Savivaldybės lėšomis gerinamos rajono ugniagesių darbo sąlygos - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 22 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Savivaldybės lėšomis gerinamos rajono ugniagesių darbo sąlygos

Savaitės pradžioje Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Girkalių ir Plikių ugniagesių komandose lankęsis rajono meras Vaclovas Dačkauskas domėjosi ugniagesių-gelbėtojų darbo sąlygomis, skirtų lėšų įsisavinimu, išklausė jų pageidavimus.

Lankydamasis Girkaliuose meras klausė, kaip panaudotos lėšos, skirtos greta gaisrinės stovinčio garažo įsigijimui ir jo remontui. Sužinojęs, kad ugniagesiai-gelbėtojai patys išbetonavo naujojo garažo grindis, išlygino ir išdažė abiejų garažų sienas ir lubas, dėkojo už šiuos laisvu nuo tarnybos metu atliktus darbus. Girkalių gaisrinėje sumontuoti ir automatiniai vartai, atnaujinta šildymo sistema, pakeistas susidėvėjęs kietojo kuro katilas bei kaminas, asfaltavimui paruošta prie garažų esanti kiemo dalis.

Meras pasidžiaugė, kad skiriamos lėšos panaudotos taupiai ir tinkamai, ir pritarė ugniagesių prašymui pakeisti susidėvėjusią stogo dangą, sutvarkyti aptrupėjusią paradinę sieną bei pažadėjo rasti galimybių išasfaltuoti kiemą.

Plikiuose du budintys ugniagesiai-gelbėtojai V. Dačkauską pasitiko šiltose, suremontuotose patalpose. 2016–2017 metais Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis už 124,5 tūkst. eurų buvo nupirktos trys galingos, 5 tonas vandens galinčios vežti gaisrinės mašinos, vieną jų gavo ir  Plikių ugniagesių komanda.

Vyriausiasis ugniagesys Artūras Veselis pasakojo, kad gavus šį automobilį išsisprendė ryšio palaikymo su pagalbos centru problema. Plikių ugniagesiai-gelbėtojai pageidavo baigti kiemo asfaltavimo darbus ir prašė valdžios padėti išspręsti klausimus, susijusius su viršvalandžių apmokėjimu.

Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas paaiškino, kad valstybės skiriamų dotacijų neužtenka, todėl ugniagesiams-gelbėtojams atsidėkojama laisvadieniais. Šiais metais skirtų dotacijų trūks ir darbo užmokesčio kintamajai daliai.

„Dotacijos patvirtintos 2017 m. liepos mėnesį ir dar nebuvo perskaičiuotos, nors nuo naujų metų padidėjo minimali mėnesio alga, pakilo ugniagesių darbo užmokesčio koeficientai. Vyriausybė ir Seimas, priimdami įstatymus, finansiškai jų nepagrindžia ir priverčia ugniagesių komandas ieškoti galimybių išgyventi. Jei Savivaldybė neskirtų reikiamo finansavimo, ugniagesių komandos tik egzistuotų ir nuolat galvotų, ar nusidėvėjusios, 40 metų senumo gaisrinės mašinos nuvažiuos iki įvykio vietos. Džiaugiamės tuo, kad su Klaipėdos rajono savivaldybės pagalba situacija keičiasi į gerą“, – kalbėjo Klaipėdos rajono ugniagesių vadas.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.