Patvirtintame biudžete – daugiausia dėmesio švietimui - Klaipedos-r.lt

2018 m. liepos 22 d., sekmadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Patvirtintame biudžete – daugiausia dėmesio švietimui

Biudžetas ir Strateginis veiklos planas – svarbiausi dokumentai, patvirtinti praėjusiame Tarybos posėdyje. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Strateginio planavimo darbo grupės pirmininkė Ligita LIUTIKIENĖ teigia, kad šiais metais teko įdėti daug darbo siekiant subalansuoti biudžetą bei numatyti maksimalius asignavimus.

Kaip vertintumėte šių metų Klaipėdos rajono savivaldybės biudžetą?

Planuojamos 2017 m. savivaldybės biudžeto pajamos – daugiau nei 42,4 mln. eurų. Šie pinigai surenkami iš gyventojų pajamų mokesčio, dotacijų, turto, prekių ir paslaugų mokesčių, pajamos už prekes ir paslaugas, turto ir kitų pajamų.

2016 m. patvirtintame Savivaldybės biudžete buvo numatyta, kad pajamos sieks 37,9 mln. eurų, tačiau 2016 m. įvykdytos pajamos siekė 41,6 mln. eurų. Taigi, palyginti su praėjusių metų patvirtintomis pajamomis, 2017 m. pajamos didėja 4,5 mln. eurų, tačiau, palyginti su įvykdytomis pajamomis, šių metų numatytos pajamos didėja 0,8 mln. eurų.

Rajono Savivaldybei planuojamos tikslinės dotacijos padės vykdyti įvairius projektus, gerinti situaciją rajone. Štai, pavyzdžiui, vietinės reikšmės keliams (gatvėms) tiesti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti planuojama gauti apie 2,45 mln. eurų, atliekų rūšiavimo konteineriams įsigyti – 178 tūkst. eurų. Norvegijos ir Europos sąjungos finansinės paramos lėšos projektams įgyvendinti sudaro beveik 710 tūkst. eurų. O kur dar dotacijos, skirtos mokinio krepšeliui finansuoti, neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtrai, valstybinėms funkcijoms atlikti ir kitos. Savivaldybės biudžetinės įstaigos taip pat prognozuoja, kad pajamos už mokamas paslaugas ir patalpų nuomą sudarys daugiau nei 2,4 mln. eurų.

Iš tiesų buvo įdėta daug pastangų, kad 2017 m. biudžetas būtų subalansuotas. Teko atsisakyti įvairių priemonių beveik už 5 mln. eurų. Tačiau džiaugiuosi, kad subalansavus biudžetą pavyko paskirstyti ir maksimalius asignavimus.

Kaip renkamasi, kokius skirti maksimalius asignavimus?

Asignavimai planuojami, vadovaujantis patvirtintais išlaidų normatyvais, patvirtintomis programomis, atsižvelgiant į sutartinius įsipareigojimus ir strateginio veiklos plano projekte 2017 metams numatomas priemones. 2017 m. asignavimai paskirstyti atsižvelgiant į strateginius tikslus. Daugiausia lėšų skiriama, siekiant sudaryti palankias sąlygas sumaniems ir veikliems žmonėms gyventi ir veikti Klaipėdos rajone, taip pat kelti rajono gyventojų gyvenimo kokybę kuriant bei palaikant saugią ir švarią aplinką. Taip pat skiriamos lėšos, vadovaujantis strateginiu tikslu plėtoti vietos savivaldą bei puoselėti kultūrą ir kūno kultūrą rajone.

Kokios sritys gaus daugiausia biudžeto asignavimų?

Didžiausias dėmesys, be abejo, skiriamas švietimui. Jam planuojama išleisti 19,7 mln. eurų. Didelė dalis lėšų bus skiriama darbo užmokesčiui. Šiais metais Savivaldybės biudžeto lėšomis bus tęsiamas Kvietinių mokyklos-darželio pastato modernizavimas, Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos vaikų darželio, Agluonėnų pagrindinės mokyklos vidaus patalpų remontas, projekto „Atviro darbo su jaunimu plėtra Gargžduose“ įgyvendinimas, ketinama nupirkti dar vieną mokyklinį autobusą, planuojama dalyvauti vaikų vasaros poilsio programų įgyvendinime.

