Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą - Klaipedos-r.lt

2019 m. gegužės 25 d., šeštadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Rajono bibliotekininkai pristatė savo veiklą

Trečiadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai J. Lankučio viešojoje bibliotekoje susitiko su rajono bibliotekininkais. Bibliotekos skyrių ir filialų atstovai pristatė savo veiklą, projektus ir siekius.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė, Administracijos direktorius Artūras Bogdanovas, Tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Vaclovas Macijauskas ir Kultūros skyriaus vedėjas Gintautas Bareikis.

J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius Juozas Gutauskas pasidžiaugė, kad rajono bibliotekose kasmet daugėja lankytojų. 2018 m. jose vartotojai lankėsi 254 711 kartų, vidutiniškai vienas bibliotekos lankytojas apsilankė 20–24 kartus per metus. Pasak Juozo Gutausko, bibliotekoje patvirtinti 56 etatai. „Džiaugiamės, kad 60 proc. bibliotekininkų turi aukštąjį išsilavinimą“, – kalbėjo J. Lankučio viešosios bibliotekos direktorius.

Vyresnioji bibliografė Giedrė Ilginienė pristatė šiemet 80-ąjį jubiliejų švenčiančios bibliotekos istoriją: „1939 m. Viešųjų valstybinių bibliotekų įstatymo pagrindu buvo įkurta Gargždų viešoji biblioteka. Tačiau bibliotekos istorijos ištakos siekia žymiai ankstesnius metus. Pirmosios žinios apie bibliotekas, knygų plitimą Gargžduose siejamos su Gargždų dvaro savininku Feliksu Röne, nes būtent jo dvare XIX a. pradėta kaupti vertinga biblioteka. Jo pastangomis joje buvo sukaupta iki 4 tūkstančių knygų ir XIX a. antrojoje pusėje Gargždų dvaras tarp aplinkinių dvarų garsėjo vertingais ir retais meno ir mokslo leidiniais, dvaro biblioteka ir muziejumi“, – teigė Giedrė Ilginienė.

Bibliotekininkai pasakojo, kad ne tik aptarnauja lankytojus, bet vykdo ir įvairius projektus, akcijas, bendradarbiauja su kitomis įstaigomis, organizuoja renginius: transliacijas, knygų pristatymus, literatūrinius-muzikinius vakarus, viktorinas, fotografijų, tapybos, tautodailės bei leidinių parodas ir t. t. „Mes, bibliotekininkai, gebame prisitaikyti prie šiuolaikinio žmogaus, jo lūkesčių – čia vyksta tradiciniai literatūros skaitymai, susitikimai su rašytojais, menininkais bei netradicinės edukacijos, interaktyvios veiklos vaikams ir jaunimui. Galime drąsiai sakyti, kad biblioteka – tai sėkmingai išplėstos įvairios paslaugos gyventojams. Buvo prisitaikyta prie išmanios visuomenės poreikių“, – akcentavo Giedrė Ilginienė.

Meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės gyventojų pasitenkinimo viešosiomis paslaugomis indekso nustatymo tyrime J. Lankučio viešoji biblioteka įvertinta aukščiausiu balu. Vicemerė Violeta Riaukienė pritarė, kad ši apklausa – geriausias įvertinimas. „Linkiu, kad jūsų darbo ir kūrybos upės neišsektų“, – kalbėjo vicemerė Violeta Riaukienė.

Daugiau nuotraukų čia.

Rita Rapalienė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.