Tęsiami Kalniškės piliakalnio pritaikymo kultūros ir viešojo turizmo reikmėms darbai - Klaipedos-r.lt

2018 m. gruodžio 11 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Tęsiami Kalniškės piliakalnio pritaikymo kultūros ir viešojo turizmo reikmėms darbai

Jau artimiausiu metu prasidės projekto „Kalniškės piliakalnio pritaikymas kultūros ir viešojo turizmo reikmėms“ II etapo darbai. Ruošiamasi įrengti takus, laiptus, apžvalgos aikštelę, dar labiau atverti piliakalnio vaizdą nuo Tilto g. pusės.

Įgyvendinant projektą bus didinama piliakalnio pietinio šlaito papėdėje, šalia Tilto gatvės, esanti automobilių stovėjimo aikštelė, joje bus įrengiamas apšvietimas, stendas, suoliukai. Numatyta ir vieta biotualetui bei buitinių atliekų konteineriui. Nuo minėtos aikštelės planuojama įrengti taką su terasiniais laiptais, mediniais laipteliais ir mediniais tilteliais. Šis pažintinis takas išraiškingame piliakalnio pietiniame šlaite ties bevardžiu upeliu susijungs su jau I etape įrengtais takais, kurie veda į pagrindinę piliakalnio apžvalgos aikštelę. Takai suprojektuoti taip, kad piliakalnio lankytojams būtų įdomu ir vaizdinga tiek šlaito apačioje, tiek ir jo viršutinėje terasoje. Taip pat planuojama įrengti apžvalgos aikštelę ant esamo gynybinio pylimo bei įrengti taką, kuriuo į piliakalnio pagrindinę apžvalgos aikštelę galėtų patekti žmonės su negalia. Piliakalnio eroduojančius šlaitus numatoma  atstatyti ir sutvirtinti šiuolaikinėmis priemonėmis. Statybos ir tvarkybos darbus vykdys UAB „HSC Baltic“. Bendra projekto įgyvendinimo vertė – 274 tūkst. Eur. Sutarties trukmė 12 mėn. Darbai turės būti užbaigti 2019 m. spalio mėn.

 

Siekiant dar labiau išryškinti išraiškingus piliakalnio bruožus nuo Tilto gatvės (kelio Gargždai– Vėžaičiai) pusės, bus atliekami piliakalnio pietinio šlaito kraštovaizdžio formavimo specialieji kirtimai, kurie skatins didesnį kultūros paveldo objekto vizualinį suvokimą bei pažinimą.  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijai LR aplinkos ministerijos Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Klaipėdos teritorinis poskyris išdavė leidimą kirsti mišką. 2,3 ha plote numatoma iškirsti apie 522 kubinius metrus medienos. Klaipėdos rajono savivaldybės administracija  8 kartus skelbė nenukirsto valstybinio miško Kalniškės piliakalnyje pardavimą viešame aukcione. Lapkričio 30 d. paskelbtame aukcione dalyvavo 2 dalyviai. Miškas parduotas už 6 211 Eurų.

 

Pasak Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojos Sonatos Šmatauskienės, anksčiau miškai ant piliakalnių neaugdavo, todėl kirtimas iš Tilto g. pusės yra būtinas, kad piliakalnis nebūtų užgožtas ir taptų aiškiau suvokiamas kaip gynybinės paskirties objektas: „Piliakalniai – vienos iš svarbiausių kultūrinio kraštovaizdžio dominančių – šiandien yra labai užgožti želdinių ir sunkiai prieinami bei suvokiami  vietos gyventojams ir turistams. Piliakalniai – tai  kalnai, ant kurių stovėjo pilys, pritaikytos gynybai nuo priešų. Jokie medžiai ir krūmai ant piliakalnių neaugo, tik tarpukariu  piliakalniai buvo pradėti užsodinti medžiais. Piliakalniai visuomenei tapo visiškai nebesuvokiami ir nebematomi, prilygstantys eiliniam gražiam gamtos kampeliui. Atidengtas Kalniškės, Gargždų piliakalnis taps autentiškesnis ir įgaus savo ankstesnę prasmę. Dabar tankus želdynas piliakalnio pietų pusėje trukdo lankytojams apžvelgti piliakalnio formas, užgožia vertingus vaizdus. Atlikus piliakalnio kraštovaizdžio formavimą bus galima optimaliai apžvelgti estetiniu, gamtiniu, istoriniu ar kultūriniu požiūriu vertingą vaizdą bei suvokti piliakalnį kaip gynybinės paskirties objektą. Iškirtus medžius, išryškės ir atsiskleis visa piliakalnio didybė ir jis taps dar patrauklesniu turizmo objektu.“

Pirmasis projekto „Kalniškės piliakalnio pritaikymas kultūros ir viešojo turizmo reikmėms“ etapas buvo įgyvendintas 2015 metais. Pirmu etapu, siekiant išryškinti piliakalnį ir padaryti patrauklų lankytojams, atlikti šie tvarkymo darbai:

  • piliakalnio kraštovaizdžio formavimo kirtimai;
  • įrengta automobilių stovėjimo aikštelė ir užtvaros automobiliams;
  • įrengti atsijų-skaldelės takai bei medinių pakopų terasiniai laiptai;
  • sutvirtinti eroduojantys gynybiniai pylimai bei šlaitai;
  • įrengtos apžvalgos aikštelės, proginė laužavietė;
  • įrengti informaciniai stendai ir rodyklės;
  • įrengtas privažiavimo kelias prie piliakalnio iš rytų pusės nuo Gerduvėnų kelio.

Dalis lėšų šio projekto įgyvendinimui buvo skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.