KLAIPĖDOS RAJONO SAVIVALDYBĖ
Klaipėdos rajono savivaldybė administracija, Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt, Tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kodas 188773688. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Pasitikėjimo telefonas tel. (8 46) 40 00 08


Prisijungimas
 • Prisijungimas gyventojams
 • GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
 • E. APKLAUSOS
 • E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
 • E. KONSULTAVIMAS
 • E. PASLAUGOS
 • Savivaldybė
 • Struktūra ir kontaktai
 • Meras
  Mero pavaduotoja
  Mero pavaduotoja
  Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriatas
  Administracijos direktorius
  Direktoriaus pavaduotoja
  Direktoriaus pavaduotojas
  Administracija
  Valdymo schema
  Darbuotojų paieška
  Savivaldybės automobiliai
  Savivaldybės įmonės
  Savivaldybės įstaigos
  Komisijos, darbo grupės
  Kontrolės ir audito tarnyba
  Seniūnaičiai
  Vadovų darbotvarkės
 • Teisinė informacija
 • Teisės aktai
  Teisės aktų projektai
  Išvadoms gauti pateikti teisės aktų projektai
  Vyriausybei pateikti teisės aktų projektai
  Teisės aktų projektų archyvas
  Tyrimai ir analizės
  Teisės aktų pažeidimai
  Seimo kontrolierių pažymos
  Valstybės kontrolierių sprendimai
  Teismo sprendimai
  Šiurkštūs tarnybiniai nusižengimai
  Teisinio reguliavimo stebėsena
  Teisinė pagalba
  Norminiai teisės aktai
  Sprendimų projektai
  Mero potvarkių projektai
  Direktoriaus įsakymų projektai
 • Administracinė informacija
 • Veiklos dokumentai
  Planavimo dokumentai
  Darbo užmokestis
  Paskatinimai ir apdovanojimai
  Viešieji pirkimai
  Finansų dokumentai
  Biudžeto vykdymo ataskaitų rinkiniai
  Finansinių ataskaitų rinkiniai
  Ūkio subjektų priežiūra
  Informacija apie skolinius įsipareigojimus
  Administracinės naštos mažinimas
  Ataskaitos
  Biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų metinės užduotys
  Viešosioms įstaigoms skiriamas finansavimas
  Bendruomenių, religinių bendruomenių ir NVO finansavimas
  Savivaldybės gaunamas finansavimas
 • Veiklos sritys
 • Švietimas
  Socialinė parama
  Kultūra
  Sveikata
  Sportas
  Informacija jaunimui
  Informacija nevyriausybinėms organizacijoms
  Valstybinė kalba
  Viešoji tvarka
  Žemės ūkis
  Civilinė metrikacija
 • Vadovų darbotvarkės
 • Komisijų ir darbo grupių posėdžiai
 • Paslaugos
 • Informacijos rinkmenos
  Viešosios ir administracinės paslaugos
  Leidimai
  Elektroniniai valdžios vartai
  Informacija apie licencijas ir leidimus
 • Nuorodos
 • Strateginis planavimas
 • Projektai
 • 2014–2020 m. ES struktūrinė parama
  Kitų finansavimo šaltinių projektai
  2007–2013 m. ES struktūrinė parama
  Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programa
  Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programa
  ŽRVVG „Klaipėdos rajono iniciatyvos“ parama
  Lietuvos 2004-2006 m. bendrasis programavimo dokumentas
  Tarptautiniai projektai
  Tarptautinių projektų programa
  Partnerystė
 • Skelbimai
 • Darbo pasiūlymai
  Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimo pradžią
  Teritorijų planavimo viešumas
 • Skelbimai apie visuomenei svarbių statinių projektavimą
 • Informacijos teikimo tvarka
 • Korupcijos prevencija: pasitikėjimo tel. 400 008
 • Vietinės reikšmės kelių žemėlapis
 • Civilinė sauga ir mobilizacija
 • Civilinė sauga
  Mobilizacija
 • Nuotraukų galerija
 • Asmens duomenų apsauga
 • Horizontalus meniu
 • APIE SAVIVALDYBĘ
 • Gyventojams
 • Verslui
 • BENDRUOMENĖMS
 • Savaitės tema
  Vasara – kūrybiškam poilsiui, naudingiems darbams ir naujiems atradimams

  Apie vaikų vasaros poilsio organizavimą ir kitas veiklas, skirtas mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui, kalbamės su Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukiene.

  Kiek lėšų skirta vaikų vasaros poilsio programų finansavimui?

