Rokų kaimo gyventoja Stefanija Stonienė švenčia jubiliejų - Klaipedos-r.lt

2019 m. vasario 15 d., penktadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Naujienos
Rokų kaimo gyventoja Stefanija Stonienė švenčia jubiliejų

Mero pavaduotoja Violeta Riaukienė kartu su Priekulės seniūnijos seniūno pavaduotoja Raimonda Narkiene ir socialine darbuotoja Ilona Žiliene pasveikino 90-metį švenčiančią Rokų kaimo gyventoją Stefaniją Stonienę.  

Netoli Švėkšnos Paulaičių kaime 8 vaikų šeimoje gimusi ir netoliese Labadmedžio kaime baigusi 4 klases Stefanija jau daug metų gyvena Klaipėdos krašte nuo to laiko, kai ištekėjo ir čia atsikraustė. Deja, moteriai teko sunki dalia − pergyvenusiai visus brolius ir seseris, jai prisiėjo laidoti ir 2 sūnus. Liko tik vienas sūnus Antanas, kuris su žmona Janina įsikūręs Klaipėdoje, bet dažnai apsilanko gimtuosiuose Rokuose.  

Gražiame dideliame vokiškos statybos name, į kurį kažkada atsikraustė su vyru skyrus kolūkiui gyvenamąsias patalpas, Stefanija gyvena dabar savo pusėje viena, tačiau sutaria su visais namo kaimynais ir jų gyvulėliais. Mėgsta paskaityti ir, nors į bažnyčią vaikšto retai, mėgstamiausia jos knyga – šventas raštas. Dažnai ją aplanko ir kita netoliese gyvenanti kaimynė – sūnaus žmonos sesuo Zina, kuri ir pasirūpino, kad Stefanija būtų prisiminta, pasveikinta, kad jos gana vienišos dienos bent gimtadienio proga būtų praskaidrintos daugiau.

Regis, atokiame Rokų kaime gyvenimas atsigauna, − kuriasi ir jaunų šeimų, kurios tvarkosi senus, bet dar  tvirtus namus ir ruošiasi čia ūkininkauti ar bent jau vasaroti. Visi senieji ir naujieji kaimynai puikiai sutaria.

„Toks ir turi būti tikrasis bendruomeniškumas, − sakė mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, − kai kiekvienas – ir vienišas senolis, ir vaikas iš daugiavaikės šeimos, − jaučia budrią kaimyno akį ir žino, kad reikalui esant jam visada bus ištiesta pagalbos ranka.“

Nepaprastai tvarkingai ir švariai neseniai sūnaus suremontuotuose namuose gyvenanti senolė Stefanija skundžiasi maža pensija, bet gyvendama kukliai dar sugeba ir pataupyti. Dėl vyro ligos ir didelio ūkio namuose negalėjusi ilgai dirbti kolūkyje, visą savo gyvenimą stipri moteris paaukojo šeimai, leido sūnus į mokslus, todėl dabar džiaugiasi tuo, ką turi – dar gana stiprią sveikatą, gerą sūnų, 7 anūkus ir 5 proanūkius.

Daiva Beliokaitė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.