Švietimo pastatų statybai ir modernizavimui planuojama skolintis 640 tūkst. eurų: 440 tūkst. eurų pastato ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikams prie Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro statybos finansavimui, 200 tūkst. eurų – Gargždų „Minijos“ progimnazijos Gobergiškės skyriaus pastato modernizavimo finansavimui.

 Socialinei apsaugai skirta 5,9 mln. eurų. Didesnės lėšos planuojamos socialinėms išmokoms, pašalpoms ir kompensacijoms, pradedama vykdyti Lapių pagrindinės mokyklos buitinio pastato rekonstrukcija, pritaikant jį socialinių paslaugų teikimui, kartu su Europos Sąjungos lėšomis įgyvendinamas projektas „Klaipėdos rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtra“, planuojami Viliaus Gaigalaičio globos namų teritorijos sutvarkymo ir apželdinimo darbai, numatomos lėšos butui, skirtam globojamiems vaikams apgyvendinti, pirkti.

5,4 mln. eurų skirsime ekonomikos sričiai. Didžioji šių išlaidų dalis tenka kelių, gatvių atnaujinimui, remontui ir priežiūrai. Taip pat bus tęsiami Laukžemio tvenkinio užtvankos rekonstravimo darbai, įgyvendinami turizmą skatinantys projektai, atnaujinami J. Gižo sodybos kiemo statiniai, rengiamas Gargždų miesto parko vystymo techninis projektas.

Kultūrai ir sportui planuojama skirti 3,4 mln. eurų. Numatytos lėšos Girkalių kultūros namų ir pastato Žadeikiuose modernizavimo darbams baigti. Tęsiamas futbolo aikštelių įrengimo, krepšinio aikštelių dangų atnaujinimo programų vykdymas, planuojama įrengti vaikų žaidimo aikšteles, finansuojami baigiamo rengti daugiafunkcio sporto centro Gargžduose statybos techninio projekto darbai. Parengus techninį projektą, bus galima visu pajėgumu pradėti kitus darbus. Dovilų etninės kultūros centro pastato modernizavimo projektui įgyvendinti planuojama 256 tūkst. eurų skolintis iš bankų.

Jau keletą metų Savivaldybė ieško lėšų Gargždų kultūros centro atnaujinimui, nuolat kreipiamės į įvairias institucijas, ieškodami galimybės gauti finansavimą Kultūros centro rekonstrukcijai. Jau esame nusimatę lėšas iš Savivaldybės biudžeto Kultūros centro remontui: 2018 metais – 50 tūkst. eurų, 2019 metais – 1 mln. eurų. Tačiau vis dar nenuleidžiame rankų ir bandome gauti finansavimą iš šalies šiais metais. Šiuo metu laukiame atsakymo iš VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“, kuri atsakys, ar įmanoma gauti finansavimą iš ES struktūrinių fondų ar valstybės programų pastato modernizavimui gerinant jo energetinį efektyvumą.

Aplinkos apsaugai numatomi 2,8 mln. Eur. Didžioji dalis išlaidų tenka komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo, viešųjų erdvių priežiūros darbų finansavimui. Bus tęsiami biudžetinių įstaigų vandentiekio ir nuotekų tinklų prijungimo prie centralizuotų tinklų darbai rajono gyvenvietėse, lietaus nuotekų sistemų projektavimas ir darbai, priešgaisrinių tvenkinių išvalymas ir sutvarkymas.

Kaip manote, ar pavyks įgyvendinti 2017 metų Strateginį veiklos planą?

Manau, kad subalansuotas biudžetas, pagal Strateginį veiklos planą paskirstyti asignavimai leidžia teigti, kad planą įvykdysime. Jei visi darbai vyks taip, kaip yra numatyta, šių metų pabaigoje turėtume džiaugtis atsinaujinusiu rajonu, kur puikiai sutvarkyta aplinka, palankios sąlygos veikliems, sumaniems, kultūrą puoselėjantiems, sportą propaguojantiems bei visiems rajono žmonėms leis mėgautis pagerėjusia gyvenimo kokybe.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.