  Iš Žinių visuomenės plėtros programos priemonės „Vaikų vasaros poilsio programų įgyvendinimas“ skirta 35 tūkst. eurų. Jos paskirstytos iš viso 20-čiai vaikų vasaros poilsio stovyklų.

  Kas ir kaip paskirsto lėšas?

  Pradžioje pagal nuostatus Švietimo skyriaus vedėjo įsakymu sudaryta darbo grupė skaito, vertina paraiškas, − ar jos atitinka prioritetus, tikslus ir uždavinius, siūlomas veiklas ir jų sąmatas, − ar lėšos bus naudojamos taupiai ir efektyviai ir kt. Išanalizavus minėtus dalykus paraiškos teikiamos  Vaikų vasaros poilsio programų koordinavimo komisijai, kuri dar sykį vertina ir aptaria numatomų vaikų vasaros poilsio stovyklų veiklas, joms skirtas lėšas. Šįkart darbo grupės ir komisijos nuomonės sutapo, nebuvo skirtos lėšos tik dviem teikėjams, nes jie neatitiko Vaikų vasaros poilsio programų konkurso aprašo nuostatos, kad teikėjas turi būti iš Klaipėdos rajono.  

  Kiek vaikų pasiruošusios užimti stovyklos?

  Stovyklos pasirengusios priimti iš viso per vasarą daugiau kaip 800 vaikų, tačiau stovyklavimo laikas nėra ilgas – vidutiniškai savaitę. Priimamų vaikų skaičius stovyklose – nuo 12 iki 80. Tik kai kurie teikėjai siūlo veiklas visą vasarą keliomis pamainomis, − taigi daugumoje stovyklų vaikai stovyklose užimami neilgai. Tačiau svarbu, kad ir mūsų rajone yra sudaryta galimybė vaikams pabuvoti keliose stovyklose, tenkinant įvairius interesus.

  Kas ir kaip siūlo organizuoja vaikų vasaros poilsį? Ar atsižvelgiama, kad vaikams būtų pasiūlyta kuo daugiau skirtingų veiklų?

  Be abejo, yra atsižvelgiama į kuo platesnį vaikų poreikių spektrą, − juk šiais laikais tėvai, o ir patys vaikai net ir poilsiaudami nori ką nors naudingo sužinoti, išmokti, patirti, − kas galbūt kitokia – lengvesne, žaidybine forma, tačiau lavintų protus ir širdis, praplėstų akiratį, suteiktų naujų sugebėjimų, praktinių įgūdžių. Vaikai galės rinktis nuo sportinių iki meninių veiklų, taip pat – giliau pažinti gamtą, pamėginti kokį nors amatą.

  Vasaros poilsio stovyklas siūlo ir pačios mokyklos (Plikių Ievos Labutytės, Lapių, Dovilų, Kretingalės, Ketvergių pagrindinės, Veiviržėnų Jurgio Šaulio ir Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos, Pašlūžmio mokykla-daugiafunkcis centras, Gargždų sporto mokykla), ir Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centras, ir laisvieji mokytojai Julija Baranova, Anžela Poškienė,  Algirdas Švanys, viešosios įstaigos „8 gidai“, Žinių vadybos institutas, Klaipėdos rajono amatų centras, „Gargždų futbolas“, „Robotikos akademija“, Sporto klubas „Kuršis“, UAB SC „Energetikas“, viena bendruomenė – „Priekulės ainiai“.

  Dėl galimybės dalyvauti šiose stovyklose prašome kreiptis į Švietimo skyriaus vyr. specialistę Vilmą Gudzevičienę, tel. (8 46)  45 24 63, el. p. vilma.gudzeviciene@klaipedos-r.lt.

  Kodėl tik viena gyventojų bendruomenė siūlo vasaros poilsio  vaikams paslaugas?

  Ne visos bendruomenės turi tam reikiamos patirties, nors tokias paslaugas siūlyti ir gali. Bendruomenės įvairioms veikloms vykdyti, tarp jų ir vaikų vasaros užimtumo, turi gauti lėšų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programos, tačiau šios lėšos vėluoja.

  Bendruomeninės ir nevyriausybinės organizacijos kitais būdais prisideda, kad vaikai būtų kuo daugiau užimti vasarą – įrengdamos naujas žaidimų aikšteles, vasaros renginiuose organizuodamos užimtumą vaikams ir pan. Pavyzdžiui, šokių grupė „Gargždų kregždutė“, kurioje šoka mergaitės, visą vasarą repetuoja ir dalyvauja pasirodymuose. „Apskritasis stalas“ taip pat įgyvendina projektą jaunimo užimtumui „Jaunimas veikia“. Antkopčio bendruomenė pirko sporto inventorių sporto aikštelei, sporto treniruoklių aikšteles įsirengs ir Karklės, Klipščių ir Žaliakelio bendruomenės. Klaipėdos rajono bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos vykdys 45 projektus, daugumoje jų  įvairios veiklos numatytos ir  vaikams bei jaunimui.

