Klaipėdos rajono savivaldybės delegacija dalyvavo baigiamojoje konferencijoje Niukiobinge (Danija) - Klaipedos-r.lt

2018 m. balandžio 24 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Klaipėdos rajono savivaldybės delegacija dalyvavo baigiamojoje konferencijoje Niukiobinge (Danija)

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė ir Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Deimantė Vembutienė kartu su Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos mokytojais ir administracijos vadovais 2018 m. balandžio 9–12 d. dalyvavo baigiamojoje ES Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto ,,Darykime“ (Let‘s do it) baigiamojoje konferencijoje „Tarptautinis mobilumas – mokymo(si) įrankis“ Niukiobinge (Danija). Projekto partneriai: Danijos, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos (Klaipėdos m. Sendvario progimnazija) mokyklos. Projekto veiklų forma – mokinių dalyvavimas tarptautinėse ekologinės, meninės krypties stovyklose, kuriose buvo ugdomos mokinių bendrosios kompetencijos, požiūris į gamtą, ekologiją, klimato kaitą. Projekto metu mokiniai savo mokyklose organizavo renginius ekologine tema. Kiekvienos projekto  mokyklos viena veikla aprašyta išleistoje brošiūroje kaip geros praktikos pavyzdys. Projekto vadovai (Danijos Guldborgsundo savivaldybė) taip pat parengė metodinį leidinį mokykloms projekto dalyvių kalbomis bei anglų kalba dėl moksleivių mobilumo ,,Užduotys organizacijoms ir projektų vadovams ,,Mainai visiems“ (Exchanges for all).

Konferencijos metu buvo aptarti projekto leidiniai, pristatyti tarptautinėse stovyklose dalyvavusių mokinių klausimyno rezultatai, kurie atskleidė mokinių pozityvų požiūrį į asmenybės  formavimą – savirealizaciją, saviugdą bei savivoką, į anglų kalbos mokymąsi, bendravimą, bendradarbiavimą, komandinį darbą ir pan., suderintas mokinių mobilumo mainų (Erasmus + ir Nordplus Junior programos) tvarkaraštis 2018–2019 metams, perrinktas 2017 m. įsteigtos Mokyklų mainų asociacijos (School exchanges association) prezidentas, juo išrinktas Bo Otterstrom (Danija).

Konferencijos dalyviai lankėsi 4 Guldborgsundo savivaldybės mokyklose skirtingose vietovėse, kurių vadovai supažindino su pokyčiais Danijos švietimo sistemoje, mokyklų veikla, mokinių komandos – su ugdymosi aplinka bei miestelio istorija. Danijos mokyklų struktūra: 0 klasė – priešmokyklinis ugdymas, 1–6 klasės – pradinis ugdymas, 7–9 klasės – pagrindinis ugdymas, 10–12 klasės – profiliuotos vidurinio ugdymo gimnazijos, kurios finansuojamos iš valstybės biudžeto. Mokiniai, baigę 9 klases, gali rinktis profesines mokyklas arba gimnazijas savo ugdymo kryptimi susijusias su mokinio planuojama karjera. Jeigu mokinys dar nėra apsisprendęs dėl ateities studijų, gali lankyti 10 klasę, kuri yra tik vienoje Guldborgsundo savivaldybės Niukiobingo  miesto mokykloje.

Lankantis ugdymo įstaigose susidarė įspūdis, kad Danų vaikai mokykloje jaučiasi laisvai, veiduose nematyti įtampos, šypsosi, su pagarba pasakoja apie savo mokyklą ir mokytojus. Mokytojai kol kas nėra labai patenkinti įvestu nuo 2017 m. rugsėjo mėn. etatiniu apmokėjimu, nes tenka dirbti  mokykloje iki 40 val. per savaitę. Mokyklų vadovai teigė, kad jie taip pat kaip ir kitose projekto partnerių mokyklose sprendžia mokyklos nelankymo, žalingų įpročių problemas, skundėsi mažėjančiu mokinių skaičiumi mažų miestelių  ugdymo įstaigose.

Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Nijolė Gotlibienė

Vaizdai iš Guldborgsundo savivaldybės mokyklų čia

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.