Dėl geriamojo vandens antrinio užteršimo prevencijos - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Dėl geriamojo vandens antrinio užteršimo prevencijos

AB „Klaipėdos vanduo“ gauna skundus dėl netinkamos geriamojo vandens kokybės − kvapo, skonio, spalvos ir kt. vandens parametrų iš vartotojų. Vandens kokybę lemiančios priežastys būna įvairios, tačiau vienas iš pastaruoju metu užfiksuotų atvejų − mėlynos spalvos vandens bėgimas iš geriamojo vandens čiaupo viename Klaipėdos daugiaaukščio namo bute, leidžia daryti išvadą, kad atskirų pastatų vidaus vandentiekio sistemos gali būti įrengtos nesilaikant statybos reglamentų reikalavimų arba vidaus vandentiekio vamzdynų techninės priemonės, turinčios apsaugoti tinklus nuo taršos, veikia netinkamai.

Atkreipiame dėmesį, kad STR 2.07.01:2003 „Vandentiekis ir nuotekų šalintuvas. Pastato inžinerinės sistemos. Lauko inžineriniai tinklai“ punktuose 107, 108, 114 reglamentuojama, kaip ir kokios techninės priemonės turi būti įrengtos pastato vidaus vamzdyne, kad būtų išvengta atvirkštinės vandens tėkmės:

„107. Tose vandentiekio vietose, kuriomis vanduo turi tekėti tik viena kryptimi (pvz., siurblių slėgvamzdžiuose ir aplinkinėse linijose, įvaduose, jei jų yra keli arba pastate yra vandens bakas), būtina įmontuoti atbulinius vožtuvus.

108. Aukščiausiuose tiekiamojo vamzdyno taškuose įrengiami orlaidžiai.

114. Vandens ruošimo įrenginiai turi būti jungiami prie geriamojo vandentiekio taip, kad būtų išvengta atvirkštinės tėkmės.„

Reikia pažymėti, kad apsaugos nuo atvirkštinės tėkmės priemonės turi atitikti standartą LST EN 1717:2002 „Geriamojo vandens apsauga nuo taršos pastatų vandentiekiuose ir bendrieji įtaisų, saugančių nuo taršos dėl atbulinio tekėjimo, reikalavimai“.

Tam, kad teisės aktuose numatytos priemonės tinkamai veiktų ir atliktų savo funkcijas, vadovaujantis STR 2.07.01:2003 punktu Nr.168 „Abonentas privalo reguliariai apžiūrėti nuosavą vandentiekio tinklą ir įrenginius bei ne rečiau kaip kartą per metus išplauti vamzdyną, pažymėdamas pastato techniniame pase“.

Užfiksuotas įvykis su mėlynu vandeniu parodė, kad netikėtai nutrūkus vandens tiekimui į daugiaaukštį pastatą (pvz., dėl avarijos ar pan.) ir susiklosčius nepalankioms aplinkybėms, dėl atbulinio vandens tekėjimo gali būti įsiurbtas vanduo į namo vamzdyną iš vandens imtuvų (klozetų bakelių, vonių ar kt. vandens imtuvų, kuriuose naudojamos spalvotos dezinfekavimo priemonės). Tokiais atvejais atsiranda tikimybė ir rizika, kad nekokybiškas arba net bakteriologiškai užterštas vanduo pateks ne tik į pastato vidaus tinklus ir šio pastato vartotojams, bet gali patekti ir į magistralinius vandentiekio tinklus, o tokiu atveju tarša pasklistų plačiau.

Norime atkreipti dėmesį, kad AB „Klaipėdos vanduo“ neeksploatuoja ir neprižiūri pastatų vidaus vandentiekio tinklų. Šios infrastruktūros priežiūrą vykdo pastatų savininkai, daugiabučių namų savininkų bendrijos arba kitos pastatus eksploatuojančios organizacijos.

Remiantis pateikta informacija, AB „Klaipėdos vanduo“ siūlo imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant išvengti galimų grėsmių ir rizikų bei užtikrinant kokybiško ir saugaus vandens tiekimą vartotojams. Tam siūlome įgyvendinti pridedamą geriamojo vandens antrinio užteršimo rizikos mažinimo prevencinių priemonių planą. 

GERIAMOJO VANDENS ANTRINIO UŽTERŠTUMO RIZIKOS MAŽINIMO 

PREVENCINIŲ PRIEMONIŲ PLANAS 

2018-11-28 

Eil.

Nr.

Priemonė

Įgyvendinimo terminas

Vykdytojas

1.

Pakoreguoti  AB „Klaipėdos vanduo“ geriamojo vandens apskaitos mazgo  standartą, įtraukiant reikalavimą, kad daugiabučių ir individualių namų vandens apskaitos mazgai būtų įrengiami su atbuliniais vožtuvais atitinkančiais LST EN 1717:2002 „Geriamojo vandens apsauga nuo taršos pastatų vandentiekiuose ir bendrieji įtaisų, saugančių nuo taršos dėl atbulinio tekėjimo, reikalavimai“.

Jau atlikta

AB „Klaipėdos vanduo“

2.

Išduodant prisijungimo sąlygas prie vandentiekio tinklų naujiems vartotojams, kaip vieną iš sąlygų, įrašyti reikalavimą įrengti vandentiekio įvade įtaisą apsaugantį nuo taršos dėl galimo atbulinio tekėjimo.

Jau vykdoma

AB „Klaipėdos vanduo“

3

Parengti straipsnius spaudai, informuojant vartotojus apie galimą geriamojo vandens taršą pastatų vidaus vandentiekio tinkluose bei  būdus kaip galima to išvengti. Rekomenduoti individualių namų ir daugiabučių namų butų savininkams apskaitos mazguose įsirengti atbulinius vožtuvus atitinkančius LST EN 1717:2002 reikalavimus.

Iki 2019-04-30

AB „Klaipėdos vanduo“

4.

Įpareigoti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir pastatų administravimo įmones visuose Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono jų eksploatuojamų daugiabučių namų vandentiekio įvaduose įrengti atbulinius vožtuvus. Jei atbuliniai vožtuvai jau yra įrengti, patikrinti jų funkcionalumą.

Iki 2019-07-31

Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos rajono savivaldybė

5.

Įpareigoti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir pastatų administravimo įmones jų eksploatuojamų pastatų vandentiekio tiekiamojo vamzdyno aukščiausiuose taškuose įrengti oro išleidimo/įleidimo įrenginius (vantuzus, orlaidžius). Jei tokie įrenginiai jau yra įrengti, patikrinti jų funkcionalumą.

Iki 2019-07-31

Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos rajono savivaldybė

6.

Įpareigoti daugiabučių namų savininkų bendrijas ir pastatų administravimo įmones

ne rečiau kaip kartą per metus atlikti pastato vidaus vandentiekio tinklų apžiūrą ir įrangos (atbulinių vožtuvų, nuorinimo vožtuvų ir kt.) funkcionalumo patikrinimą bei išplauti pastato vidaus vandens tiekimo vamzdyną.

Pavesti šių darbų periodinę vykdymo kontrolę  Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono savivaldybių skyriams, atsakingiems už DNSB ir pastatų administravimo įmonių veiklos priežiūrą.

Iki 2019-07-31

Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos rajono savivaldybė

 

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.