  Kalbame apie poilsį, bet juk neblogas poilsis nuo mokslų yra fizinis darbas? Kokios galimybės mokykliniam jaunimui yra įsidarbinti vasarą rajone, − kiek dėmesio tam skiria Savivaldybė?

  Savivaldybė su Darbo birža bendrauja ir bendradarbiauja daugiausia dėl Užimtumo didinimo darbų programos, tačiau, deja, mokyklinio jaunimo įdarbinimui priemonių nebėra numatyta. Vykdoma tik programa „Atrask save“ niekur nedirbančiam ir nesimokančiam jaunimui. Taigi, efektyvaus jaunimo įdarbinimo vasarą priemonių galbūt ir trūksta. Tačiau mokiniai gali kreiptis į Klaipėdos teritorinės darbo biržos Gargždų skyrių, kur specialistai, žinodami įmonių poreikius vasaros sezono metu, pagal galimybes padės įsidarbinti.

  Jaunimo darbo centras ragina darbdavius skelbti laisvas darbo vietas jaunimui ir įdarbinti vasaros sezono metu nepilnamečius. Pernai per darbo biržą rajone buvo įdarbinta apie 10 jaunuolių. Galbūt kiti norintys susirado darbo savarankiškai, tačiau norėčiau paraginti mūsų verslininkus  įdarbinti jaunuolius vasarą, − juk taip galima netgi užsiauginti gerą darbuotoją ateičiai. 

  Savivaldybė deda pastangas, kad jaunimas kuo anksčiau įsitrauktų į Klaipėdos rajono darbo rinką ir kurtų čia savo verslus, − tam yra parengta ilgalaikė priemonė − Investicijų pritraukimo 2018−2023 metų programa, − tikimės, kad jauni žmonės, įsitraukę į verslo kūrimą, taip pat sukurs ir dar daugiau darbo vietų jaunimui ir drąsiau įdarbins jaunuolius vasarą. Taip pat ir profesinės mokymo įstaigos suteiks galimybę jaunimui mokytis daugiau reikalingų profesijų. Šiems tikslams sukonkretinti Savivaldybėje numatoma kurti ir Savivaldos mokslo ir verslo programą.

  Ar bus galimybė vaikams ir jaunuoliams vasarą savanoriauti?

  Kaip tik neseniai buvo geri mokymai savanoriams, kur dalyvavo ir savanorius priimančių 18-kos rajono organizacijų  kuratoriai. Apie 15 jaunuolių savanoriaus Vaikų ir jaunimo laisvalaikio centre, „Apskritajame stale“, Gargždų socialinių paslaugų centre ir kitose įstaigose.

  Savanorystė – puiki veikla, padedanti įgyti pasitikėjimo savimi, atrasti gyvenimo kelią, − kviečiu jaunus žmones jungtis ir dalyvauti. Dėl galimybės savanoriauti galima kreiptis į Švietimo skyriaus vyr. specialistę jaunimo reikalų koordinatorę Adeliją Radžienę, tel.: (8 46) 45 24 63, mob. 8 686 30 736, el. p. adelija.radziene@klaipedos-r.lt.

  Džiugu, kai mokiniai įtraukiami į šventinių renginių programas. Gargždų miesto gimtadienyje vaikų pasirodymams taip pat skiriama nemažai vietos?

  Taip, ne veltui juk prieš keletą metų ir Gargždų gimtadienio šventė perkelta iš rugpjūčio į birželio pradžią, šio mėnesio 1-ąją dieną gimtadienio šventę derinant prie Tarptautinės vaikų gynimo dienos. Šiemet iš tiesų buvo turininga programa, kurioje pasirodė vaikų ir jaunimo šokių ir dainų kolektyvai, jaunieji kūrybininkai, sportininkai.

  Tai puiki galimybė vaikams ir jaunimui pasirodyti, ką jie per metus mokosi būreliuose ir kituose užklasiniuose užsiėmimuose, pasitikrinti savo jėgas ir įgyti naujos motyvacijos tobulinti sugebėjimus.

  Kviečiu visus mokyklinio amžiaus vaikus ir jaunuolius atrasti vasaros spalvas turiningai, kūrybiškai ir naudingai leidžiant laiką vasaros atostogų metu

  Kalbėjosi Daiva Beliokaitė

   

   

  Atgal Spausdinimo versija Archyvas

  Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
  © 2011 Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
  Cituojant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.