Klaipėdos rajono gyvenvietės kviečia drauge sutikti trumpiausią naktį - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 27 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajono gyvenvietės kviečia drauge sutikti trumpiausią naktį

Šventinį Joninių savaitgalį Klaipėdos rajone švęsti prie liepsnojančių laužų bei ieškoti paparčio žiedo kvies aibė įvairiausių renginių, kuriuose laukiami ir gyventojai, ir svečiai iš aplinkinių miestų.

Jau birželio 21-ąją 19 val. norintieji švęsti būriuosis Jakų parke, kur vyks renginys „Joninių nakties belaukiant“. Šventės metu pasirodys Jakų retro ansamblis, Gargždų kultūros centro šiuolaikinio dainavimo studija ir folkloro ansamblis „Cyrulelis“, netrūks linksmybių ir vaikams.

Birželio 21 d. Joninių laužas suliepsnos ir sveikinimai Jonams bei Janinoms skries ir Endriejavo „Atgimimo“ parke vyksiančios tradicinės šventės „Saulės ratu“ metu. Norintieji gerai praleisti laiką miestelyje laukiami nuo 18 val. Čia bus galima pamatyti Veiviržėnų kultūros centro Endriejavo skyriaus, Kretingalės ir Rietavo kultūros centrų kolektyvų, Pagyvenusių žmonių dienos centro atstovų, skrabalisto Karolio Šileikos pasirodymus. Taip pat koncertuos duetas „Žygis ir Gabija“, grupė „Lietuvaičiai“.

Birželio 22 d. 18 val. Gargždų parko „Ežio“ aikštelėje prasidės Joninių šventė, kurią organizuoja miesto bendruomenė. Renginyje svečiuosis ir pasirodys atlikėjas Andrius Rimiškis, DJ Mindeep, skrabalų virtuozas Regimantas Šilinskas, grupės „Sodo bernai“, „Kofeinas“ ir „Siler“.

Taip pat birželio 22-ąją 21 val. Drevernos mažųjų laivų uoste į linksmybių sūkurį įtrauks Joninių dainos, žaidimai ir tradicinės apeigos su Priekulės kultūros centro folkloro ansambliu „Vėlingis“ ir Drevernos folkloro grupe „Žvejytės“.

Birželio 22 d. Agluonėnų etnografinėje sodyboje planuojama edukacija šeimoms „Paparčio žiedo ieškojimas“. Reikalinga išankstinė registracija tel. 8 698 87 398.

Birželio 23 d. Joninės bus švenčiamos Agluonėnuose, prie Aukuro kalno. 15 val. renginio dalyviai pamatys Agluonėnų klojimo teatro ir svečių iš Kupiškio bei Rietavo spektaklius, o 19 val. lauks šventinis koncertas su „Madam“, grupe „Dar“ ir Žilvinu Žvaguliu.

Be to, birželio 23 d. 15 val. nenuobodu bus ir prie sodininkų bendrijos „Vaiteliai“ būstinės. Čia planuojamos įvairios varžybos, šokiai ir kitos šventinės pramogos.

Vidurvasario gamtos šventė „Raskis rasoj“ birželio 23 d. 17 val. rengiama Karklėje, Pajūrio regioninio parko lankytojų centro pievoje. Visi kviečiami susitikti prie laužo, kupoliauti, šokti ir dainuoti, ieškoti paparčio žiedo bei pabendrauti su renginyje dalyvausiančia žolininke Adele Karaliūnaite.

Birželio 23 d. Tilvikuose Joninės bus švenčiamos Beržų slėnyje. 12 val. vyks sportinės varžybos, o 19 val. prasidės šventė, kurios metu bus apdovanoti sportininkai, pasveikinti varduvininkai, lauks koncertas.

Birželio 23 d. 20 val. Gargždų kultūros centras kviečia į Rasos šventę „Vasarvidžio virsmas“, kuri vyks ant Minijos upės kranto, nusileidus senaisiais parko laipteliais. Renginio metu bus atliekamos tradicinės vasarvidžio virsmo apeigos, aukojimai, skambės folkloras, savo paslaptimis dalinsis žolininkės, netrūks dainų ir šokių prie laužo.

Birželio 24 d. nuo ryto Dovilų etninės kultūros centro kapelijos ir folkloro ansamblio „Lažupis“ dalyviai  išsirengs į kelionę po Dovilų ir Gargždų apylinkes su dainom ir muzika pasveikinti, apvainikuoti Jonus ir Janinas, stebuklingais žolynais apipinti jų namus, atlikti kitas Joninių apeigas, kad visiems metai būtų dosnūs ir laimingi.

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.