, Lankupiams reikalingi geresni keliai, dviračių takai, galimybė įrengti prieplauką prie bendruomenės namų, prie kurių būtų galima atvykti kateriais.

„Miestas, miestelis ar kaimas klesti tada, kai ten yra aktyvių, savo kraštą mylinčių žmonių“, – džiaugėsi vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. 


Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/www/html/m/m_admin/admin/g_send.php on line 29

Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/www/html/m/m_admin/admin/g_send.php on line 29

Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/www/html/m/m_admin/admin/g_send.php on line 29