Savivaldos dėmesys – įstaigoms, bendruomenėms, bendradarbiavimui - Klaipedos-r.lt

2018 m. vasario 22 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272801020304
Vasaris
    2018     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės

 

Savaitės tema
Savivaldos dėmesys – įstaigoms, bendruomenėms, bendradarbiavimui

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė šią savaitę įvertino kai kuriuos per metus nuveiktus darbus: diskutavo su socialiniais darbuotojais apie savanorystės ir labdaros idėjas, su bendruomenių lyderiais aptarė sėkmingiausius Bendruomenių metams skirtus renginius, kuriuos finansavo Klaipėdos rajono savivaldybė, o vakar vykusiame Strateginio planavimo posėdyje su kitais savivaldos vadovais tarėsi, kurioms švietimo įstaigoms būtinos papildomos lėšos įvairiems poreikiams tenkinti.

Penktadienį antrą kartą rinkotės į Strateginio planavimo posėdį, kuriame buvo tariamasi, kaip perskirstyti papildomas biudžeto lėšas įvairioms įstaigoms ir jų poreikiams. Kokius preliminarius sprendimus priėmėte?

Jei lapkričio pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje šiems planams pritars politikai, nemažai Klaipėdos rajono švietimo įstaigų galės patenkinti įvairius poreikius, įsigyti reikalingą įrangą ar pradėti darbus.

Dituvos pagrindinei mokyklai panuojama skirti lėšų virtuvės įrangai ir inventoriui įsigyti. Drevernos vaikų darželiui ketinama skirti 3 tūkst. eurų plautuvėms, grupių indų džiovinimo spintelėms, spintelėms su plautuvėmis įsigyti. Gargždų „Kranto“pagrindinei mokyklai reikalinga daugiau nei 11 tūkst. eurų 5-10 klasių mokinių rūbų spintelėms įsigyti. Gargždų muzikos mokykla prašo 10,4 tūkst. eurų specialiems instrumentams neįgaliesiems vaikams mokyti, instrumentams ir instrumentų dėklams saksofono specialybei, muzikinei kompiuterio programai įsigyti, orkestro narių kostiumams įsigyti. Agluonėnų pagrindinės mokyklos technologijų kabineto kompiuterinės įrangos atnaujinimui planuojama skirti 8,7 tūkst. eurų. Kretingalės pagrindinė mokykla prašo skirti lėšų Girkalių skyriaus šildymo sistemos remonto darbams ir pramoniniam gartraukiui įsigyti ir sumontuoti.

 Gargždų sporto mokykla prašo skirti lėšų kliūtiniams, bėgimo barjerams, starto kaladėlėms įsigyti. Tam numatoma skirti apie 25 tūkst. eurų.

Pedagoginei psichologinei tarnybai planuojama skirti 6,6 tūkst. eurų kompiuterinei technikai, psichologinėms diagnostikos ir korekcijos priemonėms įsigyti.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijai ketinama skirti apie 9 tūkst. eurų virtuvinės technikos ir įrangos įsigijimui, nes nuo gruodžio 1-osios gimnazijos virtuvė tieks maistą Dituvos pagrindinės mokyklos vaikams, būtinas įrangos atnaujinimas.

Veiviržėnų J. Šaulio gimnazija už 4 tūkst. eurų norėtų remontuoti pirmą mokyklos aukštą, įsigyti įtempiamas lubas. Šveicarijos lietuvių bendruomenė pažadėjo atvežti fotografijų parodą, kurioje daug dėmesio skiriama Jurgiui Šauliui, tad tai padėtų pasiruošti ir tinkamam parodos eksponavimui.

Vėžaičių pagrindinei mokyklai reikia skirti lėšų pastato apsaugos sistemai įrengti. Šiam tikslui ketinama paskirti apie  32 tūkst. eurų.

Gargždų krašto muziejui, apsaugos sistemai modernizuoti ir vaizdo stebėjimo kameroms įsigyti ketinama skirti apie tūkstantį eurų,  o Vėžaičių kultūros centras už 16,4 tūkst. eurų ketina įsigyti scenos apšvietimą.

Džiaugiuosi, kad į biudžetą surinkus papildomų lėšų, galėsime patenkinti būtinus įvairių įstaigų poreikius.

Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai džiaugėsi ir kitomis sėkmingomis pabaigtuvėmis. Papasakokite apie jas.

Trečiadienį su Klaipėdos rajono savivaldybės merui Vaclovu Dačkausku, Administracijos direktoriumi Sigitu Karbausku bei Gargždų sporto centro direktoriumi Vaidu Liutiku dalyvavau universalios sporto aikštelės Kvietinių kaime atidaryme. Smagu matyti, kad, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai priėmus sprendimą vykdyti savivaldybės teritorijoje esančių krepšinio aikštelių dangų atnaujinimą ir skyrus tam biudžeto lėšų, jau įrengtos 3  aikštelės: Priekulėje, Gargžduose ir Kvietiniuose. Joms skirti 69 tūkst. eurų. Dar 7 aikštelės bus įrengtos kitais metais. Akivaizdu, kad kvietiniškiai dabar turės daugiau galimybių sportuoti, bendruomenė labai džiaugiasi atnaujinta aikštele. Tądien aplankėme ir Kvietinių mokyklą-darželį, domėjomės ten vykstančių vaikų darželio pastato su medicinos punkto patalpomis atnaujinimo darbų eiga.

Taip pat šią savaitę su Jakų, Dauparų ir Lapių bendruomenių atstovais aptarėme įvykdytus rajono bendruomenių projektus, skirtus Vietos bendruomenių metams. Klaipėdos rajono savivaldybė šia proga finansavimą skyrė 3 bendruomenėms ir jų šventėms: po 1,5 tūkst. eurų skirta Jakų bendruomenės centro šventei „Čia gera sugrįžti 2016“ ir Dauparų bendruomenės renginiui „Aktyvumo šaltinis. Dauparai/2016“. 1051 eurų skirta Lapių bendruomenės centro renginiui „Kartų draugystė savanorystėje“. Visi trys renginiai buvo labai sėkmingi, galio būti pristatomi, kaip gerieji pavyzdžiai kitoms bendruomenėms rajone ir šalyje.

Su Lapių bendruomenės centro vadove Laima Karbauskiene, Jakų bendruomenės centro vadovu Kęstučiu Dvarionu, Dauparų bendruomenės nariu Mindaugu Srėbaliumi diskusijos metu nutarėme, kad būtina bendruomenių lyderius ir narius telkti susitikimams neformalioje aplinkoje ir dalintis gerąja patirtimi. Dalyvavimas tarptautiniuose projektuose, naujakurių įtraukimas į bendruomenės veiklą, skirtingų kartų bendravimas ir bendradarbiavimas – visa tai bendruomenės gali išmokti viena iš kitos, todėl svarbu dalintis patirtimi, iššūkiais ir ieškoti sprendimų, idėjų kartu.

Praėjusią savaitę apie savanorystės, dalijimosi tradicijas  ir socialiai pažeidžiamų žmonių lūkesčius kalbėjausi su Priekulės seniūnijos socialinėmis darbuotojomis, Priekulės Šv. Antano Paduviečio parapijos klebonu Viktoru Aču. Tai buvo gera proga prisiminti ir įvertinti ir pavasarį surengtą dalijimosi sėklomis akciją „Padovanok dovaną, kuri užauga“. Šios akcijos tikslas buvo paremti daugiavaikes šeimas, kitus stokojančius bendruomenės narius. Suaukotos sėklos pavasarį buvo išdalintos 77 Klaipėdos rajone gyvenančioms daugiavaikėms šeimoms, kitiems gyventojams, kuriems tokia parama reikalinga. Buvo paaukota apie 2000 pakuočių įvairiausių sėklų. Šią akciją kitą pavasarį ketinama tęsti ir plėtoti.

Pritariu klebono Viktoro Ačo minčiai, kad žmonės yra sklidini gerumo, noro padėti, tereikia rasti būdą, kaip juos paskatinti tai padaryti ir dalijimasis įsibėgėja. Savivalda ir ateityje ketina inicijuoti ir palaikyti bendruomenei reikšmingas savanorystės, dalijimosi ir aukojimo artimui sumanymus. Esu įsitikinusi, kad ir skirdama lėšas įvairiems projektams, savivalda prioritetą galėtų teikti toms iniciatyvoms, kurios skatina paramą visuomenės silpnesniesiems.

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.