Norintys gauti kompostavimo konteinerį, vis dar gali registruotis - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 24 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Norintys gauti kompostavimo konteinerį, vis dar gali registruotis

Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendina projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Klaipėdos rajone“, kurio metu Klaipėdos rajono individualių namų valdų gyventojams nemokamai bus dalinami kompostavimo konteineriai. Kompostavimo konteinerių individualioms valdoms įsigijimas ir išdalinimas finansuojamas ES Sanglaudos fondo ir Klaipėdos rajono savivaldybės lėšomis.

„Rugsėjo mėnesio pabaigoje planuojame pradėti dalinti kompostavimo konteinerius. Iš viso išdalinsime 6000 konteinerių, kurie kainavo 159,3 tūkst. eurų. Kol kas juos panoro gauti ir iš anksto užsiregistravo apie 1500 gyventojų. Taigi gyventojai, kurie anksčiau nėra gavę kompostavimo konteinerių, vis dar gali kreiptis į Savivaldybę. Visiems užsiregistravusiems bus asmeniškai pranešta, kada ir kur bus galima atsiimti konteinerius. Svarbu paminėti, kad kompostavimo konteinerius gaus tos individualios namų valdos, kuriose gyvena nuolatiniai gyventojai, mokantys vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą. Konteinerių negaus sodininkai, kurie namuose negyvena nuolat, taip pat tie, kurie konteinerius jau yra gavę anksčiau. Kompostavimo konteineriai leis pasigaminti puikių trąšų sodo, daržo augalams“, – teigė vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Kompostavimo konteineriai yra skirti bioskaidžioms atliekoms (augalinės kilmės maisto likučiams) ir žaliosioms atliekoms (šakų, lapų, žolės, ir kt. panašios kilmės atliekoms) kompostuoti.  Kompostuojant yra gaunamos puikios trąšos sodo, daržo augalams, kambarinėms gėlėms bei atsikratoma sodo atliekomis (lapais, smulkiomis šakelėmis ir t.t.).  Pasak Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausiosios specialistės Mildos Kernagienės, svarbu žinoti, kad atliekos iš kompostavimo konteinerių nėra išvežamos. Gyventojai, norintys pasinaudoti galimybe gauti nemokamą kompostavimo konteinerį, gali registruotis Klaipėdos rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriuje (301 kab., Klaipėdos g. 2, Gargždai), telefonu 8 671 59 230 arba el. paštu kompostavimodeze@gmail.com. Registruojantis prašome nurodyti vardą, pavardę, tel. numerį ir tikslų adresą.

„Taip pat norėčiau paminėti žaliąsias atliekas (šakas, lapus, žolę ir kt.), kurias galima arba kompostuoti, arba pagal taisykles perduoti atliekų surinkėjams. Žaliosios atliekos iš gyventojų, kurie turi nedidelį jų kiekį, yra surenkamos pagal grafiką, skelbiamą VšĮ „Gargždų švara“ interneto svetainėje www.gargzdusvara.eu. Gyventojai, turintys didesnį žaliųjų atliekų kiekį, gali jas nemokamai priduoti Žaliųjų atliekų aikštelėje Vėžaičiuose Ąžuolo g. 54, tel. 8 655 42 560. Primenu, kad žaliąsias atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius“, – žaliųjų atliekų surinkimo tvarką priminė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

 

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.