Rajono ugniagesių darbo sąlygos gerinamos Savivaldybės lėšomis - Klaipedos-r.lt

2018 m. lapkričio 13 d., antradienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Rajono ugniagesių darbo sąlygos gerinamos Savivaldybės lėšomis

Pastarosiomis dienomis Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė, kuri yra atsakinga už priešgaisrinės tarnybos veiklą, kartu su Tarybos nariu, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininku Raimondu Simonavičiumi bei Priešgaisrinės tarnybos viršininku Stanislovu Virbausku lankė rajono ugniagesių komandas, domėjosi, kokiomis sąlygomis dirba ugniagesiai, kaip priešgaisrinė sauga vykdoma ugdymo įstaigose.

Nuotraukoje Plikių ugniagesių komanda.

„Tai ne pirmas kartas, kai lankomės rajono ugniagesių komandose. Labai svarbu užtikrinti, kad ugniagesiai, gelbėjantys žmonių gyvybes bei jų turtą, dirbtų geromis sąlygomis, turėtų reikiamą įrangą, kuri būtina, norint užtikrinti, kad rajono gyventojams bus suteikta profesionali pagalba. Lankydami rajono ugniagesius-gelbėtojus, visuomet išklausome jų pageidavimus, į kuriuos atsižvelgiame, skirdami lėšas Priešgaisrinės tarnybos veiklai, patalpų remontui, automobilių bei gelbėjimo įrangos įsigijimui.“, – teigė mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Šiuo metu rajone yra šešios ugniagesių komandos. Penkioms iš jų jau yra nupirktos panaudotos, tačiau geros būklės ir gana galingos, penkias tonas vandens vežančios, gaisrinės mašinos. 2016–2017 metais Klaipėdos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis už 124,5 tūkst. eurų buvo nupirkti trys automobiliai Priekulės, Endriejavo ir Plikių ugniagesių komandoms. Šiemet už 90 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto nupirkti dar du automobiliai Agluonėnų ir Girkalių ugniagesių komandoms. Pasak Priešgaisrinės tarnybos viršininko Stanislovo Virbausko, liko viena Veiviržėnų ugniagesių komanda, kuriai taip pat reikia šiuolaikiškos gaisrinės mašinos, nes šiuo metu turima mašina nuolat genda ir ugniagesiai į kiekvieną iškvietimą vyksta jaudindamiesi, ar pavyks tinkamai atlikti darbus bei sėkmingai grįžti į komandą.

„Jei ne Savivaldybės skiriamos lėšos ir dėmesys, situacija būtų labai prasta. Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba iš valstybės biudžeto gauna labai nedidelį finansavimą, kurio 87 procentai atitenka atlyginimams, o likusi dalis – gaisrinių mašinų išlaikymui, komunalinėms ir kanceliarinėms išlaidoms. Savivaldybės dėmesys ugniagesiams – išskirtinis visoje šalyje: skiriamas finansavimas ne tik automobilių įsigijimui, bet ir patalpų remontui, nupirkti nauji specialūs rūbai“, – pasakojo Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas.

Vicemerė Rūta Cirtautaitė teigia, kad, nors daug darbų, gerinant ugniagesių darbo sąlygas, jau padaryta, tačiau dar nemažai jų liko: „Priekulės ir Endriejavo gaisrinių pastatų stogo danga susidėvėjusi ir per liūtis į suremontuotas patalpas teka vanduo. Girkalių ugniagesių komandai nupirkta ne tik nauja gaisrine mašina, bet ir garažas jai laikyti, tačiau jį reikia suremontuoti, pakeisti šildymo sistemą, įdėti vartus, duris, langus. Tai tik keletas darbų ir, žinoma, viskam lėšų negalime skirti iš karto. Reikia atsirinkti svarbiausius darbus ir juos vykdyti, tačiau ilgainiui, manau, visos ugniagesių komandos turės puikias suremontuotas patalpas, šiuolaikiškus automobilius ir patikimą gelbėjimo įrangą. Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandos į įvykius pagal gautus pranešimus išvyksta daugiausiai kartų per metus ir yra tarp lyderių visoje šalyje, todėl ir norisi, kad komandos būtų aprūpintos geromis gaisrinėmis mašinomis, turėtų kvėpavimo aparatus ir visą gelbėjimo įrangą.“

Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas tikino, kad ugniagesių darbo sąlygos per keletą metų pasikeitė neatpažįstamai: patalpos atsinaujina, perkamos gaisrinės mašinos, įranga, atliekami geodeziniai matavimai, tvarkoma aplinka. „Jei ne Savivaldybės skiriamos lėšos ir  dėmesys rajono gyventojų saugumui, šiandien tokio vaizdo ugniagesių komandose nebūtų“, – teigė Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Stanislovas Virbauskas.

Ugniagesiai gelbėtojai vykdo ir prevencinį darbą. Nuo balandžio 1 dienos Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai lanko rajono gyventojus ir tikrina, ar jie yra įsirengę dūmų detektorius, moko, kur ir kaip juos įsirengti, kaip prižiūrėti elektros įrangą, apsaugoti savo namus. Ugniagesių komandos planuoja aplankyti ne mažiau kaip 720 būstų, šiuo metu jau aplankyta 500. Beveik visur dūmų detektoriai yra įrengti, tačiau ne visur teisingai – dūmų detektorių nepatartina įrengti virtuvėse. Jie turėtų būti šalia miegamųjų kambarių. Garsinis signalas, kurį skleidžia dūmų detektoriai, ypač gaisrui kilus naktį, gali išgelbėti gyventojų gyvybę ir turtą. Lankydami gyventojus ugniagesiai padovanojo ir įrengė 50 Savivaldybės lėšomis pirktų dūmų detektorių stokojančioms šeimoms, vienišiems senoliams. 

Prevencinis akcijos vyksta ir ugdymo įstaigose. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Raimondas Simonavičius pasidžiaugė, kad ugniagesiai lankosi mokyklose: „Prevencinės akcijos mokyklose – labai naudingos ir reikalingos, tačiau būtų gerai, kad būtų sistemingai bendradarbiaujama su ugdymo įstaigomis nuo pat ikimokyklinio amžiaus vaikų, kad jau nuo mažens ugdytume suvokimą apie priešgaisrinę saugą, o vyresnius vaikus įtrauktume į jaunųjų ugniagesių veiklą.“

„Mūsų ugniagesiai – tikrai atsidavę savo darbui. Vyriausieji ugniagesiai, kuriuos giria ir Priešgaisrinės tarnybos viršininkas: Artūras Veselis, Vytautas Martinkus, Kazys Rimkus, negaili net savo laisvo laiko ir prisideda prie komandų patalpų ir aplinkos gražinimo. Puikiai Priekulės ugniagesių komandai, kuri praėjusiais metais net 183 kartus vyko į iškvietimus, vadovauja vyriausiasis ugniagesys Arvydas Leketas. Noriu padėkoti visiems rajono ugniagesiams už jų profesionalumą, atsakingumą bei atsidavimą gelbstint rajono žmonių gyvybes bei jų turtą, vykdant prevencinį darbą“, – ugniagesiams dėkojo mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė.

Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.