Savivaldybės siekis – darnus susisiekimas - Klaipedos-r.lt

2019 m. sausio 24 d., ketvirtadienis
KLAIPĖDOS RAJONO
SAVIVALDYBĖ

Spausdinti
English
Savivaldybė
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019     
Naujienų
prenumerata

Čia galite užsisakyti naujienas elektroniniu paštu.

Dienos
Mėnesio
Savaitės
Savaitės tema
Savivaldybės siekis – darnus susisiekimas

Klaipėdos rajono savivaldybėje klausimus, susijusius su keleivių vežimu vietinio susisiekimo maršrutais, sprendžia speciali darbo grupė, kuriai vadovauja Administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas BANEVIČIUS, su kuriuo šį kartą kalbamės apie susisiekimo situaciją rajone.

Kaip vertinate susisiekimą Klaipėdos rajone?

Visada yra kur tobulėti, tačiau situaciją nuolat geriname, tvirtiname naujus maršrutus, finansuojame važiavimą jais. Labai svarbu užtikrinti ne tik gerą susisiekimą rajone, bet ir su Klaipėdos miestu.

Praėjusią savaitę Susisiekimo ministerija organizavo diskusiją tema „Darni viešojo transporto vizija“, kurioje kalbėta apie viešojo transporto vystymosi kryptis regionuose. Šiandien šiuolaikinio viešojo transporto paskirtis – priartinti kaimuose ir gyvenvietėse gyvenančių žmonių susisiekimą su regiono centrais. Gyventojai turėtų turėti galimybę keliauti su tuo pačiu bilietu rajono, priemesčio ir miesto maršrutais. Džiugu, kad minėtoje diskusijoje buvome įvertinti. Mūsų rajono ir Klaipėdos miesto bendradarbiavimas susisiekimo srityje buvo paminėtas kaip teigiamas pavyzdys.   

Kiek lėšų skiriama susisiekimui?

2017 metais priemiestinių autobusų maršrutų subsidijavimui išleidome daugiau nei 155,6 tūkst. eurų, o subsidijoms vežėjų nuostoliams kompensuoti – daugiau nei 44,6 tūkst. eurų. 2018 m. biudžete priemestinių autobusų maršrutų subsidijavimui planuojame skirti 135 tūkst. eurų, o subsidijai vežėjų nuostoliams atlyginti – 50 tūkst. eurų.

Klaipėdos rajone keleivius veža UAB „Vežeta“, UAB „Kintas“ ir VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“. Priemiestiniuose autobusuose galioja ir elektroninis bilietas, pavyzdžiui, maršrutą Klaipėda–Ginduliai–Klemiškės–Slengiai–Smilgynai perėmus VšĮ „Klaipėdos keleiviniam transportui“ autobuse veikia ir mieste galiojantis elektroninis bilietas. Beje, anksčiau Savivaldybė skyrė dotacijas maršrutui tik iki Baukštininkų. Atsiradus poreikiui ir atsižvelgus į Smilgynuose gyvenančių žmonių prašymus, maršrutas buvo pratęstas iki Smilgynų.

Gyventojams svarbus ir mokinių pavėžėjimas

Mokinių pavėžėjimo užtikrinimui Savivaldybė turi 25 geltonuosius autobusiukus. 13 iš jų pirkti Savivaldybės lėšomis, likę 12 – Švietimo ir mokslo ministerijos lėšomis. Autobusų kol kas neturi Kvietinių ir Drevernos mokyklos-darželiai ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija. Geltonieji autobusiukai, jų vairuotojai yra išlaikomi Savivaldybės biudžeto lėšomis, tam, pavyzdžiui, praėjusiais metais prireikė daugiau nei 318 tūkst. eurų.

Atskirai finansavimas skiriamas ir specialiesiems reisams. Specialieji reisai – tai reisai, kuriais mokiniai, kurių negali pavežti geltonieji autobusiukai, specialiai vežami į ir iš mokyklos. Taip pat finansuojame ir mokinių, mokyklas pasiekiančių vietinio susisiekimo maršrutais, bilietus, jei mokinių neveža autobusiukai ar specialieji reisai. Tam praėjusiais metais išleidome 287,2 tūkst. eurų. Šiemet mokinių vežimo į ugdymo įstaigas mokyklų, vežėjų transportu, specialiais reisiais finansavimui numatyta skirti 244 tūkst. eurų. Taip pat pavieniais atvejais, kai šeimos gyvena atokiose vietose, į kurias nevyksta autobusai, Savivaldybė iš dalies kompensuoja kuro išlaidas tėvams, kad šie į mokyklas vaikus atvežtų patys. Mokinius veža 6 vežėjai: UAB „Vežeta“, D. Borisenko, N. Mažonis, UAB „Kintas“, UAB „Setrabus“, UAB „Laurėjas“.

Ko reikėtų, kad susisiekimas būtų geresnis?

Reikia gerinti susisiekimą tarp miesto ir rajono bei rajono viduje. Jei tik matome poreikį – reikia svarstyti apie naujus maršrutus, dažnesnius reisus. Susisiekimas turi būti darnus ir patogus, todėl kviečiu Klaipėdos rajono gyventojus, turinčius idėjų, kaip reikėtų gerinti susisiekimą Klaipėdos rajone, kreiptis į darbo grupę klausimams, susijusiems su keleivių vežimu vietinio susisiekimo maršrutais, spręsti. Kiekvieną kreipimąsi svarstysime ir, jei matysime, kad naujo ar dažnesnio maršrtuo poreikis realus – imsimės visų veiksmų, kad būtų užtikrintas geresnis rajono gyventojų susisiekimas.

Kalbėjosi Ernesta Strakšytė

Atgal Spausdinimo versija Archyvas

Komentarus rašyti gali tik prisijungę vartotojai
Prisijungimas
Prisijungimas gyventojams
GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
E. APKLAUSOS
E. PRAŠYMAI (SKUNDAI)
E. KONSULTAVIMAS
E. PASLAUGOS
  Susidūrei su korupcija – pranešk Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) arba numeriu 400 008 apie korupcinius teisės pažeidimus Savivaldybės institucijose ir jai pavaldžiose įstaigose. Užtikrinamas asmens duomenų konfidencialumas.

© Klaipėdos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos.
Cituojant ir kitaip platinant mūsų svetainės informaciją prašome nurodyti šaltinį ir datą.
Sprendimas: IDAMAS

Klaipėdos g. 2 LT-96130 Gargždai, savivaldybe@klaipedos-r.lt ,
tel. (8 46) 47 20 25, faks. (8 46) 47 20 05. Biudžetinė įstaiga, įstaigos kodas 188773688.
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.