Pradedančiam verslui ir verslumo skatinimui rajone – 20 tūkst. eurų - Klaipedos-r.lt

2019 m. birželio 27 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Pradedančiam verslui ir verslumo skatinimui rajone – 20 tūkst. eurų

Praėjusią savaitę šios kadencijos Klaipėdos rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programos vertinimo komisija rinkosi į pirmąjį posėdį, kurio metu paskirstyta 20 tūkst. eurų Savivaldybės parama pradedančiam verslui bei verslumo skatinimui.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į augantį susidomėjimą Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros programa bei siekdama skatinti Klaipėdos rajono gyventojų verslumą kasmet skiria daugiau lėšų šios Programos įgyvendinimui (2017 m. – buvo skirta 7,3 tūkst. Eur, 2018 m. – 17 tūkst. Eur, o 2019 m. – jau 20 tūkst. Eur).

Programos vertinimo komisijos pirmininkė Audronė Balnionienė neabejoja, kad tokiam susidomėjimui Programa turi įtakos Savivaldybės administracijos aktyviai vykdomas verslo sektoriaus bei visų gyventojų informavimas, konsultavimas verslo steigimo, plėtros, bendradarbiavimo bei kt. susijusiais klausimais. Tam naudojamos įvairios formos, tokios kaip aktualios informacijos pateikimas bei nuolatinis atnaujinimas Savivaldybės internetiniame puslapyje, feisbuko paskyroje „Verslas. Klaipėdos rajonas“, verslui skirtų pranešimų platinimas, apklausų vykdymas, individualių konsultacijų teikimas, mokymų organizavimas, sparčiausiais augančių rajono įmonių apdovanojimai bei jau tradiciniu tapusio ir gausaus dalyvių skaičiaus sulaukiančio kasmetinio Savivaldos ir verslo forumo organizavimas. Šios Savivaldybės įgyvendinamos verslumo skatinimo, paramos bei informavimo priemonės padeda pasiekti didesnes gyventojų grupes lyginant su tiesiogine finansine parama atskiroms įmonėms.

2018 m. kartu su VšĮ Versli Lietuva organizuotas konkursas „Verslumo manija“, kuriuo siekta skatinti ne tik verslumą, bet tuo pačiu ir rajono gyventojų kūrybiškumą, inovatyvumą kuriant ir plėtojant verslą. Jo laimėtoja tapo Kristina Tamavičienė, pristačiusi edukacinę programą „Magiški kiaušiniai“, skirtą vaikams ugdymo įstaigose stebėti skylančius kiaušinius ir iš jų išsiritančius mažus viščiukus. Laimėtojai buvo skirta 5000 eurų tolimesniam verslo plėtojimui.

A. Balnionienė pasidžiaugė, kad šis konkursas sulaukė didelio susidomėjimo (pateiktos 72 paraiškų), todėl Programos vertinimo komisijos nariai nusprendė jį organizuoti ir šiais metais, tam skiriant 10 tūkst. Eur Programos lėšų.

Šiais metais Programos vertinimo komisijai teko nelengva užduotis paskirstyti turimas ribotas lėšas pareiškėjų patirtų išlaidų kompensavimui, įvertinant, kuriam parama būtų reikalingesnė. Vertinant 21 gautą paraišką (palyginimui – 2018 m. sulaukta 5 paraiškų) atsižvelgta į tai, kiek laiko jau veikia įmonė, nes parama ypač reikalinga dar tik pradedantiems savo kaip verslininko kelią, kuomet trūksta tiek patirties, tiek žinių, tiek finansų. Kiekviena paraiška įvertinta pagal Programos nuostatuose numatytus prioritetus – parama, pirmiausiai, skirta daugiausių prioritetų surinkusioms paraiškoms. Iš viso finansinė parama šiais metais skirta 14 pareiškėjų jiems paskirstant 10 tūkst. eurų Programos lėšų.

Atsižvelgiant į Programos nuostatus paramos nebuvo galima skirti pareiškėjams, kurie jau pasinaudojo valstybės lygiu vykdomomis priemonėmis, finansiškai remiančiomis smulkųjį verslą. Tačiau Programos vertinimo komisijos nariai pasidžiaugė, kad net mažo dydžio įmonės, savo veiklą vykdančios kaimiškose vietovėse, gali sėkmingai konkuruoti dėl paramos nacionaliniu lygiu.

Kviečiame visus verslius rajono gyventojai teikti paraiškas finansavimui iš Programos gauti ir kitais metais bei aktyviai dalyvauti šių metų „Verslumo manijos“ konkurse – siekti įgyvendinti savo svajones kuriant širdžiai mielus ir visuomenei reikalingus verslus!

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.